Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.
Odgovori

Re: izdvojiti Mint kao zasebnu temu

10 ruj 2012, 12:47

Ovo boldano si dobro rekao, imaš pravo.

U vezi ovih Grafičkih okruženja i odvajanja u tom podforumu u još podforuma :roll: reći ću ti što je Abz meni jednom rekla:
"Premalo je tema da bi se odvajalo, samo bi imali hrpu podforuma koji bi bili gotovo prazni, i ova podjela u Grafičkim okruženjima je previše"

I ima ona pravo.
Jedino što se eventualno može je da se u opisu podforuma "Grafička okruženja" napiše nešto u stilu: "KDE, GNOME, Xfce i ostala"

Admini sad je na vama.

Re: izdvojiti Mint kao zasebnu temu

10 ruj 2012, 13:19

Mislim da nije problem u tome što je Mint baziran na Ubuntuu jer dovoljno je specifičan da bi po svojim karakteristikama mogao imati zasebnu temu, nego što bi možda bilo više tema nego postova (zvuči poznato?) :)

Slažem se sa Zoletom, osim dijela boldanog teksta. Stoji i to boldano, ali s napomenom da ovo nije forum samo za početnike i njihova pitanja. To je važan aspekt, ali nije jedini. Sebe više ne smatram početnikom, a isto tako ne zanimaju me kojekakve gole fufice. Očito je da smo svi drugačiji, a tu smo okupljeni jer smo korisnici Linuxa.

Re: izdvojiti Mint kao zasebnu temu

10 ruj 2012, 13:33

drone je napisao/la:ali s napomenom da ovo nije forum samo za početnike i njihova pitanja.

naravno da nije ali mi koji znamo nesto vise cemo se najlakse snaci, treba pocetnicima biti pregledno i jasno maximalno lako za nas ostale...

sada je na nekome tko je odgovoran da odluci jel preglednije i jasnije ovako ili da se podijeli jos koji podforum, ja sam samo svoje misljenje iznio na prvi post...

Re: izdvojiti Mint kao zasebnu temu

10 ruj 2012, 15:08

zole052 je napisao/la:ja mislim da tu nema veze tko je od koga nastao nego bi se trebali otvarati novi podforumi cisto radi preglednosti...

istina da vecina stvari radi i na mintu sto radi na ubuntuu i vecina sto radi na LMDE-u radi i na debianu ali jednako tako pocetnik to mozda nezna ili napravi krivu stvar zbog neznanja pa bi bilo zgodno da se odvoji bas zbog pocetnika

a sto se tice cimeta je da je to samo shell za gnome 3 kao i unity ali po meni radi preglednosti ne bi bilo lose odvojiti i unity i cimet, opet ponavljam radi pocetnika... eventualno preimenovati podforum "Grafička okruženja" da sada nekime ne bi smetalo sto unity i cimet to nisu ali zato su totalno specificni, mnoge sto radi pod gnome shellom nece vjerojatno raditi ni pod unityjem niti cimetom i obrnuto tako da opet ponavljam radi pregledosti i za pocetnike bi bilo zgodnije da se odvoji

ovdje na forumu ne bi se nikada trebali ravnati po nama sto je potrebno izmjeniti nego po pocetnicima, ipak smo "linux za sve" di pocetnici dolaze rijesiti problem a mi koji se vise razumijemo uvijek cemo se snaci

nije ovo "nas" forum di cavrljamo i stavljamo tete dana nego forum za pocetnike kojima treba rjesenje problema i poneka informacija a cavrljanje i teta dana su tu da nas zabave da ne odemo ca i pustimo pocetnike da se sami snadju

U potpunosti se slažem. :thumbs

Re: izdvojiti Mint kao zasebnu temu

10 ruj 2012, 18:30

Vl@do je napisao/la:
zole052 je napisao/la:ja mislim da tu nema veze tko je od koga nastao nego bi se trebali otvarati novi podforumi cisto radi preglednosti...

istina da vecina stvari radi i na mintu sto radi na ubuntuu i vecina sto radi na LMDE-u radi i na debianu ali jednako tako pocetnik to mozda nezna ili napravi krivu stvar zbog neznanja pa bi bilo zgodno da se odvoji bas zbog pocetnika

a sto se tice cimeta je da je to samo shell za gnome 3 kao i unity ali po meni radi preglednosti ne bi bilo lose odvojiti i unity i cimet, opet ponavljam radi pocetnika... eventualno preimenovati podforum "Grafička okruženja" da sada nekime ne bi smetalo sto unity i cimet to nisu ali zato su totalno specificni, mnoge sto radi pod gnome shellom nece vjerojatno raditi ni pod unityjem niti cimetom i obrnuto tako da opet ponavljam radi pregledosti i za pocetnike bi bilo zgodnije da se odvoji

ovdje na forumu ne bi se nikada trebali ravnati po nama sto je potrebno izmjeniti nego po pocetnicima, ipak smo "linux za sve" di pocetnici dolaze rijesiti problem a mi koji se vise razumijemo uvijek cemo se snaci

nije ovo "nas" forum di cavrljamo i stavljamo tete dana nego forum za pocetnike kojima treba rjesenje problema i poneka informacija a cavrljanje i teta dana su tu da nas zabave da ne odemo ca i pustimo pocetnike da se sami snadju


I ja sam razmišljao na isti način :thumbs

Re: izdvojiti Mint kao zasebnu temu

10 ruj 2012, 19:32

Mislim da bi za početak bilo sasvim dovoljno preimenovati u "Ubuntu & Mint". Doduše, tu je kvaka sa LMDE inačicom, ali mislim da ju početnici ionako ne koriste. Na Mintovim stranicama lijepo piše pod "kontra" LMDE-a da nije preporučeno početnicima, tak da naslov može biti na predloženi način preimenovan, čisto da se istakne. Dokle god Mint srče iz Ubuntuovih repozitorija, mislim da nema razloga za otvaranjem zasebne teme.

Re: izdvojiti Mint kao zasebnu temu

10 ruj 2012, 19:55

Nije problem sa LMDE, jer on je jedna od verzija Minta kao što je Mint jedna verzija Ubuntua.

Re: izdvojiti Mint kao zasebnu temu

10 ruj 2012, 20:04

LMDE je baziran na Debianu, a Mint na Ubuntuu. Po tome bi, ako obični Mint ide pod Ubuntu, LMDE trebao ići pod Debian.
Ili svi pod Debian, uključujući i Ubuntu :)

Re: izdvojiti Mint kao zasebnu temu

10 ruj 2012, 20:05

ne bogohuli, za posebnu djecu je skola za djecu s posebnim potrebama.. :D

Re: izdvojiti Mint kao zasebnu temu

10 ruj 2012, 20:11

a nije stvar kako bi trebalo biti podjeljeno po pitanju "strucnjaka" nego kako bi trebalo biti podjeljeno da pocetnicima bude najjednostavnije i najzgodnije za naci rjesenje problema ili neku zamimljivu caku kako nesto napraviti...

ja bi odvojio mint a jos prije bi odvojio cimet, unity i gnome shell a ne trpao sve u isti kos...
Odgovori