Sada je: 25 tra 2024, 22:18.
Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.

Moderator/ica: Moderatori/ce

O čemu želite čitati na LZS portalu?

Anketa je završila: 03 pro 2014, 15:43.

Recenzije/usporedbe/benchmark distribucija
3
6%
Recenzije/usporedbe/benchmark softvera
6
12%
Recenzije/usporedbe/benchmark hardvera
4
8%
Recenzije/usporedbe/benchmark igrice
0
Nema glasova
Tutorijali programiranje
9
18%
Tutorijali obrada multimedije
4
8%
Tutorijali konzolni i sistemski alati
10
20%
Filozofski pogledi... :sokiran
6
12%
Prenešene vijesti iz svijeta Linuxa
7
14%
Ostalo (obavezno komentiraj!)
1
2%
 
Ukupno glasova : 50

Bok svima!
Malo smo zaboravili na ankete, početak jeseni nas je očito uspavao... ;)

Malo ćemo se odmaknuti od klasičnih "zapaljivih" tema, i ovom anketom pokušati ćemo kroz jednu konstruktivnu raspravu doći do bitnih saznanja kojima možemo unaprijediti naš lijepi mali portal.

Anketno pitanje glasi: o kojim temama bi najviše htjeli čitati na LZS-u?

Moguće je odabrati dvije teme koje vas najviše zanimaju.
Pozivamo vas da se detaljnije izjasnite u odgovoru na ovaj post.

Here we go... :-D
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
stefan je napisao/la:pokušati ćemo kroz jednu konstruktivnu raspravu doći do bitnih saznanja kojima možemo unaprijediti naš lijepi mali portal.

Ili hoćeš reći kako ga održati "u životu" ?
Sve što si naveo u anketi bi valjalo za naslovnu, nego se treba zadovoljiti i ovim trenutnim. Vijesti će uvijek biti, po koja recenzija i ostalo ako se nađe tko podijeliti što za portal.
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
ja sam glasao za tutorijale o programiranju i prenesenje vijesti iz svijeta linuxa. Da mogu jos bi 2 odabrao ali eto ovo mi se dopalo. Mislim nema bas na portalu previse tutorijala (a ni na hrvatskom bome) vezanih za phyton, php... te mozda da nekako polako probamo oziviti to. Iskreno sa programiranjem sam trenutno na VI, stvarno bi zelio uciti programirati, to me zanima i zeljan sam uciti, ali uz brdo informacija, izvora, svako svoje sheme nikako da nekako ozbiljnije krenem i prihvatim se posla. Budem jelde :D
A vijesti vezane za linux su zvijek dobrodosle, ipak je ovo linux portal zar ne? :zvizdi
Avatar
Postovi: 721
Postovi: 721
Pridružen/a: 16 pro 2013, 22:51
Podijelio/la zahvalu: 31 puta
Primio/la zahvalu: 28 puta
Spol: M
OS: Opet Arch
Glasam za neobaveznu lektiru ili opuštenije teme, ali svakako vezane za FLOSS način življenja.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6158
Moderator
Postovi: 6158
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 226 puta
Primio/la zahvalu: 338 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
Definitivno tutoriali iz bilo cega. Obrada multimedije i programiranje najvise. Neki alati na linuxu objasnjeni. GIMP, crtanje UML dijagrama, programiranje u haskellu kaj god. Samo da se napise nekaj korisno da ak neko progugla ima rjesenje. Git i SVN mi padaju na pamet ko nekaj kaj bi bilo jako korisno.

Istina ima svih tih tutoriala na netu, al nema nikaj na hrvatskom jeziku.

Bil je onaj tutorial iz jave, istina nisam pas puno pratil, jel to jos uvijek traje? Rado bi pomogel u tome.
stefan je napisao/la:tu mač gemišta

To understand recursion, you must first understand recursion.
Avatar
Postovi: 1536
Postovi: 1536
Pridružen/a: 22 tra 2012, 08:55
Lokacija: ForHill Croatia
Podijelio/la zahvalu: 20 puta
Primio/la zahvalu: 26 puta
Spol: M
OS: eOS Luna
Programiranje top tema za naše članove?
:sokiran
Nikad ne bih rekao...
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
stefan je napisao/la:Programiranje top tema za naše članove?
:sokiran
Nikad ne bih rekao...


Mislim da nije top tema, nego je mozda problem manjak istog.
stefan je napisao/la:tu mač gemišta

To understand recursion, you must first understand recursion.
Avatar
Postovi: 1536
Postovi: 1536
Pridružen/a: 22 tra 2012, 08:55
Lokacija: ForHill Croatia
Podijelio/la zahvalu: 20 puta
Primio/la zahvalu: 26 puta
Spol: M
OS: eOS Luna
Možda ne bi bilo loše o administriranju Linux sustava i serverima.

Glasao sam za Tutorijali konzolni i sistemski alati, mislim da je programiranje više za naprednije korisnike i informatičke frikove:)
Avatar
Postovi: 47
Postovi: 47
Pridružen/a: 30 svi 2012, 10:58
Lokacija:
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: m
OS: Linux Mint 17 Cinnamon
Čini mi se da je točno napisao Domi prije nekog vremena: sve je manje pitanja na LZS forumu, jer je kernel jednostavno dobar i ima(mo) sve manje teškoća u svakodnevnom radu. To je najvažnije, kernel je dobar, a vjerujem da će postati još bolji.

Same distre također prate taj trend, sve su kvalitetnije. Dulja potpora, bogatiji izbor sadržaja, lakša instalacija i održavanje, čak i više raspoloživih izvora informacija, od foruma do literature i youtubea. Tu i tamo zapne poneka aplikacija, ili nedostaje 'baš taj' driver, ili omiljeno radno okruženje iznenada postane pomalo mušičavo, ali sve mi to izgleda relativno lako i brzo rješivo.

U ovoj sam anketi izabrao predložene tutorijale o usporedbi softwarea i o konzolnim i sistemskim alatima. Caja mi je kroz LMDE Mate nešto jednostavnija i podatnija za uređivanje nego Thunar kroz Debian Xfce, ali te su razlike gotovo kozmetičke prirode.

Možda bi ovaj forum, radi jače animacije korisnika, mogao početi neke sadržaje objavljivati i na engleskom jeziku, da se privuku zainteresirani izvan regije. Mislim da ta promijenjena 'jezična politika' ne bi naškodila postojećem imidžu LZS-a kao jedne specifične zajednice i da se time ne bi utopio u oceanu srodnih foruma iz bijeloga svijeta.
Avatar
Postovi: 1067
Postovi: 1067
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 150 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.