Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.
Odgovori

Mobilna verzija portala

28 tra 2010, 19:04

Razmišljali smo o sljedećem scenariju: dosadno vam je na poslu ili ste na pauzi, a nemate računalo... A tako bi željeli otić na linuxzasve i vidjeti šta ima novo na portalu i forumu no stranica nije baš optimizirana za mobitele... No od sada to više ne mora biti tako!

Nakon manje od tjedan dana od ideje napravili smo mobilnu verziju portala koja se privremeno nalazi na http://www.linuxzasve.com/mobile/. Molio bih sve koji imaju smartphone ili mobitel da provjere dal im dobro radi. Također, možete direktno otići na http://www.linuxzasve.com i ako prvi puta posjetite treba vas preusmjeriti na mobilnu verziju (samo nakon prvi puta nakon što upalite browser [via cookie]).
Također, forum isto autodetektira koji sustav imate te po tome učitava specijalni skin optimiziran za mobilne uređaje.

Ako netko ima kakvih ideja ili prijedloga kako unaprijediti tu mobilnu verziju - slobodno javite ;)


[EDIT] Da odmah napomenem, dizajn koji se nalazi je privremeni te će se ovih dana riješiti kako spada :)

Re: Mobilna verzija portala

28 tra 2010, 19:26

Radi OK na Symbianu (Nokia E63)
Malko siromašno sadržajem, tako da ću ipak ostati uz Operu mini i njezinu optimizaciju stranice.

Re: Mobilna verzija portala

28 tra 2010, 20:25

Ja imam jedan prijedlog....naravno dizajn početne stranice se treba malo urediti i doati direktan link za forum)
Imam prijedlog za forum, da se doda opcija "tvoj postovi" i pokazitelj dali ima novih postova u pdređenoj kategoriji (neki vizualni i lako uočljivi) naravno sve te opcije jedino su moguće u slučaju da ste registrirani :)

Re: Mobilna verzija portala

28 tra 2010, 21:19

Odlicno radi na Symbianu S60v3 (Nokia N80). Iako je naslovna malo siromasna sadrzajem, mobilni forum radi odlicno - sad bi jos samo falilo da mi u mail obavijesti osim linka na "pravi" forum, posalje i link na mobilni forum na neprocitane postove (prvi od zadnjeg logina, kao i do sad), kako bi i s mobitela mogao brzo uvidjeti nove postove i eventualno odgovoriti na njih...

Re: Mobilna verzija portala

28 tra 2010, 22:26

nokia 5800 sve super ;)

Re: Mobilna verzija portala

28 tra 2010, 22:39

BlackBerry Bold 9000 s Operom Mini i radi sve ok :)

Re: Mobilna verzija portala

29 tra 2010, 01:20

a kako dobiti natrag full verziju foruma???ovo me uzasno zivcira, sve mi je kao plain text :( :( :(
radi se o iphoneu...ja bih full verziju jer imam ionako 2gb prometa za potrositi i bas mi je svejedno koliko stranica "popapa" :)

Re: Mobilna verzija portala

29 tra 2010, 05:33

prijedlog je na forum i stranicu staviti negdje button za mobilu verziju jer ponekad autodetect nema dobro preusmjeravanje...

Re: Mobilna verzija portala

29 tra 2010, 06:57

Molim vas da negdje stavite mogućnost klasičnog pogleda.
Koristim Operu Mini i ona mi sama optimizira stranicu za moj mobitel.
Nemam potrebe za mobilnom verzijom. Čak štoviše, jako mi ne paše.
Inače, ne znam jel to samo kod mene, ali na Symbian S60v3, ne mogu postati poruke na Operi Mini kad sam u ovoj (prisilnom) mobilnoj verziji.
Prije sam normalno mogao slati.

Re: Mobilna verzija portala

29 tra 2010, 07:06

Suko je napisao/la:Molim vas da negdje stavite mogućnost klasičnog pogleda.
Koristim Operu Mini i ona mi sama optimizira stranicu za moj mobitel.
Nemam potrebe za mobilnom verzijom. Čak štoviše, jako mi ne paše.
Inače, ne znam jel to samo kod mene, ali na Symbian S60v3, ne mogu postati poruke na Operi Mini kad sam u ovoj (prisilnom) mobilnoj verziji.
Prije sam normalno mogao slati.

Da ne mogu ni ja poslati jer mi izbaci da ne može naći veličinu slike (koju naravno nisam ni stavi). Tako nešto je glerška :)) samo mi izpod moje poruke ubaci još i neki kod za sliku. I ljudi moji ovo je tek test, ispolirati će se to ne brinite :))
Odgovori