Sada je: 29 ožu 2024, 05:35.
Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Bok dragi ljudi :)

Kako sam se malo igrao Mintom KDE pa dodao analogni sat s kalendarom na panel, na tom se kalendaru ukazala informacija/podsjetnik o danu Slobodnog softvera ... ovih dana tj. 15.09!

Bi li bilo moguće u ovom kratkom roku realizirati neko edukacijsko druženje, prezentacija i eventualne instalacije sustava na računala koja bi zainteresirani za Linux donjeli?

Primjetio sam kako djeca više vole Linux i zabavniji im je za rad, osobito sve one fore tipa desktop cube ili wobby windows... Igrice su im zanimljive, valjda zato što nisu agresivne kao na drugim platformama...
Mislim si... ako djeca zavole Linux, bit će to sjajan zalog za budućnost... od koje će upravo ona imati koristi i zadovoljstvo :). Zar ne?

Bi li se moglo putem fejsa ili dr. kanala pozvati ljude (posebno roditelje s dovoljno velikom djecom) na to neobavezno edukacijsko druženje?
Gdje bi se moglo održavati?
Prijedlozi - komentari - ideje >> dobrodošle :)!

ps evo i link na osvrt prije x godina za istu stvar ;)http://sistemac.carnet.hr/node/293
open code i open mind cijelom čovječanstvu ;)
Avatar
Postovi: 207
Postovi: 207
Pridružen/a: 25 tra 2011, 13:07
Lokacija: svemir :)
Podijelio/la zahvalu: 30 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Mint KDE, Studio
Ma fejs je vec suhoparan. Treba nekaj bombastično za skrenuti pažnju na tako nešto. Poljoprivredni avion i bacanje letaka, ko švabe u ratu... Heehhee...

Malo se šalim ali ideja o obilježavanju dana mi se dopada.
Max Bunker
Max Bunker
za to se moralo misliti prije. ovako možemo samo se naći na kavi :D
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Što treba za takav događaj osim npr. 3 laptopa s 3 različite distre i brdo zanimljivih programa (osobito namjenjenih djeci) pa da i roditelji skuže da ih investicija košta nula kuna...? zatim, netko tko će imati volje objasniti i pokazati... pa zatim... netko tko će doći pofotkati sve to za dnevnu novinu...

Imate li ideju oko prostora?

Meni pada na pamet MSU - oni imaju i inače radionice za djecu ondje (crtaju, režu, bojaju...).
open code i open mind cijelom čovječanstvu ;)
Avatar
Postovi: 207
Postovi: 207
Pridružen/a: 25 tra 2011, 13:07
Lokacija: svemir :)
Podijelio/la zahvalu: 30 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Mint KDE, Studio
Entuzijazam je vrlo lijep i pohvalan, međutim realnost je vrlo grupa i negostoljubiva. Ako hoćemo susret koji će proći manje više nezapaženo i bez efekta onda je fakat dosta mal proširiti vijest o tome putem foruma raznih i fejsa , naći neku dobru dušu koja bu nam ustupila neki omanji neadekvatni prostor, okupit će se nešto malo zainteresiranih , poslije će o tome biti malo člankića na par foruma i manje više to je to.

Hoćeš li pravi događaj , kao prvo moraš imati ljude koji imaju marketing u malom prstu i koji imaju načina agitirati prema širokoj i specifično ciljanoj skupini korisnika . Npr, jedan će odraditi škostvo i dovući na skup stotine učenika sa njihovim nastavnicima informatike. Drugi markentigaš bu ti odradio preko obrtničke komore i slično i dovući će ti zainteresirane male obrtnike i firme. Treći član bu ti odradio javnost, znači lobiranjem će dovući televizijske i novinarske ekipe , a to bu postigao lako ako pridobije neko zvučno ime iz politike ili šoubiznisa da bude gost na skupu i da održi par riječi... četvrti ti mora riješiti adekvatan prostor zvčnog imena i lokacije, npr arena i slično i mora riješiti sponzore za taj skup i posjetitelje, nešto tipa sokići, majce, privjesci bla bla.. , peti član ti mora riješiti prave sponzore koji bu dali hardweraj koji buš kroz neki vid tombole ili nagradne igre podijelio najsretnijim posjetiteljima i to buš naravno lupal u svim najavama i reklamama tog događaja...

Sve se to može ako se hoće, i čak nebi ni nešto para iziskivalo,ali dosad sam se znao opeći ovakvim izjavama jer se mnogima to činilo da se ne uklapa u linux floss filozofije i da se probližava canonical-microsoft stazama i komercijalizaciji.... No ako bi bilo istomišljenika i voje za tako nešto nebi to bilo preteško ostvariti ... AJMO AJMO,, RODEO RODEO, VELIKI RODEO, JOŠ SAMO DANAS U VAŠEM GRADU , AJMO AJMOOOOO , a na ulazu nam treba onaj meksikanac iz filma od sumraka do zore koji je vabio goste onim legendarnim rečenicama : black pxxxy , white pxxxxy .... bla bla.... hehehehehh

:bleh
Max Bunker
Max Bunker
Moj stav je: bolje malo pa nešta, nego pucati na mega spektakl pa na koncu NIŠTA jer... ovo što si opisao je sve samo ne izvedivo budući para ima Bill Gates, a ne open source zajednica.

Možeš li predložiti nešto između tog mega skupa i 2-3 računala u hladnoj i tamnoj prostorijici?

:)
open code i open mind cijelom čovječanstvu ;)
Avatar
Postovi: 207
Postovi: 207
Pridružen/a: 25 tra 2011, 13:07
Lokacija: svemir :)
Podijelio/la zahvalu: 30 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Mint KDE, Studio
Herr Ujodarko, ja imam 47 godina, i vjerujte mi da nije onako nešto teško organizirati ako imate ekipu koja vam je voljna pomoći u tome. Ima Gates para, ali u takvom događaju , ako se nema para, onda se sponzorima i pružateljima usluga ponudi besplatna reklama i medijski prostor i publicitet, a svi su jako gladni medijskog prostora i reklame.... A ovako, nabrzaka, iz glave, siguran sam da bi se rado uključile neke banke, fakulteti, IT firme , časopisi, portali , telekomunikacijske tvrke , a na kraju krajeva postoj i nekakav open hr čiji su članovi navodno bliski vladi pa neka malo izlobiraju da se i država uključi na neki način.... Velite, nekaj između ? Pa jednako će nam vremena i resursa oduzeti organizacija malog kao i velikog rodea,,, Prema tome, odma topništvo van .... :-D
Max Bunker
Max Bunker
neki festival na ovako kratko se ne može organizirati ali bi se moglo druženje. Za to izreklamirati treba točno nula kuna, a da budem iskren (ipak imam iskustva u organizaciji događaja) i za puni festival bi trebali potrošiti nula kuna jer se sve može solidno izvesti putem društvenih mreža. Ukratko, ako ste ekipa za pivu negdje ...
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Jesmo , naravno, bar ja. A kaj se tiče mega open festivala, pa nemora biti vezan baš uz ovaj datum, već ga možemo upriličiti bilo kad uz dovoljno vremena za kvalitetnu pripremu i organizaciju. Odlično si ovo naveo sa nula kuna. I ja sam bio u organizaciji mnogih događaja koji su isto realizirani uz vrlo mala sredstva a polučili su dobar odziv i naknadne ciljane rezultate....
Max Bunker
Max Bunker
tex.vileer je napisao/la:Jesmo , naravno, bar ja. A kaj se tiče mega open festivala, pa nemora biti vezan baš uz ovaj datum, već ga možemo upriličiti bilo kad uz dovoljno vremena za kvalitetnu pripremu i organizaciju. Odlično si ovo naveo sa nula kuna. I ja sam bio u organizaciji mnogih događaja koji su isto realizirani uz vrlo mala sredstva a polučili su dobar odziv i naknadne ciljane rezultate....


Svatko od nas ima svoju predodžbu kako treba izgledati dan slobodnog softvera, to je više nego jasno... Netko zamišlja prepunu Arenu Zagreb i stotine raznih radionica, političare i megasponzore... Ne bih ja to, jer... nije to "to".

Meni se čini skroz dobro organizirati edukaciju npr. djece i nj. roditelja i... ako njih 100 dođe i stekne neka (sa)znanja kako se (i) na Linuxu može graditi budućnost, to je onda TO.

Po meni,

a) treba naći prostor koji je dovoljno respektabilan.
b) dobro je imati 3-4 osobe koje su komunikativne i koje će RADO pokazati zainteresiranima KAKO i na kojim načelima open source egzistira i kako se to referira na zajednicu... Netko tko ima i volje pokazati klincima rad na (tako opremljenom) računalu.
c) eventualno bi se i multimedija mogla demonstrirati. Od programa za učenja gitare do crtanja npr. grafičkim tabletom... ili stvaranja glazbe (programi za generiranje glazbe i dr.).
d) install fest bi bio u sklopu sveg tog, a eventualni sponzor može biti dućan hardveraja pa nek prodaju memo stikove za boot s USB-a
e) i najvažnije, treba izvršiti određeni oglašivački napor da se ljude informira o događaju (fejs, tvit, g+ i što ja znam...). Kada bi se na razini HULK-a, LZS i svih zainteresiranih pojedinaca... uložio neki napor, događaj bi mogao biti skroz solidan. Barem se meni tako optimistično čini.

Danas je 6.9, a do 15 je 9 dana.

Ima više dana nego što je potrebno za stvaranje svijeta po bibliji :hihi

I k tome, IT u kombinaciji s djecom je medijima uvijek interesantna. Kad bi LZS, HULK ili tko već... medijima najavio događaj dan ranije, kladim se da bi ga mediji popratili. Ako i ne u ponedjeljak, na ključni dan, događaj se može prebaciti na prvu dolazeću subotu kako bi se izašlo u susret djeci i roditeljima.

...

Od prostora mi pada MSU, dobavljača hardvera vi sigurno bolje znate, a i tko bi bio idealan za rad s djecom isto bolje znate vi jer se bolje poznajete...

Stvar je samo - želimo li ili ne želimo iskoristiti jedan svjetski dan slobodnog softvera za širenje vijesti o sjajnom i divnom jednom i jedinom Linuxu :)
open code i open mind cijelom čovječanstvu ;)
Avatar
Postovi: 207
Postovi: 207
Pridružen/a: 25 tra 2011, 13:07
Lokacija: svemir :)
Podijelio/la zahvalu: 30 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Mint KDE, Studio

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.