Sada je: 26 tra 2024, 22:10.
Novosti iz Linux svijeta. Komentiranje vijesti s portala.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Munchen koristi Linux, ali zato "pametni" Zagreb koristi M$
http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=65546

Bolje je plaćati M$ i bacati novac preko granice, nego ulagati u domaću pamet zasnovanu na slobodnom softveru.

Ma jesmo jadni do bola! :(
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Ponašaju se kao pijani milijarderi. Da mi je znati, koristi li taj gospodin internet i na kojoj mreži je aktivan? Čak i na facebooku se može puno naučiti, ako pratiš postove osoba koje znaju više od tebe.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6158
Moderator
Postovi: 6158
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 226 puta
Primio/la zahvalu: 338 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
ja sam mislio da imamo ekspertnu skupinu za takve stvari, ali ta skupina nije otvorena pa ne znam što rade (niti smijem)...
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Tim gore, što će uvođenje ovakve platforme iziskivati od svih koji na neki način surađuju s Gradom da imaju instalirane M$ proizvode na vlastitim računalima. Tako će nas i Zagreb siliti na vendor locking s M$-om, a kako bi koristili te gradske servise. dakle još manje slobodnih formata datoteka, još manje mogućnosti korištenja Libre Officea...

Ma očaj!
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
shrike je napisao/la:ja sam mislio da imamo ekspertnu skupinu za takve stvari, ali ta skupina nije otvorena pa ne znam što rade (niti smijem)...


Aha, imamo, ali eto, baš im nekak ne ide lako, previše je lobija i dalje u igri.

FixMyStreet kreće u nekim gradovima
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.