Sada je: 25 tra 2024, 20:08.
Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.

Moderator/ica: Moderatori/ce

dinosb je napisao/la:Ako ide Zoidberg, idem i ja! sopak


Nema nikakvog razloga da Zoidberg ode. Ali kad vidiš 3 citata jedan ispod drugog, sve u sigu...
ha ne znam, možda smo različiti. Možda to veliku većinu ne smeta. A možda više nitko ne vidi ništa osim sebe.

Ja sam forume uvijek doživljavao kao svojevrstan javni prostor. Mjesto na kojem možeš slobodno reći što misliš.
Sad imam osjećaj kao da svime vladaju nekakve grupice koje njeguju mentalitet čopora i u najmanju ruku
čudno reagiraju. Probajte pogledati stvar iz drugačije perspektive:

Napišem što mislim o citatima u potpisima. Nakon toga netko od članova sa stažom
namjerno stavi 3 citata u sig
:) Ok, neka radi što hoće. Ja sam ubrzo nakon toga rekao da je to za mene
završena stvar, da ću se snaći.

Nakon toga dođe pjesma koja je meni izgledala upravo kao ruganje i poziv na flejm.
Iako je tu stvarno završila slučajno
. Ali u tom trenutku to ne znam, i nakon pjesme,
dođe kratak isječak iz nekog filma od Abzeenth, dakle jednog forum admina, koji bi trebao biti
odgovor na moje pitanje da li je u meni problem - gdje je tako savršeno jasno da, eto, da, baš je u tebi problem.
I nakon toga dobijem odgovor da je to VAŠ forum, i da se vi nećete prilagođavati meni.
Pa što vam je? Što vam ja mogu? Uzeti vam forum? :)
Ja nisam nigdje TRAŽIO da se bilo tko meni prilagođava. Pa na kraju je i meni cijela stvar dijelom
bila smiješna, i strpao sam vlastite riječi u sig koji i sad imam. Ali morate shvatiti da i vi znate pretjerati.

Jer @Shrike, kakvo je to točno ponašanje za koje bih ja na drugim forumima već dobio BAN?

@Nicky, što točno u mojim postovima "djeluje kao trolanje"?
Meni ne djeluje tako ono što vi radite?

@Abzeenth, kad pitaš što je sljedeće, "samo bog zna koji je sljedeći korak nakon toga" (avatar, smajli) ili nešto slično:

Koji je sljedeći korak ako ja vidim 3 citata u sigu, zatim stavim 4, nakon toga me uhvati želja za brojanjem,
i stavim ih 5
. Ne kršim pravila, zar ne? Ako ću se pozvati na logiku nekih od vas da je u redu sve što ne krši
pravila, jedno od pravila je i ovo:

Nastojte da vaši potpisi budu što kraći i neupadljivi.
( http://www.hr-netiquette.org/pravila/#forumiurl - pri dnu stranice )

Ako 3 citata jedan ispod drugog ne krši to pravilo, što ga krši? Možda mogu staviti i 10 citata.
I ako to napravi još netko tko je samo malo aktivniji, onda će onih 150 aktivnih
imati problem. A imat će ga i onih par tisuća lurkera koji će možda tek početi sudjelovati.

Radite što hoćete. Naravno da neću inzistirati na ničem, pogotovo ako ispada da je to stvar
samo nas nekolicine, ili kao što Abzeenth kaže "osobnog ukusa". Well...

Ako ipak mislite da tu ima nešto više od toga, onda bi se možda isplatilo razmisliti.

Do onda, imam Adblock koji miče sve potpise, jer ne vidim da ga mogu podesiti po pojedinim članovima
tako da gledam DOM i pišem selektore, a što je zapravo i malo šašavo, ili mogu uzeti Greasemonkey,
proučiti ga i vidjeti što se točno s njim da napraviti. Vjerojatno više od toga, uz više rada.

Jedino je pitanje: da li je bolje da ja radim sebi skriptu, da to danas-sutra instaliraju svi sadašnji i
budući koje bi to moglo zasmetati i koja ionako neće raditi nigdje gdje nije instalirana ekstenzija za browser,
ili je bolje da se postavi standard koji će biti svojevrstan kompromis.

Kako god. Napravite što mislite da je ispravno. Ali barem omogućite ljudima da kažu što misle.
Zato se i gubim u diskusijama. Ovaj tvoj potpis mi svaki put razbije koncentraciju.
Neuroni stvore nove veze i onda ih je teško "prežičiti". Cijele generacije su danas takve.
Dobro, vjerojatno nije samo tvoj potpis kriv, ali ...NETIQUETTE
Postovi: 116
Postovi: 116
Pridružen/a: 13 ruj 2013, 21:29
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 21 puta
Spol: M
1. Nitko ti nije onemogućio da kažeš što misliš. Rekao si vrlo jasno što misliš ne samo na jednoj temi. Tvoji postovi nisu ni obrisani ni cenzurirani. Problem je samo u tome što se većina ne slaže s tobom, a to ne možeš prihvatiti.

2. Nije sve upućeno tebi, znaš. Nije sve "protiv" tebe. Npr. moj .gif koji navodiš nije uopće postan kao odgovor na bilo koji tvoj post. Da jest, onda bi tvoj post bio citiran u njemu. Ne znam zašto ti se uopće moram opravdavati...aha, da, zato što me poimence prozivaš, kao i ostale admine. I to nije prvi put. Ako imaš kakav problem s činjenicom da na forumu postoje admini, mislim da ti nažalost nitko ne može pomoći, jer je tako na svakom forumu.

3. I u našim pravilima foruma lijepo piše da se treba pridržavati Netiquttea. Čak je i stavljen link na njega.

4. Citati u potpisu ne krše pravila. Ponovili smo ovo već više puta. Ne znam koliko još puta treba ponoviti. Možeš staviti i 10 potpisa ako misliš da ćeš time dokazati nešto ili "pobijediti" u ovoj raspravi. Jest da bi to bilo iznimno nezrelo, ali što god te veseli.

5. Nicky se osvrnula na činjenicu da provociraš sitničarenjem: nakon što ti je odgovoreno na upite za potpise počeo si kritizirati neki button u phpBB sučelju, da bi nakon toga zaključio da smo "neuredni". To možda nije klasično trollanje, više je flame bait, ali to ionako znaš. A ionako će se nicky i sama opravdati kad si ju već prozvao.

Dakle, da - forumi jesu javni prostor na kojem se možeš slobodno izraziti, ali forumi imaju svoja pravila koja se ne mijenjaju preko noći. Također, na forumima se neće uvijek svi slagati s tobom i neće uvijek baš sve biti po tvom.

Baš kao i u offline životu, zar ne?

Jednom kad to prihvatiš će ti možda sudjelovanje na forumima biti jednostavnije i ugodnije, jer se nećeš pretjerano opterećivati time tko je što mislio kad je postao nešto što možda je a možda i nije slučajno ili namjerno odgovor na tvoj post. Kao ni time što drugi korisnici imaju u svom potpisu ili avataru.

Eto, baš me zanima koliko dugo ćemo sad drviti po ovoj neproduktivnoj temi.
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Abzeenth je napisao/la:Eto, baš me zanima koliko dugo ćemo sad drviti po ovoj neproduktivnoj temi.


Nećemo uopće. Ostavite ju otvorenu i gotovo. Ništa više ne tražim. Pa ako se pojavi dovoljno ljudi u recimo tjedan-dva koji imaju problem, onda će trebati nešto napraviti. Ako ne - ok. Tema onda može pod lock.
Zato se i gubim u diskusijama. Ovaj tvoj potpis mi svaki put razbije koncentraciju.
Neuroni stvore nove veze i onda ih je teško "prežičiti". Cijele generacije su danas takve.
Dobro, vjerojatno nije samo tvoj potpis kriv, ali ...NETIQUETTE
Postovi: 116
Postovi: 116
Pridružen/a: 13 ruj 2013, 21:29
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 21 puta
Spol: M
Živi bili pa vidjeli.
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Ne, zatvorit ćemo ju odmah jer je bilo dosta glupsti sa ovim trakavicama. Imamo u 3 temne istu diskusiju i forsiranje volje jedne osobe.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
LZS je volonterski projekt koji manje više isti ljudi vode već više od 7 godina. Admini ovdje su super ljudi, uvijek spremni pomoći te su uvijek ovdje održavali prijateljsku atmosferu. Kako je cijeli projekt nastao na bazi našeg volonterskog rada smatram da imamo pravo i postavljati pravila ponašanja unutar naše zajednice. Do sad je to funkcioniralo super, stvorili smo prijateljsko okruženje i sve ćemo napraviti da tako i ostane. Ako to znači da moramo pojedince isključit iz zajednice, neka. Samo da dodam da se na prste jedne ruke može nabrojati isključene sa lzs-a. Također, ako bolje pogledaš, vidjet ćeš da su naša pravila puno blaža od drugih foruma. Admini su samo ljudi, imaju pravo na svoje mišljenje i imaju pravo iznosit svoje mišljenje osobito unutar zajednice koju su stvorili. Svatko ima pravo iznijeti svoje mišljenje na ovom forumu ali isto tako mora prihvatiti da se većina možda ne slaže sa njim. Ako to nije u stanju, najbolje je da se povuče iz takve zajednice jer ostatku djeluje kao troll.

Kad se netko priključi zajednici bilo bi fer da se i potrudi vidjeti kako ta zajednica funkcionira. Ako su naša pravila takva kakva jesu, na pojedincu je da ih ili prihvati i provodi ili da ne bude dio naše zajednice. Npr, tema čavrljanje je namjenjena upravo pričanju o svemu i svačemu i nema smisla tražiti smisao i tok te teme. I da, na internetu zaista vladaju zajdenice ili grupe kako ih ti zoveš i to je sasvim u redu i normalan način funkcioniranja ljudi.

Do sad si u 3 teme uspio prozvat cijeli rad floss zajednice te naš rad što meni djeluje kao čista provokacija. Kako možeš uopće očekivat da se slažemo sa tobom kad pljuješ sve što radimo? Ako ne cjeniš naš trud i rad ili rad floss zajednice, pa zašto si onda uopće dio takvih zajednica? Ovo su retorička pitanja.

Ova tema ide u lock.
Avatar
Site Admin
Postovi: 2074
Site Admin
Postovi: 2074
Pridružen/a: 07 pro 2007, 16:30
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 174 puta
Primio/la zahvalu: 278 puta
Spol: Ž
OS: ubuntu 12.04

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.