Sada je: 28 ožu 2024, 13:29.
Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.

Moderator/ica: Moderatori/ce

ubaciti kategoriju "LMDE" pod Debian uopce nebi bilo lose.... sada su LMDE teme rastrkane po Debian podforumu a ovako bi se to sve fino dovelo u red i poboljsala preglednost,,,

SolydXK normalno da mora ostati pod Debianom no za njega nije potrebna posebna kategorija kad ima samo jednu aktivnu temu dok LMDEa ima dovoljno da ima razloga da ga se grupira u svoju kategoriju
Avatar
Moderator
Postovi: 1121
Moderator
Postovi: 1121
Pridružen/a: 17 lip 2008, 20:23
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
@ Abz - vrhunski posao, svaka cast! Sad sve ima puno vise smisla.
Moj je prijedlog da za distre koje nisu toliko zastupljene na forumu i/ili nema dovoljno vijesti za njih (npr. Fedora, Gentoo, Slackware, Mandriva) ostanu samo fun clubovi. To je kupus rasprava, razmjena dojmova, vijesti i rjesavanja sporadicnih problema.

Nisam za stvaranje zasebnog Mint podforuma jer uopce nece biti aktivan. Neka ostane podijeljen izmedju Ubuntua i Debiana. Predlazem i da se tema "LMDE - korak do sna" (ako se kolega rudar slaze) preimenuje u fun club
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
calisto053 je napisao/la:Moj je prijedlog da za distre koje nisu toliko zastupljene na forumu i/ili nema dovoljno vijesti za njih (npr. Fedora, Gentoo, Slackware, Mandriva) ostanu samo fun clubovi. To je kupus rasprava, razmjena dojmova, vijesti i rjesavanja sporadicnih problema.


Ovako nekako i ja razmišljam. S tim da Gentoo i Mandriva nemaju fan club teme uopće :D Barem zasad.

Predlazem i da se tema "LMDE - korak do sna" (ako se kolega rudar slaze) preimenuje u fun club


LMDE već ima fan club temu. Ova bi se onda morala spojiti s njom, ali ja nisam za to jer se u ovoj "korak do sna" ozbiljnije raspravljalo o odnosu LMDE-a i Debiana...mislim da je bolje da to ostane kao zasebna tema nego da se utopi u fan clubu.
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
calisto053 je napisao/la:@ Abz - vrhunski posao, svaka cast! Sad sve ima puno vise smisla.

I nemam nekih prijedloga što se tiče novog sortiranja tema.
Imam možda ideju za dodatak onim uputama za početnike, ali pokušati ću sam složiti nešto, pa ćemo onda dogovoriti što bi od toga još trebalo dodati. Naime, radi se o CLI. Kad vidim s kojom mukom ja to prolazim, možda treba početnicima još malo pojasniti (proširiti onaj popis osnovnih naredbi) i kako najlakše ući u terminal i najbezbolnije izaći.
Dobro si tamo opisala nekoliko osnovnih pojmova, ali rijetki to i čitaju. Sada se pojavila i ona tema o skriptama i opet se tamo iz početka opisuju neke osnovne radnje i pojmovi. Mislim da CLI zaslužuje jednu posebnu temu, gdje bi sve to objedinili, ali svakako prilagođenu početnicima. No, dobro, to je moje mišljenje, možda i nisam u pravu. Vi ćete svakako znati kako to posložiti, a ja ću pokušati pripremiti neki "podsjetnik" pa ćemo onda razgovarati o tome.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6141
Moderator
Postovi: 6141
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 224 puta
Primio/la zahvalu: 329 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
Sry, ali nema mi logike da vijesti idu u podforume po distribucijama.. ovi fun clubovi je ok sa budu sticky u svakoj od tema za pripadajuću distribuciju, ali ML vijesti, Debian vijesti, Ubuntu vijesti itd.. bi trebali ići kao sticky u podforum Linux vijesti :zabrinut

Inače Abz, dobar posao :thmb-up

I da, odlična ideja Vl4do :thmb-up
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Slažem se da sad sve izgleda ljepše i urednije. Hvala administraciji :hihi :thmb-up

Što se pak moga sna tiče (LMDE i Debian-korak do sna), zanimljivo je da se taj pomalo intimistički post vremenom razvio u jednu relativno konkretnu i dobru raspravu, koja je privukla više korisnika. Ja sanjam i dalje... i drago mi je da je tema ostala samostalna. Puno je snova!

Naime, to sam pisao dok sam bio u prijelaznoj fazi: samo s LMDE u rukama sanjario sam o Debianu, a sad je malo drukčije: došao sam do Debiana, iako LMDE još uvijek čvrsto držim u jednoj ruci. Dio sna postao je java. Možda ću uskoro početi sanjariti kako postati Debian Developer, čuveno DD! Samo da san ne postane mora...
Avatar
Postovi: 1058
Postovi: 1058
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 149 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
Vl@do je napisao/la:Imam možda ideju za dodatak onim uputama za početnike, ali pokušati ću sam složiti nešto, pa ćemo onda dogovoriti što bi od toga još trebalo dodati. Naime, radi se o CLI.


Može, ovo je super ideja! :thmbs-up Ti složi što misliš da treba dodati pa ćemo to uklopiti u postojeću temu za pomoć početnicima.


Bertone je napisao/la:Sry, ali nema mi logike da vijesti idu u podforume po distribucijama.. ovi fun clubovi je ok sa budu sticky u svakoj od tema za pripadajuću distribuciju, ali ML vijesti, Debian vijesti, Ubuntu vijesti itd.. bi trebali ići kao sticky u podforum Linux vijesti :zabrinut


Ali u Linux vijesti se trpaju vijesti o svemu i svačemu...taj podforum je ogromni nered :D Nemam baš neki dobar razlog ili argument zašto, ali meni je ovako puno bolje - da i vijesti budu u podforumima za distribucije. Vidjet ćemo, ako bude još negodovanja lako se teme premjesti...treba samo dva ili tri puta kliknuti :D
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Ovo je samo "neka" ideja, naravno, moderatori i admini će bolje znati jeli ovako nešto potrebno ili glupo ili ... :? :
da popis riješenih tema bude kao podforum, a onda da ne bude u ostale podforume kao sticky?(Tutorijal za postavljanje sadržaja na forumu postaviti da bude kao sticky samo u podforum Važno! Pravila foruma?)
slika_forum
slika_podforum
bez uvrede za autore ovih postova, poštujem svačiji trud - ovo je samo moj predlog da li bi tako ljepše izgledao forum?.
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
vision je napisao/la:Ovo je samo "neka" ideja, naravno, moderatori i admini će bolje znati jeli ovako nešto potrebno ili glupo ili ... :? :
da popis riješenih tema bude kao podforum, a onda da ne bude u ostale podforume kao sticky?(Tutorijal za postavljanje sadržaja na forumu postaviti da bude kao sticky samo u podforum Važno! Pravila foruma?)

To znači da bi se postovi na tom mjestu grupirali samo po toj karakteristici da su riješeni a ne po vrsti problema. To nema baš smisla nekome tko traži rješenje nekog određenog problema.

A takav ispis koji želiš možeš dobiti u tražilici naprednom pretragom - odabereš zajedno opcije "Ključna riječ - riješeno", "Pretraživanje - Samo naslovi" i "Prikaz rezultata-Teme".
"Hodor bre foobar"
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
jurastublic je napisao/la:To znači da bi se postovi na tom mjestu grupirali samo po toj karakteristici da su riješeni a ne po vrsti problema. To nema baš smisla nekome tko traži rješenje nekog određenog problema.

A takav ispis koji želiš možeš dobiti u tražilici naprednom pretragom - odabereš zajedno opcije "Ključna riječ - riješeno", "Pretraživanje - Samo naslovi" i "Prikaz rezultata-Teme".


Evo, upravo ovo. Nemam što dodati :D
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.