Sada je: 06 svi 2024, 11:55.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav jel itko uspio instalirat ovaj novi wine ako je molim da postate postupak jer ja sam odustao od svojih pokusaja pa pomagajte,distra je pclinuxos :misli
Avatar
Postovi: 752
Postovi: 752
Pridružen/a: 04 srp 2008, 23:54
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
PCLinuxOS se razvio iz Mandrive, a na http://www.winehq.org/site/download pise da ima binary za Mandrivu.
Ako se radi o instalaciji iz sourcea (tar.gz ili tar.bz2 fajl) onda ga raspakiras (tar xvzf ili tar xjvf), pogledas sto se nalazi u folderu. Obicno bi trebao bit neki txt fajl o uputama kako instalirat. Obicno se ide ./configure (pokreces configure skriptu) i onda ti kaze ako sto fali. Ako prodje oke, onda make install i ako i to prodje oke imas instaliran program. Vjerojatno se nalazi u /usr/bin/program.
Nadam se da ce ti ovo gore posluzit kava
Ovih dana ja sam bolestan od ljudi
Nemoj me dirat, sutra me probudi
Peticija za flash za FreeBSD
Avatar
Postovi: 176
Postovi: 176
Pridružen/a: 03 pro 2007, 19:10
Lokacija: /usr/home/
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: FreeBSD | Fluxbox
Svaki program koji se nalazi u tar.bz2 ili tar.gz (dakle source) se otpakira i potraži fajl koji se zove INSTALL i README. Onda se pročitaju. Tamo su uputstva kako što uraditi.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
ja skinem rpm paket sa wine.com za mandrivu i uspijem ga instalirat

rpm -Uvh put do paketa/ime paketa.rpm

i instalira ga bez problema ali kad kliknem na nesto iz winevog izbornika nece nist da pokrene predpostavljam da fale libwine i libwin-devel ali kad njih pokusam instalirat javljaju se greske tj potrebna je jos gamara nekih paketa

erorr failed dependency
neki paketi potrebni (to bi bilo ugrubo receno)

budem posto iz konzole ispis pa da vidite sta stacno pise
Avatar
Postovi: 752
Postovi: 752
Pridružen/a: 04 srp 2008, 23:54
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
ne bih ti preporučio instaliranje iz rpm a. Probaj sa nečim ekvivalentnim Synapticu ili apt-get ili aptitude. Dakle, nešto što će odmah povući sve što treba.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:ne bih ti preporučio instaliranje iz rpm a. Probaj sa nečim ekvivalentnim Synapticu ili apt-get ili aptitude. Dakle, nešto što će odmah povući sve što treba.


Ej molim te daj mi neke konkretne prijedloge
:komp :)
Avatar
Postovi: 752
Postovi: 752
Pridružen/a: 04 srp 2008, 23:54
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
u ubuntu/debian

Kod: Označi sve
sudo aptitude install wine
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.