Rasprave u vezi Linux aplikacija.
Odgovori

[MOZILLA THUNDERBIRD] Sve o njemu..

22 srp 2014, 13:29

Unatoc tomu sto je prema nasoj regularnoj i neresetiranoj (!) anketi Thunderbird najzastupljeniji mail klijent, paradoksalno je da nemamo niti jednu temu posvecenu iskljucivo njemu.
Koliko ga cesto koristite i za sto tocno? Mail, feed, chat, sve navedeno ili nesto trece? Kako i kada ga nadogradjujete? Koju temu i plugine koristite? Dajte i skrinsot! Podijelite tweakove s ostalima!

Dobra je vijest da se T-bird ipak razvija! Danas je, paralelno s FF-om, objavljen i TB v31 s hrpom promjena!
http://m.softpedia.com/mozilla-thunderb ... 51584.html

Re: [MOZILLA THUNDERBIRD] Sve o njemu..

22 srp 2014, 13:33

Thunderbird koristim stalno i za sve mail accounte. Od plugina koristim lightning i compact header (pogotovo je koristan na window managerima).
sve mailing liste uređujem na način da u web sučelju napravim foldere sa pripadajućim filterima i onda mudri Thunderbird savršeno raspoređuje mailove ;)
sad jedan savjet koji nema veze sa Tbirdom, ali je isto koristan:
budući da koristim xfce, koristim i xfce4-mailwatch plugin za panel u kojem se namjeste svi accounti i onda ne morate provjeravati mail jer plugin to čini za vas ;)

Re: [MOZILLA THUNDERBIRD] Sve o njemu..

22 srp 2014, 13:44

Koristim ga za posao i užasno mi je spor zbog količine mailova (5k na dan)

Re: [MOZILLA THUNDERBIRD] Sve o njemu..

22 srp 2014, 13:56

Koristim ga još od onih vremena kada sam gledao kroz prozore. Osim za mail, s novom verzijom je dodan i chat pa mi je sada TB startup aplikacija. Jedan je to od onih programa koji besprijekorno rade na svim distrama, sučeljima i kernelima. Kako često isprobavam razne distre, već u live modu podešavam acount i konfiguriram TB (žmirećki :-) ).
Imam samo jednu (glavnu) mail adresu na koju sam preusmjerio sve ostale (sporedne), tako da mi je to jedini i glavni mail/chat client. Tema je Default 24.6.0, a jedini plugin je Shockwave Flash.

Re: [MOZILLA THUNDERBIRD] Sve o njemu..

22 srp 2014, 15:30

Bravo za temu, calisto :bravo :thmbs-up
Ne koristim Thunderbird, samo sam došla napisati hvala calistu :D Ali kad bi mi trebao mail klijent, sigurno bih odabrala TB.

Re: [MOZILLA THUNDERBIRD] Sve o njemu..

22 srp 2014, 16:21

TB mi je, pored web preglednika, najvaznija aplikacija. U njemu imam 5 mailova, 3 adresara i15 news feedova. Chat ne koristim (nisam jos odlucio izmedju TB-a, HexChata i Irssija).
Iako Seamonkey ima objedinjen browser, mail/feed i chat klijent, vise volim zasebne programe za pojedine zadace.
Od dodataka samo koristim AdBlock i Noiu Fox kao temu (svidjala mi se stara defaultna, ali su ju ukenjali nekakvim super minimalistickim flat ikonama)

Re: [MOZILLA THUNDERBIRD] Sve o njemu..

22 srp 2014, 19:55

TB mi je jedini mail klijent valjda oduvijek. Pokušao sam povremeno s drugima, ali nikad nije potrajalo duže od dana.
Dobro je da si napravio temu za njega. :thmb-up
Srike veli da ima 5k :sokiran mailova dnevno. Ja isto 5k, samo je to kod mene 5k-omada. ;)

Re: [MOZILLA THUNDERBIRD] Sve o njemu..

22 srp 2014, 20:24

Fugu je napisao/la:Srike veli da ima 5k :sokiran mailova dnevno. Ja isto 5k, samo je to kod mene 5k-omada. ;)


Ma nemoj se brinuti.. 50% ih je reklame za Viagru i slične preparate, 45% vezanih za ovih 50%.. 4% reptilskih i 1% normalnih :zvizdi :-D

OK, to je bio offtopic, da, i ja koristim TB zbog maila i chata..

Re: [MOZILLA THUNDERBIRD] Sve o njemu..

22 srp 2014, 20:37

Dobar. :-D
Fućkaš temu bez offtopica. 8-)

Re: [MOZILLA THUNDERBIRD] Sve o njemu..

22 srp 2014, 20:39

Bertone je napisao/la:
Fugu je napisao/la:Srike veli da ima 5k :sokiran mailova dnevno. Ja isto 5k, samo je to kod mene 5k-omada. ;)


Ma nemoj se brinuti.. 50% ih je reklame za Viagru i slične preparate, 45% vezanih za ovih 50%.. 4% reptilskih i 1% normalnih :zvizdi :-D

OK, to je bio offtopic, da, i ja koristim TB zbog maila i chata..



Da bar! Svi su korisni, ali 99% njim samo kada dođu tako da mogu "mark as read" na skoro sve.
Odgovori