Sada je: 19 tra 2024, 21:46.
Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.

Moderator/ica: Moderatori/ce

speedy je napisao/la:@ujodarko

rekao sam ti da ti je tada "najlakse" doci do tih informacija jer mozes direktno pricati s podpredsjednicom hulka


normalno da uvjek mozes slati mailove i koristiti sluzbeni irc kanal no tu ti je pitanje koliko ces brzo dobiti odgovor


Kad netko želi komunicirati, onda komunicira.
Kad želi znati što se zbiva u Linux i široj zajednici, onda je prisutan na svim relevantnim forumima.
Kad nekom treba x dana da odgovori na mejl, a (pod)predsjednik je udruge onda to najvjerojatnije znači kako mejl nije primio jer... što bi drugo bilo?!

I nek dalje ne prozivam. Napiši mi ako sam u krivu kad ustvrdim kako je glavni problem što je Linux zajednica razjedinjena.
Svi zainteresirani bi se trebali udružiti i surađivati, a ne da je suradnja svedena na tipkanje, jednom mjesečno, na irc kanalu.

tex.vileer dobro piše kao i još neki, nazire se konstrukcija koja bi mogla donjeti dugoročno objedinjenje aktivnosti i slaganja volontera za neki budući, zajednički i uspjeli projekt.

Što se tiče udruge koja ne odgovara na mejlove... za sad mogu reći kako TAKVO ponašanje ne razumijem i smatram ga štetnim po Linux zajednicu. Udruga je u stanju učiniti velike stvari, pa i zatražiti pomoć malih ljubitelja Linux-a, ali kad nit to ne učini, onda sam stvarno t.u.ž.a.n. i razočaran.

Ali vjerujem kako se to sve može promjeniti na bolje :)
open code i open mind cijelom čovječanstvu ;)
Avatar
Postovi: 207
Postovi: 207
Pridružen/a: 25 tra 2011, 13:07
Lokacija: svemir :)
Podijelio/la zahvalu: 30 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Mint KDE, Studio
@ujodarko

Evo vidiš da se netko ipak sjetio spomenuti dan slobodnog softvera :

http://radar365.info/dan-slobodnog-softvera/

:-D
Max Bunker
Max Bunker
tex.vileer je napisao/la:@ujodarko

Evo vidiš da se netko ipak sjetio spomenuti dan slobodnog softvera :

http://radar365.info/dan-slobodnog-softvera/

:-D


spomenuli su, samo ne razumijem GDJE će se obilježavati dan slobodnog softvera u RH...?


:hmm

a vidim i ovo http://www.tportal.hr/vijesti/znanost/349972/Znanstveni-piknik-zbog-kise-seli-na-Velesajam.html se jučer događalo na Velesajmu... gdje je bilo puno zainteresirane publike za tehniku ...

divna šansa i za FOSS...
open code i open mind cijelom čovječanstvu ;)
Avatar
Postovi: 207
Postovi: 207
Pridružen/a: 25 tra 2011, 13:07
Lokacija: svemir :)
Podijelio/la zahvalu: 30 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Mint KDE, Studio
Pa valjda tamo gdje ga organiziraju udruge kojima na naslovnici piše da im je jedna od osnovnih zadaća promicanje korištenja open softwera..
Hehheeee...

Šalu na stranu, ali u jednom od tvojih tekstova si spomenuo problem razjedinjenosti. I to je problem daleko širih razmjera nego što izgleda onak na prvu.
Sve to lijepo zvuci poput slobode izbora, brdo distri, više protokola i paketnih managera, brdo udruga i organizacija, no moje skromno mišljenje je da dok to ne dodje pod neku liniju standardizacije i centralizacije dotle nebu nekog pozitivnijeg i značajnijeg pomaka. Pa ne udruzuju se korporacije u clustere i ne sklapaju tajne ugovore zato kaj im je dosadno.... I drzave se ujedinjuju u razne organizacije vec stoljecima jer je praksa pokazala da veca tijela llakše ostvare neke stvari i lakše podnesu udarce i krize. A linux ode u razvodnjenost i od par cro udruga, kao što ti reče, nigdje ni slovca a kamoli fešte
:-)
Max Bunker
Max Bunker
Imam osjećaj kako je to što si napisao... 100% istina.

Što ćemo napraviti nakon ovih saznanja?
open code i open mind cijelom čovječanstvu ;)
Avatar
Postovi: 207
Postovi: 207
Pridružen/a: 25 tra 2011, 13:07
Lokacija: svemir :)
Podijelio/la zahvalu: 30 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Mint KDE, Studio
koje udruživanje?? nas 5-6 iz Splita sa 5-6 iz Zagreba? I šta onda, da svi radimo isto?
svaka udruga radi koliko može s obzirom na broj članova, a pogotovo s obzirom na broj aktivnih članova. treba se uzeti u obzir da ti ljudi, koji svaku akciju odrade volonterski, imaju i svoje obaveze i, ako je moguće, život. nekad datumi raznih godišnjica upadnu u idealno vrijeme (npr. velike obljetnice Debiana, Slackwarea, Red Hata i GNU-a koje smo imali u SOK-u) kao što nekad upadnu u najgore vrime (ovaj Dan slobodnog softvera. konkretno za SOK, jedan u Njemačkoj, jedan isto po bijelom svijetu, jedan se sprema diplomirat, jedan radi cile dane...)
nije baš da vam svako podbadanje stoji.
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
@shicy
Nemoj shvatiti minuse, koje netko primjeti , da su zlonamjerni ili podbadanje. Osobno sam u par svojih postova naveo da razumijem kako ste svi volonteri sa hrpom svojih poslovnih i privatnih obveza.

Ali moraš razumjeti da prosječnom citatelju to izgleda ovako: u HR postoje sok, hulk, hropen i ubuntuhr udruge i logično bi bilo očekivati da su koordinirane, da suradjuju i da se nadopunjuju i potpomažu, da imaju neke prostorije u kojima se održavaju neke skupštine, susreti, konferencije i radionice.

Većina nas svakodnevno čita o nekakvim udrugama, od ljubitelja ptica do koječega, i sve su medijski popraćene a čak i neke vuku sredstva iz proračuna, i onda čim se spomene udruga, odmah se stvori takva neka slika, i nitko i ne pomisli da je sve svaljeno na kičmu vas petorice od čega su još dva u inozemstvu..

Eto, nadam se da razumiješ da mi je žao što je to tako, i da u biti svatko tko se ovdje javi pokušava dati neki svoj doprinos u nadi da će se nešto pozitivno dogoditi....
Max Bunker
Max Bunker
ujodarko

Ako želiš nešto napraviti i promijeniti, počni raditi na tome. Ako kreneš sam i vidimo da si ozbiljan, pomoći ćemo ti. Ovako, kako zahtijevaš da netko drugi sve za tebe napravi i sprovede tvoje ideje, nikome ništa. Sjeti se da nemreš mijenjati druge nego sebe, pa se onda sam promijeni i napravi nešto. Započni, a mi ćemo pomoći.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
@tex: jbg, znam da to prema vani izgleda kao da nas ima na tisuće, a nitko ništa ne radi, samo uzimaju novce...jbg.
znam da bi svi htjeli pomoć, ali udruge poput SOK-a funkcioniraju na način da čovjek sa idejom za projekt izvede sve. ne sam, jasno, ali većinu stvari da organizira. ostali članovi će mu pomoći koliko god mogu, ali idejni začetnik je organizator.
svi ćemo se složiti da je najlakše reći "treba obilježiti taj i taj dan". da, trebalo bi ga obilježiti, ali uvijek treba pogledati što imamo na raspolaganju i na koga se uopće može računati kao pomoć.
u svakom slučaju, hvala svima na raspravi ;)
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Znam ja to, nažalost i predobro jer sam to x puta osjetio i na vlastitoj koži. I ja sam dio manje ekipice koja djeluje kroz omanju tvrtku, i kad smo god probali zagristi u veći kolač i ući u veći projekt prema državi i ministarstvima, samo smo dobro zube si polomili.

A da nevelim sa koliko smo se podmetanja susreli koja smo jedva riješili, zahvaljujući tome što smo nekad radili u državnom aparatu i agencijama pa nas spasavali nekadasnji kolege.

Tako da znam koliko je udaljena ideja od realizacije, pogotovo ovdje u croatistanu...
Max Bunker
Max Bunker

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.