Sada je: 16 tra 2024, 19:37.
Novosti iz Linux svijeta. Komentiranje vijesti s portala.

Moderator/ica: Moderatori/ce

http://www.linuxzasve.com/novost/window ... 160_kn/186

Bezobrazan, ali očekivani potez Micro$ofta... Ne zarađuju uzalud milijarde, kolač ili je njihov ili ničiji.
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Site Admin
Postovi: 7631
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
OS: openSUSE TW
O sto mi dizu tlak sa svojom politikom. Isto tako kad je bilo Micro$hit - Yahoo kad su rekli da je google prejak na trzistu web trazilica i da je to cisti monopol. Ako je http://www.google.com monopol sto je onda Micro$hitev XP? Joj pamet im curi niz usi.
Avatar
Postovi: 519
Postovi: 519
Pridružen/a: 25 ožu 2008, 14:47
Lokacija: Nova Gradiska
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Fedora 10 - KDE 4.2.x
Ovo je sranje što microsoft radi.


Neka se drže i dalje Linuxa.
Avatar
Postovi: 3865
Postovi: 3865
Pridružen/a: 30 sij 2008, 14:55
Lokacija: Croatia/Zagorje
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: neodlučan
Znači nema više malih kompjutera sa Linuxom.
Ovako kako stvari stoje neće niko htjeti Linux, kad može imati XP.
Šteta!
Ja sam sa svojim Asusom EEE ušao u svijet Linuxa.
Da nije njega bilo još bi ja muku mučio sa Windozama!!
Šteta!
Nadam se da neće uspjeti !
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Ne tugujte....M$ je spustio cijenu svog starog OS-a! Zašto nije okljaštrio još više Vistu i nju uvalio - zato jer je nitko neće, a to nije dobro sa M$.
XP će lagano u ropotarnicu a M$ nema osim Viste ništa drugo...

Ja još uvijek mislim a Linux ima i te kako dobre horizonte! Ne zaboravite da se i na tim 160 kunskim Windozama aplikacije masno plaćaju, virusi rade svoje XP je iz dana u dan sve sporiji i da ne duljim.
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Grof je napisao/la:XP će lagano u ropotarnicu a M$ nema osim Viste ništa drugo...


XP nikada nije bio bolji, da ne govorim sad kad je došao SP3... Hardverski zahtjevi su smješni, brat mi vrti XP SP2 na Celeronu@400Mghz, 128MB RAM-a i vrti se manje više solidno.

Ontopic: za namjenu tih računala Linux je vrhunska stvar, posebice ako je modificiran i prilagođen određenom uređaju, ali ipak ljudi će se iz neznanja/navike odlučiti za XP. Još ako to diže cijenu laptopa za samo kojih stotinjak kuna... Šteta, veliko tržište se tu otvara...
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Site Admin
Postovi: 7631
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
OS: openSUSE TW
Mislim da je ovo dobar trenutak da razjasnimo osnovnu konceptualnu stvar između Windowsa i Linuxa. (Odnosno tko su Windowsaši i Linuxaši :) )

Kao prvo, M$ ne bi spustio cijenu svog starog OS-a da ne mora, da je i dalje siguran u svoju dobit na tržištu. Očito je da požar gori i da je uzeo maha i da M$ taj požar mora gasiti. No, pustiom to po strani sada.

Okrenimo se ljudima, ljudima koji koriste kompjutore i njihovim navikama, željama i potrebama. Svaki čovjek mora zadovoljavati svoje materijalne i duhovne potrebe. Pod duhovne smatram istinsku sreću i zadovoljstvo.
Većina svijeta danas vrti se isključivo oko materijalnoga. Šopa nas se umjetnim uvjerenjima preko TV-a, interneta i ostalih medija da je pravo i istinsko zadovoljstvo u kojekakvim šopinzima i trošnji. Jest, ima tu nečega (tko ne voli kupiti si nešto novo i u tome malo uživati), ali to je zadovoljstvo vrlo kratkog vijeka i ubrzo traži ponovnu potrošnju da bi zatomio takvu glad (gle, koje li koincidencije sa drogom i ostalim porocima :shock: ) stvarajući od nas potrošačke mašine bez imalo mozga. U takvu grupu bezglavog, glupog konzumerizma spadaju i Windowsi. Tamo ništa ne trebaš raditi do kupiti određeni proizvod i on radi. Onda se pojavi novi proizvod koji te reklamom uvjeri da je bolji od ovog prethodnog i ti ga opet - kupiš i krug se zatvara.

S druge pak strane (one svijetle :) ) imamo Linux kao odličan primjer i dokaz da sa svijetom nešto opako ne štima. Linux nije okrenut nikakvoj reklami, potrošnji i konzumerizmu nego naprotiv, kreativizmu, stjecanju novih poznanstva i sve nas drži u nekom obliku velike obitelji. Stoga, oni koji su Linux probali koristiti i ostali uz Linux su upravo oni koji razmišljaju svojom glavom, skloni su stvaranju, stjecanju novih znanja, pomaganju drugima i svemu pozitivnom što uz to ide. Odavno je poznato da linija manjeg otpora nije najbolji put (I gosp. Isus je rekao da prečica nije put do Raja, nego baš onaj teži i neprohodniji put). Samo se sjetite da kreacija traži određenu energiju, a destrukcija - ne (ona je oslobađa). Čašu je uvijek lakše razbiti nego je dovesti u prvobitno stanje. Zato, ako se svijet okrene prema Linuxu - onda ima šanse da bude spašen. Jer pravo zadovoljstvo ne dolazi iz kupnje nečeg gotovog, nego iz vlastite kreacije i vlastitog djelovanja.

Nikad neću zaboraviti jedan događaj u kojemu sam sudjelovao, a desio se na jednoj zagrebačkoj, relativno brzoj gradskoj prometnici. Upalio se semafor i ispred mene nije bilo nikoga, par desetaka metara iza mene vozili su se ostali auti (oni koji su malo sporiji na gasu pri startu). Nije bila neka brzina....odjednom je na cestu izletio jedan maleni dječačić (cca 3-4 godine). Možete li zamisliti moju sreću kada sam shvatio da ja mogu stati na vrijeme, da ja mogu upaliti sva četiri žmigavca i upozoriti one iza mene da uspore jer se nešto na cesti dešava i da ja svojim djelovanjem vjerojatno jesam spasio jedan maleni život i spriječio veliku tugu onih koji ga vole. Od tada s tom vizijom sjedam za volan, i zbog toga sam neizmjerno sretan. I ta sreća traje vječno, a ne do slijedeće kupnje.

Eto, zato Linuxaši moji dragi. Stvarajte, učite i pomažite drugima jer su to jedine istinske vrijednosti koje nikakvi M$ ne može zatomiti - i spašavajte Svijet. ;)
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Grof je napisao/la:Mislim da je ovo dobar trenutak da razjasnimo osnovnu konceptualnu stvar između Windowsa i Linuxa. (Odnosno tko su Windowsaši i Linuxaši :) )

Kao prvo, M$ ne bi spustio cijenu svog starog OS-a da ne mora, da je i dalje siguran u svoju dobit na tržištu. Očito je da požar gori i da je uzeo maha i da M$ taj požar mora gasiti. No, pustiom to po strani sada.

Okrenimo se ljudima, ljudima koji koriste kompjutore i njihovim navikama, željama i potrebama. Svaki čovjek mora zadovoljavati svoje materijalne i duhovne potrebe. Pod duhovne smatram istinsku sreću i zadovoljstvo.
Većina svijeta danas vrti se isključivo oko materijalnoga. Šopa nas se umjetnim uvjerenjima preko TV-a, interneta i ostalih medija da je pravo i istinsko zadovoljstvo u kojekakvim šopinzima i trošnji. Jest, ima tu nečega (tko ne voli kupiti si nešto novo i u tome malo uživati), ali to je zadovoljstvo vrlo kratkog vijeka i ubrzo traži ponovnu potrošnju da bi zatomio takvu glad (gle, koje li koincidencije sa drogom i ostalim porocima :shock: ) stvarajući od nas potrošačke mašine bez imalo mozga. U takvu grupu bezglavog, glupog konzumerizma spadaju i Windowsi. Tamo ništa ne trebaš raditi do kupiti određeni proizvod i on radi. Onda se pojavi novi proizvod koji te reklamom uvjeri da je bolji od ovog prethodnog i ti ga opet - kupiš i krug se zatvara.

S druge pak strane (one svijetle :) ) imamo Linux kao odličan primjer i dokaz da sa svijetom nešto opako ne štima. Linux nije okrenut nikakvoj reklami, potrošnji i konzumerizmu nego naprotiv, kreativizmu, stjecanju novih poznanstva i sve nas drži u nekom obliku velike obitelji. Stoga, oni koji su Linux probali koristiti i ostali uz Linux su upravo oni koji razmišljaju svojom glavom, skloni su stvaranju, stjecanju novih znanja, pomaganju drugima i svemu pozitivnom što uz to ide. Odavno je poznato da linija manjeg otpora nije najbolji put (I gosp. Isus je rekao da prečica nije put do Raja, nego baš onaj teži i neprohodniji put). Samo se sjetite da kreacija traži određenu energiju, a destrukcija - ne (ona je oslobađa). Čašu je uvijek lakše razbiti nego je dovesti u prvobitno stanje. Zato, ako se svijet okrene prema Linuxu - onda ima šanse da bude spašen. Jer pravo zadovoljstvo ne dolazi iz kupnje nečeg gotovog, nego iz vlastite kreacije i vlastitog djelovanja.

Nikad neću zaboraviti jedan događaj u kojemu sam sudjelovao, a desio se na jednoj zagrebačkoj, relativno brzoj gradskoj prometnici. Upalio se semafor i ispred mene nije bilo nikoga, par desetaka metara iza mene vozili su se ostali auti (oni koji su malo sporiji na gasu pri startu). Nije bila neka brzina....odjednom je na cestu izletio jedan maleni dječačić (cca 3-4 godine). Možete li zamisliti moju sreću kada sam shvatio da ja mogu stati na vrijeme, da ja mogu upaliti sva četiri žmigavca i upozoriti one iza mene da uspore jer se nešto na cesti dešava i da ja svojim djelovanjem vjerojatno jesam spasio jedan maleni život i spriječio veliku tugu onih koji ga vole. Od tada s tom vizijom sjedam za volan, i zbog toga sam neizmjerno sretan. I ta sreća traje vječno, a ne do slijedeće kupnje.

Eto, zato Linuxaši moji dragi. Stvarajte, učite i pomažite drugima jer su to jedine istinske vrijednosti koje nikakvi M$ ne može zatomiti - i spašavajte Svijet. ;)


Moj duboki naklon. Svaka čast. Skidam kapu Grofe.
Privitak/ci
Clap.gif
Clap.gif (2.69 KiB) Pogledano 1329 put/a.
Avatar
Postovi: 42
Postovi: 42
Pridružen/a: 21 ožu 2008, 09:35
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Hvala ti na potpori!
Po meni bi svijet tako trebao izgledati i drago mi je u tome sudjelovati. :)
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Koja budala pušta tako malo dijete da baulja okolo po ulicama.... Treba uvjek biti oprezan i imati oči širom otvorene.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.