Sada je: 19 tra 2024, 19:27.
Novosti iz Linux svijeta. Komentiranje vijesti s portala.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Eto, kako naslov kaže, Groupon želi lansirati POS-OS naziva GNOME, a znamo da je GNOME poznato ime u svijetu i potrebno ga je zaštiti, pa evo kako bi se registrirao trademark za što im treba 80,000$, moguće je donirati ovdje: http://www.gnome.org/groupon/
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
Čini se da su ipak odustali od korištenja imena (neznam koliko se ovo može smatrati 'službenim'):

https://engineering.groupon.com/2014/mi ... uct-names/
Avatar
Postovi: 55
Postovi: 55
Pridružen/a: 27 kol 2013, 08:58
Lokacija: Ivanec
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Ubuntu / Gnome
Bilo bi lijepo od njih da su stvarno odlučili to napraviti.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
Bila je rasprava na Gnomeovom G+ da li tih 80 000 $ potrošiti na nešto pametnije od natezanja s nekom anonimnom tvrtkom. Za 80 000 $ se dosta stvari može napraviti. A na sudu bi im to bilo samo prva runda u parničenju.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Groupon je prošle godine imao prihod od 2,5 milijardi dolara tako da nisu baš neka bezveze firma. Osim toga lako odustajanje od svog brenda kojeg gradiš godinama bi moglo imati dugoročnih (i nepredviđenih) posljedica za Gnome tako da mislim da im se isplati ustrajati na ovome.
Avatar
Postovi: 445
Postovi: 445
Pridružen/a: 18 svi 2010, 22:06
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 14.04
Imaš pravo. Ako odustanu od ovog, moglo bi im se desiti da i ostali počnu zloupotrebljavati njihovo ime i softver. Svejedno, to je hrpa novaca koja će na žalost propasti.
Ja sam mislio da se za takve parnice brine Free Software Foundation ili neka takva organizacija. Čudi me da se Gnome mora sam pobrinuti oko financiranja. Gnome je relativno velik projekt. Što bi se desilo da ovako nešto snađe neki mali FLOSS projekt? Otkud njima novci da obrane svoju licencu?
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Meni nije jasno zašto nisu to dali nekoj 'specializovanoj' organizaciji a la EFF ili nešto slično. Onaj Nazer bi se po mome rado latio tog posla.
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
Avatar
Postovi: 888
Postovi: 888
Pridružen/a: 21 lis 2012, 01:13
Lokacija: Ljubljana
Podijelio/la zahvalu: 108 puta
Primio/la zahvalu: 45 puta
Spol: M
OS: Debian 9 - Gnome
a dobri stari Moglen i SFLC? Šta se nebi oni trebali brinuti o tome?
Avatar
Postovi: 317
Postovi: 317
Pridružen/a: 02 svi 2011, 23:24
Lokacija: Ri
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Debian LXQt

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.