Sada je: 14 svi 2024, 19:12.
Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Taj divni slobodni softver kojeg i vi cijenite, koristite&stvarate, vrijedilo bi u 2015 dodatno promovirati te tako proširiti saznanja o njegovom postojanju i mogućnostima, a unutar drage nam zajednice koja većinom za njeg NE zna. Budući je cca 365 dana do tad, vjerujem kako ćemo biti uspješni u realizaciji.

Molim sve vas entuzijaste, ljude dobre slobodnosoftverske volje uključujući i pripadajuće udruge, udružimo se (i) u ovaj projekt.

Hvala i ... za početak, definirajmo ŠTO sve treba osigurati za taj dan?
open code i open mind cijelom čovječanstvu ;)
Avatar
Postovi: 207
Postovi: 207
Pridružen/a: 25 tra 2011, 13:07
Lokacija: svemir :)
Podijelio/la zahvalu: 30 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Mint KDE, Studio
A kao i za sve ostale organizirane događaje :
kadrovsko ekipiranje , pa onda podjela zadataka unutar te ekipe shodno njihovim mogućnostima i onda svatko kreće u realizaciju svojih zadataka.

Od bitnijih zadataka treba biti riješen prostor, struja, voda, toalet , zaštitari ,kontakt prema državi tj prijava javnog skupa te prikupljanje potrebne papirologije , kontakt sa medijima koji bi to popratili, osigurati tehničku opremu ( kablovi, ups , mikrofoni, laptopi, rasvjeta, ozvučenje, pojačala, zvučnici, ) , kojom će se to organizirati, vrlo vjerojatno i neki vid prijevoza ala kombi ili kamion, pridobijanje sponzora koji će to malo potpomoći svojim proizvodima, možda neko zvučnije ime sa estrade ili politike koje bi pristalo biti gost na skupu ,,, itd itd itd......
Max Bunker
Max Bunker
mislim da bi, za početak, trebali raspraviti o veličini događaja. želite (želimo) li megadogađaj ili želimo nešto manje? želimo li centraliziran događaj u ZiĐiBiju ili bi decentraliziran?
tko će biti organizator?
tko bi sve htio sudjelovati?
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Ja glasam za megadogađaj.
Probat vidjet koliko su spremni ostale udruge da se uključe, a ako neće, onda odavdje što skupimo kadrova.
I nebih čekao godinu dana. Možda 'Novogodišnji linux show' ?? Ili i prije....
:-)
Max Bunker
Max Bunker
ja, da sam glavni organizator, ne bi išao na svoju ruku nego bi pucao na neki datum koji se obilježava u svijetu. nešto u čemu FSF sudjeluje pa javit njima da oni budu sponzori, barem papirnati...ne znam, ne bi išao u toplovodno izumiteljstvo...
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Sreća prati hrabre, a samo prvi se pamte.
:-)

I konkretno: ima li ovdje osoba koja posjeduje malo bolju video opremu pa da malo uskoči u snimanje regionalnog linux spota.

A traže se i muška i ženska osoba za zvijezde tog spota.
Max Bunker
Max Bunker
ok, hajdmo najprije vidjeti GDJE bi bilo dobro odraditi taj dan...

meni je na pameti ovo: što bliže centru grada to bolje, a ako bi bio u kljetkama, NAJBOLJE :D

i... nisam siguran kako bi neki megaspektakl bio moguć, no opet... možda i je moguć!

tex, a kakav bi ti spot? imaš neku ideju? priča?
:)
open code i open mind cijelom čovječanstvu ;)
Avatar
Postovi: 207
Postovi: 207
Pridružen/a: 25 tra 2011, 13:07
Lokacija: svemir :)
Podijelio/la zahvalu: 30 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Mint KDE, Studio
Imam , ujodarko, imam !

Iako nisam siguran da li da o tome diskutiramo pod ovom temom jer je to malo šira priča i tiče se općenito toga kako se linux percepira u široj javnosti.

Ja sam tu relativno kratko, pa možda da administratori ili iskusniji članovi iznesu svoje mišljenje o tome da li da pokrenemo jednu novu temu na kojoj bi obrađivali djelovanje u cilju poboljšavaja općeg poimanja linuxa.
Imam viziju, imam nešto kadrova , nešto firmica bi se možda uključilo, imam čak i mogućnost do određenih političkih krugova doći..

Vidjet ćemo, možda na radaru365 objavimo potragu za zaštitnim licima te neke regionalne kampanje , ali za to još čekamo odgovor od canonicala
jer bi probali iskoristiti postojeći brod a ne da gradimo svoj od nule pa idemo oprezno da ne narušimo nečije zaštićene znakove i autorska prava koja se polažu na neke nazive...

Uglavnom, ujodarko, puno je posla i gomila detalja, ako se hoće nešto napraviti a da je sve po zakonu i da ima nekog odjeka....
:-D
Max Bunker
Max Bunker
tex.vileer je napisao/la:Imam , ujodarko, imam !

Iako nisam siguran da li da o tome diskutiramo pod ovom temom jer je to malo šira priča i tiče se općenito toga kako se linux percepira u široj javnosti.

Ja sam tu relativno kratko, pa možda da administratori ili iskusniji članovi iznesu svoje mišljenje o tome da li da pokrenemo jednu novu temu na kojoj bi obrađivali djelovanje u cilju poboljšavaja općeg poimanja linuxa.
Imam viziju, imam nešto kadrova , nešto firmica bi se možda uključilo, imam čak i mogućnost do određenih političkih krugova doći..

Vidjet ćemo, možda na radaru365 objavimo potragu za zaštitnim licima te neke regionalne kampanje , ali za to još čekamo odgovor od canonicala
jer bi probali iskoristiti postojeći brod a ne da gradimo svoj od nule pa idemo oprezno da ne narušimo nečije zaštićene znakove i autorska prava koja se polažu na neke nazive...

Uglavnom, ujodarko, puno je posla i gomila detalja, ako se hoće nešto napraviti a da je sve po zakonu i da ima nekog odjeka....
:-D


Osobno, ne bih previše dvojio... već bi na tvom mjestu otvorio temu naslova npr. "napravimo Linux promo film" :)
Onda ćemo tamo diskutirati o tome (iako i taj film vodi u istom smjeru kao i obilježavanje dana slobodnog softvera, VODI k popularizaciji).


@svima (kao i tebi ;) )

Vezano za DSS'15 (moj izmišljeni radni naziv), čini mi se kako je nužno napraviti popis svih zainteresiranih pojedinaca, ali i svih po logici stvari... pripadajućih udruga i uključiti ih u ovu temu pod ovim forumom kako bi se vrlo brzo otkrilo ŠTO sve možemo učiniti, gdje i u kolikom obimu... Ovako naaas nekoliko nešto pokušavamo definirati, a mnogi koji su vrijedni i iskusniji ne sudjeluju (jer ne znaju da ova tema uopće i postoji)....

Napravimo popis svih zainteresiranih pojedinaca i svih udruga koje bi mogle i željele sudjelovati u projektu. Ja ću započeti s onima koji su najistaknutiji i imaju pravni karakter (udruge)... a vas sve, molim nastavite niz pa ćemo krenuti i na pojedince (možemo popis voditi i izvan ove javne domene kako ne bi istivali privatne podatke (imena i kontakti) radi izbjegavanja zlouporabe...

1. HULK
2. HrOpen (open.hr)
3. Ubuntu-hr
4. SOK - Udruga za promicanje korištenja sustava otvorenog koda
5.
open code i open mind cijelom čovječanstvu ;)
Avatar
Postovi: 207
Postovi: 207
Pridružen/a: 25 tra 2011, 13:07
Lokacija: svemir :)
Podijelio/la zahvalu: 30 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Mint KDE, Studio
@ujodarko

Prijateljski savjet: nemoj puno očekivati od nabrojanih subjekata da se nebi onda previše razočarao u sve to pa digao ruke od ideje koja je u osnovi odlična.

Pripremi se da buš se suočio sa starom boljkom open zajednice, a to je rascjepkanost i egoistične struje koje zastupaju samo sebe.

Kako neko ovdje reče, možeš računati na sebe i par ljudi koje pridobiješ za tim.

Danas mi je covjek iz ubuntu-srbije pričao kakve su probleme imali dok su rjesavali prezentaciju u njihovoj privrednoj komori i po bankama. Uglavnom,trnovit put....
Max Bunker
Max Bunker

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.