Sada je: 28 tra 2024, 13:14.
Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ubuntuhr se spaja sa hulkom jer su ostala svega 2-3 aktivna člana a nije jednostavno voditi udrugu.

Stvarno bi bilo najbolje da prvu nedjelju u 10 mjesecu dođete na IRC sastanak HULK-a i HrOpen-a. Budemo tamo i mi sa LZS-a. Predložite i pitajte tamo sve što vas zanima. Sastanak je najčešće oko 8 ili 9 navečer u prvu nedjelju.
Avatar
Site Admin
Postovi: 2074
Site Admin
Postovi: 2074
Pridružen/a: 07 pro 2007, 16:30
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 174 puta
Primio/la zahvalu: 278 puta
Spol: Ž
OS: ubuntu 12.04
ujodarko je napisao/la:Je li to put kojim treba ići tj. da se i LZS ekipa pretoči zajedno s UbuntuHr-om u HULK?

Možda bi tada stvari postale življe > ljudi koji imaju potrebnu energiju, bili bi okupljeni ispod jednog "krova" i s pravnom snagom udruge mogli bi učiniti daleko više za sadašnje i buduće Linux korisnike?

A ti baš ne želiš čitati?
Hajde ponovno, pročitaj moj prethodni post iz ove teme i u njemu priložene linkove :zen

Što se tiče spajanja Ubuntu.hr i HULK-a, to mi je prvi glas, a koliko sam vidio zadnjih par mjeseci na forumu smo aktivni samo @franko (koji nije član LZS-a) i ja. Nekidan je došao tex (ali pod drugim nickom), a navrati povremeno još par ljudi s LZS-a.

E sad, netko od admina vjerojatno također povremeno navrati i popravi nešto ako zapne, ali ih ja još nisam sreo :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11351
Site Admin
Postovi: 11351
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 662 puta
Primio/la zahvalu: 1018 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Vl@do je napisao/la:@tex.wileer
U Zg-u sam znao navratiti u Preradovićevu http://www.mi2.hr/ . Ima tamo dosta ekipe koja je spremna pomoći. Čak su bile i "Razmjene vještina". Nadalje, bio sam i u FixLabu Pierotijeva https://hacklab01.org/ . Tamo smo složili moju staru kantu koja je dugo ležala u podrumu. Na FER-u se također redovno održavaju instalfestovi u klubu studenata eletrotehnike. Možda da baciš oko na te lokacije?

Meni se čini kako će tako opet biti naciljana publika koja je već otprije informatički usmjerenija.
Ako želimo veću i značajniju promjenu, ciljati treba obične ljude koji surfaju internetom, fejsaju ili npr. gledaju filmove na kompu... kao i na roditelje koji će djeci omogućiti da se susretnu s Linux-om dok su još u "pelenama"...

Ti ljudi će rijetko kad prošetati FER-om ili ići ciljano na neko mjesto gdje je regana udruga, u slučaju da udruga ima neki prostor...
Oni će radije ići u šopingcentre i ondje mooooožda zamijetiti da FAKAT postoji nešto besplatno i zaista dobro (za promjenu) ;) ukoliko se neka Linux udruga usredotoči na prisustvo i u takvim prostorima...

Ako neće Muhamed brdu, brdo će Muhamedu :D (ili je obrnuto)
open code i open mind cijelom čovječanstvu ;)
Avatar
Postovi: 207
Postovi: 207
Pridružen/a: 25 tra 2011, 13:07
Lokacija: svemir :)
Podijelio/la zahvalu: 30 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Mint KDE, Studio
ujodarko je napisao/la:
Je li to put kojim treba ići tj. da se i LZS ekipa pretoči zajedno s UbuntuHr-om u HULK?

Možda bi tada stvari postale življe > ljudi koji imaju potrebnu energiju, bili bi okupljeni ispod jednog "krova" i s pravnom snagom udruge mogli bi učiniti daleko više za sadašnje i buduće Linux korisnike?

Puno pitam... a nisam niti dao odgovor: fotograf sam, ali nemam čime snimiti kvalitetni video (nažalost).


Gle vise si stvarno naporan s tim svojim neprekidnim pitanjima, na koja vecinu odgovora mozes pronaci samo ako ti se imalo da,,, jer da ti se da 2sec klikat po stranici nasao bi neznam,,, mozda tekst O NAMA u kojem uredno stoji da je LZS ekspertna skupina za linux untar hropena jos od 2008. godine i nema potrebe za bilo kakvim fantaziranjima o spajanju s hulkom ili bilo kojom drugom udrugom,,, hulk i HrOpen imaju dugu i zdravu suradnju i bez "jednog krova"
Avatar
Moderator
Postovi: 1121
Moderator
Postovi: 1121
Pridružen/a: 17 lip 2008, 20:23
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Bertone je napisao/la:
ujodarko je napisao/la:Je li to put kojim treba ići tj. da se i LZS ekipa pretoči zajedno s UbuntuHr-om u HULK?

Možda bi tada stvari postale življe > ljudi koji imaju potrebnu energiju, bili bi okupljeni ispod jednog "krova" i s pravnom snagom udruge mogli bi učiniti daleko više za sadašnje i buduće Linux korisnike?

A ti baš ne želiš čitati?
Hajde ponovno, pročitaj moj prethodni post iz ove teme i u njemu priložene linkove :zen

Što se tiče spajanja Ubuntu.hr i HULK-a, to mi je prvi glas, a koliko sam vidio zadnjih par mjeseci na forumu smo aktivni samo @franko (koji nije član LZS-a) i ja. Nekidan je došao tex (ali pod drugim nickom), a navrati povremeno još par ljudi s LZS-a.

E sad, netko od admina vjerojatno također povremeno navrati i popravi nešto ako zapne, ali ih ja još nisam sreo :-D


Pročito sam, ali NE bih ako baš ne moram pod ovom temom zakuriti "vatru".
Radije bih otvorio novu temu o toj rascjepkanosti i neefikasnosti na 'Rvacki način.
open code i open mind cijelom čovječanstvu ;)
Avatar
Postovi: 207
Postovi: 207
Pridružen/a: 25 tra 2011, 13:07
Lokacija: svemir :)
Podijelio/la zahvalu: 30 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Mint KDE, Studio
Pa slobodno otvori, ali onda moraš s valjanim argumentima potkrijepiti svoje teze. Ako nastaviš drviti sa pitanjima što bi bilo kad bi bilo, ode još jedna tema u vjetar.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11351
Site Admin
Postovi: 11351
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 662 puta
Primio/la zahvalu: 1018 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
zašto misiš da je neefikasno? osnuj udrugu, vodi je, dobivaj financije veće od HULK-a, SOK-a i ostalih i pokaži nam kako se stvari rade. možeš se i uključiti u bilo koju udrugu i s njom ostvariti nezapamćene rezultate pa održati predavanje svima nama ostalima kako si i na koji način uspio.
zasad mi se samo čini da postavljaš puno višesmislenih pitanja na koja bi htio konkretne i jednoznačne odgovore...
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Pokušavam si stvoriti "sliku" koja bi mi pomogla shvatiti zašto se svjetski dan slobodnog softvera 2014 nije kapitalizirao u, konkretno, Zagrebu pa zato ispitujem ne bi li saznao.

Godinu dana prije novog "Dana" otvorio sam temu kako se ne bi ponovio isti scenario.
Želim vjerovati kako imamo istu želju > popularizaciju slobodnog softvera.

Najmanja mi je namjera biti naporan, ali kako sam dobio i tu etiketu, čini mi se kako nisam kompetentan za daljnju raspravu.
open code i open mind cijelom čovječanstvu ;)
Avatar
Postovi: 207
Postovi: 207
Pridružen/a: 25 tra 2011, 13:07
Lokacija: svemir :)
Podijelio/la zahvalu: 30 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Mint KDE, Studio
Bertone je napisao/la:Pa slobodno otvori, ali onda moraš s valjanim argumentima potkrijepiti svoje teze. Ako nastaviš drviti sa pitanjima što bi bilo kad bi bilo, ode još jedna tema u vjetar.


... je li ova tema već otišla u vjetar?
open code i open mind cijelom čovječanstvu ;)
Avatar
Postovi: 207
Postovi: 207
Pridružen/a: 25 tra 2011, 13:07
Lokacija: svemir :)
Podijelio/la zahvalu: 30 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Mint KDE, Studio
najjednostavnije objašnjenje je da članovi udruga nisu imali vremena za to. jbg, obaveze ne pitaju za datum...
nije stvar da si naporan, stvar je u tome da forsiraš temu velikog ujedinjenja linuksaških udruga u Hrvatskoj, a to je jako malo vjerojatno.
opet, čini mi se da postavljaš pitanja iz neke "sigurne udaljenosti", umjesto da se približiš, učlaniš u neku udrugu ili osnuješ svoju, i počneš mijenjati svijet.
na taj način smo se Cooleech, zvir i ja učlanili u SOK i činimo koliko možemo da to funkcionira...
nemoj ovo sve shvatit kao napad na tebe, samo imamo razvijene obrambene mehanizme od ljudi koji bi svi mijenjali svijet, ali sa "sigurne udaljenosti"
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.