Sada je: 18 tra 2024, 11:04.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Nadam se, uvek mi je bila draga. Osećao sam se nepravedno zapostavljenim ovih godinu i kusur :D
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
Avatar
Postovi: 888
Postovi: 888
Pridružen/a: 21 lis 2012, 01:13
Lokacija: Ljubljana
Podijelio/la zahvalu: 108 puta
Primio/la zahvalu: 45 puta
Spol: M
OS: Debian 9 - Gnome
Verovali ili ne, stigla je nova verzija za Linux. :)
http://www.opera.com/developer
Avatar
Postovi: 551
Postovi: 551
Pridružen/a: 15 stu 2011, 01:03
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: Arch KDE / LMDE Cinnamon
blast beat je napisao/la:Verovali ili ne, stigla je nova verzija za Linux. :)
http://www.opera.com/developer


Na Ubuntuu 14.04 LTS se neće uopće ni pokrenuti.

Kod: Označi sve
ATTENTION: default value of option force_s3tc_enable overridden by environment.
[0623/170246:ERROR:sandbox_linux.cc(301)] InitializeSandbox() called with multiple threads in process gpu-process
Segmentation fault (core dumped)
[0100/000000:FATAL:zygote_linux.cc(368)] Failed to synchronise with parent zygote process
ATTENTION: default value of option force_s3tc_enable overridden by environment.
[0623/170247:ERROR:sandbox_linux.cc(301)] InitializeSandbox() called with multiple threads in process gpu-process
[0100/000000:FATAL:zygote_linux.cc(368)] Failed to synchronise with parent zygote process
ATTENTION: default value of option force_s3tc_enable overridden by environment.
[0623/170248:ERROR:sandbox_linux.cc(301)] InitializeSandbox() called with multiple threads in process gpu-process


Čitam na netu da se isto događa i na Debian Testingu.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Opera's testing has focused around 64-bit Ubuntu with Unity and the GNOME Shell.


I onda se ni ne pokreće na Ubuntuu :hihi Valjda će to popraviti brzo.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Meni se na 14.04 pokrenula bez problema, a na Archu je još nisam probao. Verujem da neće skoro biti na nivou win verzije (koja me je prijatno iznenadila kada sam je probao posle duže pauze), ipak je ovo tek prva developer verzija.
Avatar
Postovi: 551
Postovi: 551
Pridružen/a: 15 stu 2011, 01:03
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: Arch KDE / LMDE Cinnamon
Baš sam juče razmišljao šta i kako.

Kako ide taj development cycle kod njih, kad je moguće očekivati stabilnu verziju?

edit: ovo će možda nekima od vas biti korisno:

Anyone following my tweets over the last couple of days would probably have guessed this already but in case you missed it, we released a development version of our Blink-based Opera for Linux.

It is very early days so this initial version is provided as a 64-Bit Deb and the UI only looks (semi) correct when running under Unity but ... it is a start. If anyone desperately wants to try it and can't wait for more packages to start to appear, my personal notes ( https://gist.github.com/ruario/99522c94838d0680633c )will get you an install, which you should be able to cleanly remove later, should you need to. The notes are unsupported and usage of them is entirely at your own risk.

P.S. I'll probably make a SlackBuild when I get a spare moment. The Arch guys already have a PKGBUILD.
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
Avatar
Postovi: 888
Postovi: 888
Pridružen/a: 21 lis 2012, 01:13
Lokacija: Ljubljana
Podijelio/la zahvalu: 108 puta
Primio/la zahvalu: 45 puta
Spol: M
OS: Debian 9 - Gnome
Update od danas je riješio problem crashanja, nisam baš impresioniran, sliči na Chrome samo je nešto sporija i ima manje opcija u Settings, ok još je razvojna verzija ali za sada ne vidim ništa što bi me zaintrigiralo da pređem na Operu, i mogli bi smanjiti dimenzije trake sa ikonama i address barom, predebela je traka, nedostaje mi i home button :-D Ali dobro je da ima još jedan browser nove generacije za Linux.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Dok je mama koristila win isprobavao sam je s vremena na vreme i baš me je bila oduševila brzinom. Za sada nema mništa od te brzine na Linuxu, ali nadam se da će biti za koji mesec u solidnom stanju.
Što se tiče stabilne verzije, ne znam kako idu, ali mislim da idu nekim sličnim ciklusom kao i Chrome/Chromium, što znači za jedno mesec i jače bi mogli očekivati stable.
Avatar
Postovi: 551
Postovi: 551
Pridružen/a: 15 stu 2011, 01:03
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: Arch KDE / LMDE Cinnamon
Meni radi.
>get pc with linux preinstalled
>notice windows sucks
>stay on linux
>???
>PROFIT
Avatar
Postovi: 430
Postovi: 430
Pridružen/a: 06 stu 2012, 13:55
Lokacija: Njemačka
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
OS: Debian + i3wm
Jeste primijetili bug u Operi da nakon instalacije, ako koristite Chrome, sav history iz Chromea je dostupan u Operi? :zamisljen Poslao sam im bug report i odgovorili su mi da Opera ima mogućnost importanja svega toga iz drugih browsera ali da je to po defaultu isključeno, ali u developer buildu Opera misli da je to uključeno, budu oni to kao popravili, može se isključiti ručno u about://flags.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.