Sada je: 19 tra 2024, 01:56.
Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.

Moderator/ica: Moderatori/ce

iStop je napisao/la:Kad čitam poruke kao običan posjetitelj (ne prijavim se) i hoću zahvaliti nekome na određenoj poruci, kod prijave me sustav vraća na početnu stranicu. Moj prijedlog bi bio da nema tog vraćanja na početnu stranicu nego da se ostane na stranici na kojoj se upravo bilo. LP

Dobra ideja, to sam baš razmišljao. Da umjeto opcije "Početna stranica" stoji opcija "Vratite se na prethodnu stranicu" ili možda čak obadvije.
Emotion 98.3 je napisao/la:Some people call the radio station and say "Fernando, are you bilingual?" I said I try anything once.
Avatar
Postovi: 308
Postovi: 308
Pridružen/a: 12 lip 2011, 21:52
Lokacija: Slavonski Brod
Podijelio/la zahvalu: 16 puta
Primio/la zahvalu: 16 puta
Spol: M
OS: Debian Xfce
Suko je napisao/la:To je u stvari jako dobra ideja.
Fan klubovi i vijesti na vrh u sticky, a ostatak ispod toga.

Odlicna ideja! Pocnimo s Gentoom! :thumbs ;)
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
calisto053 je napisao/la:
Suko je napisao/la:To je u stvari jako dobra ideja.
Fan klubovi i vijesti na vrh u sticky, a ostatak ispod toga.

Odlicna ideja! Pocnimo s Gentoom! :thumbs ;)


Evo, ja mogu početi s radovima kad god ste spremni :)

Jedino mi treba razjasniti nešto: dakle, radimo jednu glavnu temu za vijesti u svakom podforumu, po uzoru na Ubuntu?
Mogu li onda u tu temu spojiti neke stare teme s vijestima?
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Pa ako nitko nema ništa protiv ove ideje, a izgleda da nema, možeš početi s radovima.
Mislim da je dosta jedna glavna tema za vijesti u svakom podforumu. Spoji onda slobodno stare teme s vijestima.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
OK, evo počinjemo :D

EDIT: Slijedi izvještaj.

U podforumu Ubuntu sada imamo:
Ubuntu fan club
Linux Mint fan club
Ubuntu vijesti
Linux Mint vijesti

Ovdje sve funkcionira kako treba. Tema Ubuntu vijesti najbrže raste pa ćemo ju kad dosegne neki oveći broj stranica zatvoriti i pokrenuti novu radi preglednosti.

u openSUSE podforumu imamo:
Vijesti iz SUSE svijeta
SUSE/openSUSE fan club

Ni ovdje nema nikakvih problema.

Podforum Fedora ima samo fan club.

U podforumu Debian situacija je sljedeća:
Debian fan club
LMDE fan club
CrunchBang fan club
Debian vijesti
LMDE vijesti

Sve izgleda dobro i nema problema.

PCLOS i Mandriva nema ni fan club ni vijesti. Podforum je jako neaktivan, i u usporedbi s njim bi itekako imalo smisla otvoriti jedan za Linux Mint.

Šećer na kraju - Arch, Manjaro & Chakra zasad imaju:
Arch fan club
Arch Linux vijesti

I ovdje sve funkcionira dobro, a ako bude potrebe ili korisnici budu tako htjeli, može se slobodno pokrenuti Manjaro fan club i pripadajuće mu vijesti.
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
E sad, problemi su sljedeći:

1. Fedora ima podforum, ali u njemu samo fan club. Nema temu za vijesti, iako bi se dalo "nabrati" tema o njoj iz drugih podforuma i napraviti skupnu za vijesti. Da li da to napravim(o)?

2. Slackware nema podforum, ali ima fan club u Distribucije općenito. Također ima tema razasutih okolo koje bi se dale nakupiti u vijesti. Što s ovim?

3. Ako ima smisla otvoriti podforum za Slackware, onda ima i za Mint - to su onda dva nova podforuma. Hoće li i oni završiti kao sad polumrtva Mandriva?

Diskutirajte.

Što i kako dalje?

Ovisno o rezultatima diskusije o gorenavedenim pitanjima, napravit ćemo ili nove teme ili nove podforume. Vjerojatnije ovo prvo.

Nakon toga će svi podforumi imati gotovo pa standardiziran format:
STICKY - $IMEDISTRE fan club
STICKY - $IMEDISTRE vijesti

i dalje teme s problemima i pitanjima korisnika.

Kad sve bude tako uređeno, trebali bismo linkove na vijesti o distrama postati u njihove podforume, a ne više u Linux vijesti. Ipak, nije strašno ako nešto i završi u Linux vijestima - moderatori će spojiti te teme s prikladnim $IMEDISTRE vijesti temama.

Podforum Distribucije općenito i dalje ostaje kao matični podforum za teme o svim distrama koje (zasad) nemaju svoj, a nisu dovoljno usko povezane s nekom od distri koje ga već imaju.
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Mislim da su ovako pomalo nepotrebno razdvojeni Linux Mint i Linux Mint Debian. Podijeljeni su između foruma Ubuntu i Debian, a ipak su u pitanju dvije varijante jedne distre, Minta. Možda bi bilo bolje (preglednije i sadržajno bogatije) da se povežu pod jedan zajednički naslov, Linux Mint. Ukoliko ste odlučili da Mint kao tema ide pod Ubuntu (u redu), kako bi bilo da onda tamo prebacite i LMDE? Smatram da će biti više komentara uz sam Mint, nego uz LMDE.
Avatar
Postovi: 1067
Postovi: 1067
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 150 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
Slažem se s kolegom rudarom. Štoviše, u zadnje vrijeme je bilo govorkanja da bi Mint tim mogao raditi svoju zasebnu bazu i udaljiti se od Ubuntua.

Opet, po toj logici, mogli bi onda ubaciti i SolydXK i Tanglu u taj novi podforum s obzirom da su izravno bliži LMDE-u nego Debianu. Ne znam, vidjet ćemo što narod kaže..


Mislim da bi to na kraju dovelo do previše konfuzije. Mint pripada Ubuntu familiji, LMDE debianoidima i to je zasad tako, pogotovo u smislu rješenja vezanih i pripadajućih problema (eg nešto vezano uz Mint main edition bi bilo apliaktivno na Ubuntu i obratno). Ja nisam za promjene.

Iskreno, mene više ovo zanima:
iStop je napisao/la:Kad čitam poruke kao običan posjetitelj (ne prijavim se) i hoću zahvaliti nekome na određenoj poruci, kod prijave me sustav vraća na početnu stranicu. Moj prijedlog bi bio da nema tog vraćanja na početnu stranicu nego da se ostane na stranici na kojoj se upravo bilo. LP
Emotion 98.3 je napisao/la:Some people call the radio station and say "Fernando, are you bilingual?" I said I try anything once.
Avatar
Postovi: 308
Postovi: 308
Pridružen/a: 12 lip 2011, 21:52
Lokacija: Slavonski Brod
Podijelio/la zahvalu: 16 puta
Primio/la zahvalu: 16 puta
Spol: M
OS: Debian Xfce
sam Mint moze biti pod "ubuntu" jer je baziran na ubuntuu ali se LMDE nikako nemoze pod isti krov s ubuntuom stavljati kad je to mint baziran na Debianu,,,

jedino sto bi bilo smisla da LinuxMint ima svoj podforum s podkategorijama MINT i LMDE,,,,
Avatar
Moderator
Postovi: 1121
Moderator
Postovi: 1121
Pridružen/a: 17 lip 2008, 20:23
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Ako ćete ići na podforum za Mint, slobodno, samo nemojte uvoditi podpodforume jer to stvarno nije potrebno.
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.