Sada je: 29 ožu 2024, 06:22.
Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.

Moderator/ica: Moderatori/ce

tex.vileer je napisao/la:Znam ja to, nažalost i predobro jer sam to x puta osjetio i na vlastitoj koži. I ja sam dio manje ekipice koja djeluje kroz omanju tvrtku, i kad smo god probali zagristi u veći kolač i ući u veći projekt prema državi i ministarstvima, samo smo dobro zube si polomili.

A da nevelim sa koliko smo se podmetanja susreli koja smo jedva riješili, zahvaljujući tome što smo nekad radili u državnom aparatu i agencijama pa nas spasavali nekadasnji kolege.

Tako da znam koliko je udaljena ideja od realizacije, pogotovo ovdje u croatistanu...


To je sve zato što odrasli ljudi imaju neku svoju računicu i... previše su stari za učenje "novih trikova" (čitaj: novih OS-a)... i, neće, ne žele i bore se protiv promjena. Ali i nekad hoće promjene i ŽELE naučiti nešto novo i probat će instalirati novi OS, ukoliko im se to financijski isplati.

A tko je posve neopterećen tom materijalnom sferom?

Djeca.

Zbog njih je trebalo biti prisutan i ovdje:

http://www.tportal.hr/vijesti/znanost/3 ... sajam.html

A ja sam za to prekasno saznao.
Jesu li Linux udruge kvalitetno udružene i na kanalu tih informacija?
Piše li na nekoj od pripadajućih web stranica da se takvo što događa u Zagrebu (Bočarski il Velesajam)?
Na fejsu HULK-a? (Za)traže li te udruge pomoć volontera da se takvi događaji iskoriste za promociju slobodnog softvera? Ne. Ne piše ni kad je internacionalni dan slobodnog softvera.

Ali da je negdje sve to navedeno, moooožda bi se koji klinac vratio kući s idejom: tata, daj mi skini onaj linux s neta...

I slobodno se na mene ljutite, to je dobro jer možda se stvari pomaknu s mrtve točke. Ja bih radije da su 2 klinca u gradu vidjela Linux, nego niti jedan. Do kvalitetnih se promjena ionako dolazi polako, postupno, a ne na ho-ruk...

Evo, na znam ima li u Ivanić Gradu neki Linux-aš, ali uskoro je bundevijada i bit će sigurno neki kutak za djecu (igračke, makete, hobiji...) i što bi nedostajalo (ako ima tko) da djeci koja će biti ondje pokaže 'kako i zašto' Linux.
open code i open mind cijelom čovječanstvu ;)
Avatar
Postovi: 207
Postovi: 207
Pridružen/a: 25 tra 2011, 13:07
Lokacija: svemir :)
Podijelio/la zahvalu: 30 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Mint KDE, Studio
ujodarko je napisao/la:Evo, na znam ima li u Ivanić Gradu neki Linux-aš, ali uskoro je bundevijada i bit će sigurno neki kutak za djecu (igračke, makete, hobiji...) i što bi nedostajalo (ako ima tko) da djeci koja će biti ondje pokaže 'kako i zašto' Linux.


Pa što čekaš?
Raspitaj se, osmisli kratak program i odradi ga.

EDIT: Iako ne vidim kako se GNU/Linux uklapa u "Bučijadu" szbunjen
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Bučijada i linux? Heheh. :-D
Ali ima (bio nekada?) klub radioamatera u Križu pokraj Ivanića i smatram da bi tako nešto bilo plodno tlo odakle bi se linux mogao širiti.
"Hodor bre foobar"
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
Bertone je napisao/la:
ujodarko je napisao/la:Evo, na znam ima li u Ivanić Gradu neki Linux-aš, ali uskoro je bundevijada i bit će sigurno neki kutak za djecu (igračke, makete, hobiji...) i što bi nedostajalo (ako ima tko) da djeci koja će biti ondje pokaže 'kako i zašto' Linux.


Pa što čekaš?
Raspitaj se, osmisli kratak program i odradi ga.

EDIT: Iako ne vidim kako se GNU/Linux uklapa u "Bučijadu" szbunjen


Možda ga i odradim jer... vrlo vjerojatno neću dobiti podatak od Linux zajednice živi li na području Ivanić Grada neki super poznavatelj Linux-a koji bi mogao učiniti nešto za promociju istog među djecom i nj. roditeljima na nekoj mass manifestaciji.

Bučijada je gastronomski događaj u kojem se djeca ne zabavljaju prejedanjem bučnicama, ali zato će se rado igrati.
Bavljenje Linux-om i jest igra, nije li :D

Može li me neka udruga ili fizička osoba s ovog foruma uputiti na nekog iz Ivanića pa da imam s kim razgovarati o OVOJ ideji?
Zadnja izmjena: ujodarko; 16 ruj 2014, 19:58; ukupno mijenjano 1 put/a.
open code i open mind cijelom čovječanstvu ;)
Avatar
Postovi: 207
Postovi: 207
Pridružen/a: 25 tra 2011, 13:07
Lokacija: svemir :)
Podijelio/la zahvalu: 30 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Mint KDE, Studio
jurastublic je napisao/la:Bučijada i linux? Heheh. :-D
Ali ima (bio nekada?) klub radioamatera u Križu pokraj Ivanića i smatram da bi tako nešto bilo plodno tlo odakle bi se linux mogao širiti.


Apsolutno.
Linux bi se mogao širiti svuda gdje ima onih koji se ne boje probati nešto novo i bolje.

Gdje god da se pojavi računalo s Linux-om, šansa je da se brže proširi.

Ako se djeci pokaže takvo računalo šanse su 10x veće.

Zato i velim, bučijada je opet jedna šansa jer... sigurno će biti neki prostori za djecu u kojoj će se igrati ovim onim, pa što ne bi i Linux-om :)
open code i open mind cijelom čovječanstvu ;)
Avatar
Postovi: 207
Postovi: 207
Pridružen/a: 25 tra 2011, 13:07
Lokacija: svemir :)
Podijelio/la zahvalu: 30 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Mint KDE, Studio
Bertone je napisao/la:
ujodarko je napisao/la:Evo, na znam ima li u Ivanić Gradu neki Linux-aš, ali uskoro je bundevijada i bit će sigurno neki kutak za djecu (igračke, makete, hobiji...) i što bi nedostajalo (ako ima tko) da djeci koja će biti ondje pokaže 'kako i zašto' Linux.

EDIT: Iako ne vidim kako se GNU/Linux uklapa u "Bučijadu" szbunjen


Ako postoji neka igrica za Linux platformu s bučama kao glavnom tematikom (npr. vožnja trakrora s prepunom prikolicom buča po neravnom terenu sa ciljem da ih što manje popada iz prikolice ;) ) :D tvoje bi pitanje dobilo najbolji mogući odgovor ;)

Koliko treba da se takva igrica napravi?

Nemoj samo reći nek se ja uhvatim tog posla jer pogledao sam ovaj video:
https://www.youtube.com/watch?v=LLBrBBImJt4
i shvatio da ništa nisam shvatio osim da bi dotični sigurno znao programirati i buče i bućnicu :D
open code i open mind cijelom čovječanstvu ;)
Avatar
Postovi: 207
Postovi: 207
Pridružen/a: 25 tra 2011, 13:07
Lokacija: svemir :)
Podijelio/la zahvalu: 30 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Mint KDE, Studio

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.