Sada je: 29 ožu 2024, 05:55.
Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Nisam čitao post otpočetka, ali ...
Firma u kojoj radim, imamo kolokaciju, hosting i ostalo.
Entitas.hr (Web u izradi :) )

ako mi možete reč na kakvom hostingu je sad portal/forum možda mogu nekaj skemijat da se stavi na jači server kod nas.

s napomenom da datacentar je smješten u Hrvatskoj, točnije Čakovec. Ako imate rackmount server, možda možemo sponzorirat kolokaciju.
uz neku sitnu reklamu, text ili sl :)
Telefonirajte preko interneta

Moj BLOG
Moj WEB
najjeftiniji hosting paketi....

MTCNA, MTCRE, MTCIE
Avatar
Postovi: 59
Postovi: 59
Pridružen/a: 31 srp 2009, 16:12
Lokacija: Čakovec
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: DebinaMint x64
Kolokacija je u najboljem slucaju soma i pol kuna mjesecno sa nekih sinkronih 5mbit. Iako po meni nema smisla ici na kolokaciju jer kosta vise od vpsa, a za sigurnost podataka si odgovoran sam, pa buduci da backup na istom serveru i nije neki backup..
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Avatar
Postovi: 5678
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Entitas bi sponzorirao kolokacoju, ako se nabavi server ili možemo dati neki VPS sa cca2-4 GB RAM-a diska koliko treba i 2-4 cpu jezgre. ako ogdgovara.

za detalje, molim na mail ili PM
Telefonirajte preko interneta

Moj BLOG
Moj WEB
najjeftiniji hosting paketi....

MTCNA, MTCRE, MTCIE
Avatar
Postovi: 59
Postovi: 59
Pridružen/a: 31 srp 2009, 16:12
Lokacija: Čakovec
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: DebinaMint x64
iv@n je napisao/la:
Mate je napisao/la: <cut>


Pročitao sam i moram reći da si u pravu. Uopće nismo napravili nekakav "disclosure" s hosting providerom, da provjere što provjeriti mogu, ali ono, jednom za sva vremena, umjesto stalne igre otvaranja-zatvaranja ticketa. Naravno, istu stvar napravimo i mi (imamo portal sa zilijun pluginova, žestoko modificiranu temu, modificiran forum...). Zamišljam ovaj scenarij, da sredimo na kraju vlastito VPS riješenje a problemi ostanu - moglo bi se pokriti ušima.

Nekad dobro dođe padobranac s realnim pogledom, nikakav bed Mate.

Da, ja bih počeo od početka. phpbb!! To je jedna vrlo mature aplikacija za forume i vjerojatno stoga najraširenija po svijetu. U povijesti je imala krcato bugova i često napadana od hackera, a danas naročito i od tražilica.
Temeljna stvar kod projektiranja php (ali i bilo koje druge platforme) aplikacije koja radi s bazom, je da uredno konektira na bazu za zaštitnim mjerama, ali i da otpušta konekcije koje ne trebaju.
Konkretno, među navedenim greškama u prethodnim postovima u oči mi je upala upravo ta: dosegnut limit konekcija 1203 ako se dobro sjećam. Ovako od oka mi se čini da je taj limit na MySQL nizak za ovakvu aplikaciju i za broj mogućih istovremenih korisnika, Opet sama aplikacja na početnoj stranici di je statistika, kaže da je maksimalni broj istodobno prijavljenih usera bio 350 što i nije tako puno.
Pogledao sam i prikaz "trenutno spojenih" , svega nekoliko konekcija, i tek dva tri bota/robota. Na nekim forumima ovih parazita ima ima po 50 do 100 neprekidno. Dakle ne čini se da je neka velika brojka. Doduše sad radi stabilno ali čak i kad je malo konekcija treba poć na phpMyAdmin i vidjeti koliko je stvarno konekcija na bazu dok je ovamo recimo 10 usera zajedno sa robotima. Tek da se vidi kolika "potrošnja konekcija i sa malo usera.

Ja nisam imao vremena nego tek vrlo kratko baciti search da nađem negdje preporuke za fino podešavanje phpbb i MySQL-a . Zasigurno negdje postoje ti podaci i preporuke,
Pazite, phpBB je radio i u doba kad su strojevi bili P3 i sa 250Mb rama. Naravno danas je sama aplikacija značajno proširena i bogatija pa to nije usporedljivo. Ipak kad smrdi, treba pomirisati na sve strane dok se ne nađe odakle smrad dolazi.

@iv@ne, drago mi je da si potvrdio moje viđenje. Ne moram još u katran :lol: :lol:
Postovi: 15
Postovi: 15
Pridružen/a: 04 ruj 2013, 22:11
Lokacija: Korkyra
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: OpenSUSE 12.x KDE
franz je napisao/la:Entitas bi sponzorirao kolokacoju, ako se nabavi server ili možemo dati neki VPS sa cca2-4 GB RAM-a diska koliko treba i 2-4 cpu jezgre. ako ogdgovara.

za detalje, molim na mail ili PM


Entitas bi se brinuo i za backup tog vpsa?
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Avatar
Postovi: 5678
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Jednom tjedno FULL backup VPS-a.
Telefonirajte preko interneta

Moj BLOG
Moj WEB
najjeftiniji hosting paketi....

MTCNA, MTCRE, MTCIE
Avatar
Postovi: 59
Postovi: 59
Pridružen/a: 31 srp 2009, 16:12
Lokacija: Čakovec
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: DebinaMint x64
Mate je napisao/la:Da, ja bih počeo od početka. phpbb!! To je jedna vrlo mature aplikacija za forume i vjerojatno stoga najraširenija po svijetu. U povijesti je imala krcato bugova i često napadana od hackera, a danas naročito i od tražilica.
Temeljna stvar kod projektiranja php (ali i bilo koje druge platforme) aplikacije koja radi s bazom, je da uredno konektira na bazu za zaštitnim mjerama, ali i da otpušta konekcije koje ne trebaju.
Konkretno, među navedenim greškama u prethodnim postovima u oči mi je upala upravo ta: dosegnut limit konekcija 1203 ako se dobro sjećam. Ovako od oka mi se čini da je taj limit na MySQL nizak za ovakvu aplikaciju i za broj mogućih istovremenih korisnika, Opet sama aplikacja na početnoj stranici di je statistika, kaže da je maksimalni broj istodobno prijavljenih usera bio 350 što i nije tako puno.
Pogledao sam i prikaz "trenutno spojenih" , svega nekoliko konekcija, i tek dva tri bota/robota. Na nekim forumima ovih parazita ima ima po 50 do 100 neprekidno. Dakle ne čini se da je neka velika brojka. Doduše sad radi stabilno ali čak i kad je malo konekcija treba poć na phpMyAdmin i vidjeti koliko je stvarno konekcija na bazu dok je ovamo recimo 10 usera zajedno sa robotima. Tek da se vidi kolika "potrošnja konekcija i sa malo usera.

Mate, ne znam jesi li pročitao moj prethodni post, ali broj konekcija na MySQL bazu ne ovisi isključivo o nama. Ako na serveru postoji 450 drugih domena, sigurno barem neke od njih koriste i istu MySQL bazu koju i mi koristimo (to je cijela ideja oko shared-hostinga). MySQL, koliko je meni poznato, nije moguće ograničiti na način da svaki korisnik ima fiksni broj maksimalnih konekcija u jednom trenutku na bazu tako da svi dijelimo tih 1200 ili koliko već podešenih konekcija po principu koliko tko uzme. Možda mi uzmemo i veći dio, ali sigurno ne sve. Možda neke od tih susjednih sajtova pokreće Joomla koja je poznata po svojim neoptimiziranim SQL upitima pa neki napad na nju skriši cijelu bazu, a mi smo samo kolateralna žrtva. Jednom nam je već bilo rečeno da se upravo i to događalo (neki je susjedni sajt poludio). Ništa od toga ne možemo sami dijagnosticirati jer nemamo pristup tim alatima.

Kao što si i sam primjetio, nemamo puno istovremenih posjetitelja pa tim je manje vjerojatno da je na našoj strani problem. No kako god bilo, do sad sam više sajtova prebacio sa shared-hostinga na VPS ili dedicated server i svi ti problemi su magično nestali (2 puta je bio u igri i phpBB).

Nije prebacivanje na novi server samo zbog tih problema, već i zbog naših ambicija da proširimo LZS. Ne znam kako je s drugima, ali kad moram robovati glupim ograničenjima shared-hostinga, gubim svaku volju da nešto i radim na njima. Možda glupa analogija, ali shared-hosting u usporedbi s recimo VPS-om mi je kao programiranje na 5" ekranu u usporedbi s 15" - čemu se uopće mučiti?
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
4ndY je napisao/la:Mate, ne znam jesi li pročitao moj prethodni post, ali broj konekcija na MySQL bazu ne ovisi isključivo o nama. Ako na serveru postoji 450 drugih domena, sigurno barem neke od njih koriste i istu MySQL bazu koju i mi koristimo (to je cijela ideja oko shared-hostinga). MySQL, koliko je meni poznato, nije moguće ograničiti na način da svaki korisnik ima fiksni broj maksimalnih konekcija u jednom trenutku na bazu tako da svi dijelimo tih 1200 ......


Sorry, nisam imao pojma da je to na nivou cijelog servera pogotovo što nikad nisam imao problema s tim na hostanim siteovima. U glavnom sam imao punu slobodu na vlastitim serverima pa sam bio uvjeren da svaki account ima svoje. A sad vidim da i sam MySql kaže da nije.

Posipam se pepelom na ovom dijelu. ::bravo
Postovi: 15
Postovi: 15
Pridružen/a: 04 ruj 2013, 22:11
Lokacija: Korkyra
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: OpenSUSE 12.x KDE
http://devopsreactions.tumblr.com/post/61010641998/some-hosting-companies-on-availability

tolko o tome :)
Postovi: 536
Postovi: 536
Pridružen/a: 13 ruj 2008, 17:35
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 23 puta
Jutros ne dela pristup forumu putem mobitela (FF) szbunjen
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 21 gostiju.