Sada je: 19 tra 2024, 23:55.
Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Raspravljalo se o tome u ovoj temi:
viewtopic.php?f=23&t=7736

Mislim da se možda čak i nešto odlučilo.
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Ako se ne varam, odluka je bila negativna.
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta
Mislim da bi ipak bilo korisno ih dodati (recimo, pored report i quote).
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
iweb je napisao/la:Mislim da bi ipak bilo korisno ih dodati (recimo, pored report i quote).

:thumbs
Avatar
Postovi: 1245
Postovi: 1245
Pridružen/a: 22 vel 2012, 12:24
Lokacija: Split
Podijelio/la zahvalu: 84 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Spol: M
OS: Arch bspwm/KDE
Suko je napisao/la:Kad smo mi prepisivali clanke s engleskog i nazivali ih svojima?


Kako pratim gomilu stranica o linuxu na engleskom, od samog početka nalazim primjere gdje je preveden članak i još iskopirane i slike. Da sam znao da će mi to ikada trebati, vodio bih arhivu.

Međutim, o ozbiljnosti ove stranice govori dovoljno sustav zahvala.
Koja je njegova svrha?

Umjesto da sustav zahvala služi produbljivanju komunikacije među članovima foruma i prerastanju ove stranice u pravi portal za druženje, sustav zahvala služi tome da se utvrdi tko je već stručnjak za linux po načelu tko skupi više zahvala taj je bolji poznavalac linuxa.

Jedino što još nedostaje je da se uvede podjela kao u Star Warsima, pa da onaj koji skupi 10 zahvala bude početnik, onaj koji skupi 100 zahvala padawan itd. (Link za neupućene: http://hr.wikipedia.org/wiki/Jedi )
Toliko o ozbiljnosti stranice.
Dok radi, ne diraj!
(If it ain't broken, don't fix it)
Postovi: 222
Postovi: 222
Pridružen/a: 01 stu 2009, 18:40
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 24 puta
Spol: M
Abzeenth je napisao/la:Što se tiče prepisivanja i izvora, LZS pravila za izradu sadržaja izričito zabranjuju kopiranje tuđih vijesti i nenavođenje izvora. Svaka naša vijest koja nije izvorni članak već parafraza nekog drugog bez iznimke ima naveden izvor.


Baš ću u buduće pratiti tko će dati koji link na izvornik.
Dok radi, ne diraj!
(If it ain't broken, don't fix it)
Postovi: 222
Postovi: 222
Pridružen/a: 01 stu 2009, 18:40
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 24 puta
Spol: M
Sustav zahvala je zamisljen da vrednuje pomaganje pocetnicima u radu s Linuxom i aktivnost na izradi sadrzaja na forumu i naslovnici. Znaci, vrednuje se konkretna pomoc i promoviranje Linuxa i FLOSS-a.
Nikad nije bilo zamisljeno da sustav zahvala sluzi kao nekakav "lajk" za dobar post i zato ga niti nemamo u temama na podforumu Razno.
A sto se tice zahvala, svi mogu pomagati pocetnicima, kao i sudjelovati u izradi sadrzaja na LZS-u. I tako ih sakupljati. No to trazi odredjeni angazman i utroseno slobodno vrijeme. A mislim da je fer onda ljudima koji su se na taj nacin potrudili dati i svojevrsnu nagradu za njihov trud.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
iStop je napisao/la:
Međutim, o ozbiljnosti ove stranice govori dovoljno sustav zahvala.
(...)



O čemu ti govoriš? Kakve veze ima "ozbiljnost" stranice s forumom? Forum i portal su dvije jako različite platforme, i iako su tematski povezane i nadopunjuju se, nerazumno je imati jednaka očekivanja za obje. Na forumu ima i ozbiljnih i neozbiljnih rasprava...zar su ove potonje zabranjene? Ljudi se moraju ponekad opustiti, bilo bi predosadno i suviše monotono kad bi se raspravljalo samo i isključivo o Linuxu.

Da ne spominjem i da su zahvale uvedene zato što su ih korisnici tražili. Nisu postojale oduvijek. Očito postoji interes i dovoljan broj ljudi kojima se one sviđaju.
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
E meni se te zahvale lično dopadaju. Jer desi se da mi neko pomogne i kako drugačije da mu zahvalim. Naravno da neću dati nekome zahvalu za dobar post, već isključivo za post kojim je meni direktno pomogao.
Postovi: 348
Postovi: 348
Pridružen/a: 20 vel 2014, 10:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: EQuilibrium
eQuivalent je napisao/la:Jer desi se da mi neko pomogne i kako drugačije da mu zahvalim. Naravno da neću dati nekome zahvalu za dobar post, već isključivo za post kojim je meni direktno pomogao.


Pa da, tako i ja. Mislim da većina tako koristi zahvale. Ali ono, nigdje ne piše da ih se *mora* koristiti. Ako nekom ne odgovaraju, uopće ne mora nikad nikom zahvaliti, pa opet dobro. Tako ima npr. nekih smajlića koji mi se ne sviđaju, pa ih nikad ne koristim :D Ili neke teme koje me ne zanimaju, pa ih nikad ne čitam :D
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.