Sada je: 28 ožu 2024, 09:02.
Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Evo, postavljam ovdje temu za izradu Linux naljepnica i letaka kojie bi se ljepile na prijenosnike/stolna računala i letaka koji bi se ubacivali u kutiju. Ukratko:

Sve veći broj računala dolazi sa predinstaliranim Linuxom, pa je pala ideja da se u dogovoru sa dobavljačem i HROpen Udrugom sredi izrada naljepnica i letaka koje bi kupce koji kupe računalo s Linuxom odmah upućivali na LZS i HOW, te na letku davali prve, najbitnije informacije na temu Linuxa.
Na taj način spriječili bi Lidl sindorm u kojem je Lidl zbog vlastitiog i korisnikovog neznanja odlučio korisniku o svoju štetu kupiti licencirane WIndowse. Šteta za Lidl, za Linux, a vjerojatno i za korisnika.

Jednog dobavljača voljnog za ovu akciju već imamo, pa nam predstoji dizajn naljepnica i letaka.

Shodno tome dajem prve natuknice kako bi to trebalo izgledati, a prijedloge dizajna postavljajte ovdje.

Naljepnica:
  • Mora imati logo Tuxa (osobno bih više volio ovog našeg)
  • poveznice na LZS i ime našeg portala
  • poveznice na HOW i ime HOW-a
  • Ne smije biti pre velika, kako bi se lijepo ukomponirala na tijelo prijenosnika
  • Biti u što manje boja (možda dvije + bijela) radi cijene izrade
  • Biti izrađena u vektorskom formatu! (dakle, molim rad u Inkscapeu)

Letak:
  • Mora biti na jednom listu papira
  • jedna strana HOW: Ukratko najvažnije o Linuxu (možda kao mala usporedba s Windowsima)
  • druga strana LZS: Tko smo, što smo i što i kako radimo i pomažemo
  • Isto u što manje boja.

Eto, krenimo! :)
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Jel imate ovog naseg tuxa u .svg formatu u slucaju da nadjem inspiracijene. Ne bi ispao tako lijep da ga sam idem raditi a puno je lijepsi od standardnog tuxa.
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
zole052 je napisao/la:Jel imate ovog naseg tuxa u .svg formatu u slucaju da nadjem inspiracijene. Ne bi ispao tako lijep da ga sam idem raditi a puno je lijepsi od standardnog tuxa.


Evo ga:
Tux_G2.svg.tar.gz
(8.41 KiB) Preuzeto 342 put/a.
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Bilo bi dobro da se napiše i nekakvo kontakt pismo sa detaljima projekta s kojim bi mogli ići prema manjim trgovcima.
Ima nas sa svih strana Hrvatske i svatko zna za neke manje trgovine u svome kraju pa bi onda i njima mogli proslijediti pismo.
Dropbox, jednostavno možete otvoriti račun i besplatno dobijete 2 GB http://db.tt/OioEmCb Ukoliko prilikom registracije koristite navedeni link oboje dobijemo 500 MB gratis.
Avatar
Postovi: 959
Postovi: 959
Pridružen/a: 02 stu 2010, 15:14
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 13.10 /Windows 8.1
iForce je napisao/la:Bilo bi dobro da se napiše i nekakvo kontakt pismo sa detaljima projekta s kojim bi mogli ići prema manjim trgovcima.
Ima nas sa svih strana Hrvatske i svatko zna za neke manje trgovine u svome kraju pa bi onda i njima mogli proslijediti pismo.


To ću ja napisati tokom ovog tjedna
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Odlična ideja Grofe.
Dropbox reg. se i dobivaš 2GB odmah, a +250MB dobivamo i ti i ja ako se regaš preko ovog linka
How to

LastFM grupa LINUXZASVE join us
Avatar
Postovi: 651
Postovi: 651
Pridružen/a: 16 svi 2008, 13:58
Lokacija: Mostar
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: w10/ Linux Mint 19.3 Cinn
ja bi naknadno stavil takvu naljepnicu na laptop! :D
eto stari imal linux inside a novi , siroče pa nema nijedne
Lutherus
Lutherus
Ne znam koliko je vas radilo u prodaji i/ili servisu (ja jesam). Iako je ideja za pomoć novim korisnicima pohvalna i cilj joj je širenje linuxa, bojim se da je, poznajući mentalitet naših kupaca, ovo s naljepnicama možda preoptimistično. Vrijedi probati, ali ne treba očekivati ništa posebno. Štoviše, treba se pripremiti na nezamislive debilizme.

Da se nadovežem i na Lidl i Acer. Koliko je meni poznato uvoznici i distributeri Acera su Msan i Asbis. Linpus Linux je stavljen od strane Acera, tek toliko da nešto stave. Korisniji bi bio freeDOS. Prvo što sam bio napravio nakon kupovine takvog laptopa je instalacija normalnog linuxa (u to vrijeme, prije skoro 3 godine Mandriva je najbolje radila na Aceru).

Općepoznata stvar s laptopima s predinstaliranim Linuxom kod nas je da se kupuju zato što su jeftiniji od istih takvih s Windowsima i da će velika većina Linuxa, bio to Linpus, Ubuntu, Mint ili bilo koja druga distra, u rekordnom roku biti zamijenjena s piratskim Windowsima. Možda bi netko i pokušao koristiti instalirani sustav uz sugestiju letka/naljepnice ako bi bila instalirana neka dobra distribucija... Možda...

S vražjim Acerom s Linpusom nema šanse, javit će se i tražiti da mu/joj se instaliraju windowsi, besplatni naravno.

Iskreno se nadam da sam u krivu.
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Avatar
Moderator
Postovi: 3293
Moderator
Postovi: 3293
Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
Lokacija: Nova Gradiška
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 157 puta
OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
Da, ali tvoj način razmišljanja je već inicijalno krivi put. Mi Hrvati navikli smo uglavnom samo nekog kritizirati i na tome sve stane.

Ja sam mišljenja da uvijek vrijedi probati. Do sada smo pokrenuli i ovaj forum i wiki i KDE prijevod i Linux majice i moram priznati da su sve te akcije uspjele pa čak i van naših očekivanja.

Naljepnice/Flyer je minimalna uložena investicija po pitanju materijala i rad, a može dovesti samo do uspjeha, odnosno neuspjeh je u ovom slučaju zanemarivi gubitak ;)

Ako želiš išta postići, jednostavno moraš djelovati. Gore od krivog poteza je nikakav potez.

Naravno, prva stepenica je kontakt s firmama i privoliti tamošnje djelatnike da te naljepnice i flyere prilažu uz prijenosnike.
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Rekoh da vrijedi probati, a ostala razmišljanja su na osnovu mog direktnog iskustva konkretno u prodaji i servisu. Ne mislim ništa potkopavati niti sam rekao da je to krivi put. I sam pokušavam kod prodaje što više progurati Linux kod korisnika, ali ta nastojanja često budu popljuvana. No svjestan sam da usprkos tome treba i dalje pokušavati.

Možda bi trebali kontaktirati uvoznike, ne samo maloprodaju, iako znamo da je Microsoft kod njih dobro ukorijenjen. Ako bi uspjelo, svi dućani bi dobijali naljepnice i letke već u kutiji.
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Avatar
Moderator
Postovi: 3293
Moderator
Postovi: 3293
Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
Lokacija: Nova Gradiška
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 157 puta
OS: Arch/KDE, Debian/Armbian

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.