Sada je: 18 tra 2024, 01:45.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

http://www.reddit.com/r/linux/comments/ ... y_this_hn/

Sa druge strane na službenom blogu još uvijek govore da bude izašla verzija za Linux "ali ništa prije 3. mjeseca".

Mene zanima šta vi na to kažete?
>get pc with linux preinstalled
>notice windows sucks
>stay on linux
>???
>PROFIT
Avatar
Postovi: 430
Postovi: 430
Pridružen/a: 06 stu 2012, 13:55
Lokacija: Njemačka
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
OS: Debian + i3wm
U kakvom je trenutno polovičnom stanju, bolje je da im prioriteti budu vraćanje starih funkcija. U 3. mj možda objave developer stream za linux, a nakon toga još mj dana do stabilne verzije. No sudeći koliko su brzi, prije 5 mj ne ocekujem ništa. Danas je izašla nova dev verzija i donosi full link in address bar. Još ništa od normalnih bookmarksa, pa cak ni download prozora!
Avatar
Postovi: 14
Postovi: 14
Pridružen/a: 25 stu 2012, 19:54
Lokacija: Heidelberg
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Mint 18 Cinnamon
Opera nije nikada bila posebno dobar browser, gutanje puno RAMa, sporija od konkurencije, problemi sa fontovima itd. Sada je još gora, nešto brža ali zato bez ijedne korisne funkcije, browser koji nema bookmarke, treba li išta više reći, nisu nikada imali neki ozbiljan udio na tržištu a neće ga ni dobiti sa ovakvim proizvodom.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
JH-IM je napisao/la:Opera nije nikada bila posebno dobar browser, gutanje puno RAMa, sporija od konkurencije, problemi sa fontovima itd. Sada je još gora, nešto brža ali zato bez ijedne korisne funkcije, browser koji nema bookmarke, treba li išta više reći, nisu nikada imali neki ozbiljan udio na tržištu a neće ga ni dobiti sa ovakvim proizvodom.

Bogme si ga nadrobio bez veze. Vidi se da nisi koristio operu duze od 5 minuta. Ja je stalno koristim 10-tak godina i do nedavno sam bio i veliki podržavatelj. Na žalost, sada je sve gore i gore. Opera, čiji je stari engine bio brz kao munja, od 12-tice se sve više kvari, postala je spora kao firefox, sve više bugova, nema više pravih inovacija po čemu je bila poznata i koje su ostali preglednici kopirali. Mislim da će se taj trend samo nastaviti.
Sada mi je Midori nova nada. Uz malo usavršavanja bi mogao postati dostojna zamjena barem što se tiče brzine i filozofije jednostavnosti, bez nasilnog utrpavanja nepotrebnih gluposti i reklama u preglednik, što je izgleda trenutno u modi.
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
jurastublic je napisao/la:Bogme si ga nadrobio bez veze. Vidi se da nisi koristio operu duze od 5 minuta. Ja je stalno koristim 10-tak godina i do nedavno sam bio i veliki podržavatelj. Na žalost, sada je sve gore i gore. Opera, čiji je stari engine bio brz kao munja, od 12-tice se sve više kvari, postala je spora kao firefox, sve više bugova, nema više pravih inovacija po čemu je bila poznata i koje su ostali preglednici kopirali. Mislim da će se taj trend samo nastaviti.
Sada mi je Midori nova nada. Uz malo usavršavanja bi mogao postati dostojna zamjena barem što se tiče brzine i filozofije jednostavnosti, bez nasilnog utrpavanja nepotrebnih gluposti i reklama u preglednik, što je izgleda trenutno u modi.


Operu sam vidio i koristio prije tebe, prvi put negdje 1995, tako da ne znam tko tu drobi bez veze. A to da je bila brza kao munja, bila je dok nije došla ozbiljna konkurencija kao novije generacije Firefoxa i Chrome, lako je biti brz dok nemaš neke konkurencije, pogotovo je na Linuxu nije bilo.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
JH-IM je napisao/la:Operu sam vidio i koristio prije tebe, prvi put negdje 1995, tako da ne znam tko tu drobi bez veze. A to da je bila brza kao munja, bila je dok nije došla ozbiljna konkurencija kao novije generacije Firefoxa i Chrome, lako je biti brz dok nemaš neke konkurencije, pogotovo je na Linuxu nije bilo.


Ja ne znam o čemu ti pričaš... Opera je dok se držala svog engine-a je bila najbrža. Bila je brža i od nekih lightweight web browsera, a kamoli firefox-a i chrome-a kada se pojavio. Jedine zamerke koje sam imao je što je imala problema sa prikazom po koje stranice, ali to joj opraštam, ne postoji savršen program. Od kad je prešla na WebKit, ili taj njegov fork, sama je sebe sahranila.
Avatar
Postovi: 551
Postovi: 551
Pridružen/a: 15 stu 2011, 01:03
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: Arch KDE / LMDE Cinnamon
JH-IM je napisao/la:Operu sam vidio i koristio prije tebe, prvi put negdje 1995, tako da ne znam tko tu drobi bez veze. A to da je bila brza kao munja, bila je dok nije došla ozbiljna konkurencija kao novije generacije Firefoxa i Chrome, lako je biti brz dok nemaš neke konkurencije, pogotovo je na Linuxu nije bilo.

1995. si mogao "koristiti" samo imaginarni dio opere jer je realni izašao tek 1996. Ja pričam o konkretnom iskustvu u posljednjih 10-tak godina a ne o pročitanim testovima koji su rijetko odražavali pravo stanje stvari a niti o nekakvim početcima www prije 20g. A internet sam počeo koristiti od kraja 80-tih (preko bbs-ova, putem fidoneta). Operin engine je sve do prije par godina bio brži od firefoxa, u rangu s starim chromeom.
FYI opera je uvijek imala normalne bookmarke, ovo je samo nekakav bug/previd/glupi feature/tkoćegaznat.
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
Pridružujem se pozitivnim iskustvima sa Operom. Bila je brza ko munja dok sam ju koristio, ne znam koja je to verzija bila ali tamo negdje kada je još imala banner gore i možda godinu dana poslje. Prestao sam ju koristiti zbog nekih stranica koje nije mogla pravilno prikazati (najčešće neki dropdown izbornici).
Ova Opera danas je nešto sasvim drugo.. :(
Avatar
Postovi: 683
Postovi: 683
Pridružen/a: 14 vel 2008, 22:42
Lokacija: Pula
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Mint (cinnamon)
Opera bez ijedne korisne funkcije i bookmarkasa? To je drobljenje kakvog svijet još nije vidio. Pa opera ima bookamrske, ia čitavi e-mail clijent, irc klijent, sinhronizaciju preko clouda na svim uređajima i extensionse itd. Iako je istina da opera postaje sve gora i gora, te sam nakon više godina prešao na chrome. Konkretno recimo, ftp u browsseru je prestao točno raditi za one gdje treba login (dakle ne-anonimne), a e-mail klijent se srzne nakon svakih par mjeseci i moram ga resetirati što sam isto popizdio. Zapravo, to je sve unutar 12.x verzija bilo, 11x serija nije imala te probleme.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
jurastublic je napisao/la:1995. si mogao "koristiti" samo imaginarni dio opere jer je realni izašao tek 1996. Ja pričam o konkretnom iskustvu u posljednjih 10-tak godina a ne o pročitanim testovima koji su rijetko odražavali pravo stanje stvari a niti o nekakvim početcima www prije 20g. A internet sam počeo koristiti od kraja 80-tih (preko bbs-ova, putem fidoneta). Operin engine je sve do prije par godina bio brži od firefoxa, u rangu s starim chromeom.
FYI opera je uvijek imala normalne bookmarke, ovo je samo nekakav bug/previd/glupi feature/tkoćegaznat.


Opet krivo, bila je dostupna 1995 - development.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.