Sada je: 29 ožu 2024, 06:33.
Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.

Moderator/ica: Moderatori/ce

tex.vileer je napisao/la:Ave.
Mobilni prikaz mi je uvijek isti, makar promjenim temu u postavkama. Negdje grijesim ?


Moraš na mobitelu u browseru stavit opciju Request desktop site ili Desktop view.
Avatar
Site Admin
Postovi: 2074
Site Admin
Postovi: 2074
Pridružen/a: 07 pro 2007, 16:30
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 174 puta
Primio/la zahvalu: 278 puta
Spol: Ž
OS: ubuntu 12.04
Suko je napisao/la:Sad sam primjetio da u novoj temi nedostaje opcija slanja privatne poruke direktno s nekog komentara na forumu. To je bila zgodna opcija jer je u PP odmah stavljala adresu komentara i njegov citat. Pa se moglo lakše nastaviti na to.
Sada moram to ručno dodavati.
Jel postoji mogućnost da se ta opcija vrati? :)



Budem vratila ikonu :)
Avatar
Site Admin
Postovi: 2074
Site Admin
Postovi: 2074
Pridružen/a: 07 pro 2007, 16:30
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 174 puta
Primio/la zahvalu: 278 puta
Spol: Ž
OS: ubuntu 12.04
Thanks!
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Vratila sam ikone.
Avatar
Site Admin
Postovi: 2074
Site Admin
Postovi: 2074
Pridružen/a: 07 pro 2007, 16:30
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 174 puta
Primio/la zahvalu: 278 puta
Spol: Ž
OS: ubuntu 12.04
Meni je preglomazna nova defaultna tema, također i previše blješti, da nije postojala opcija vraćanja ove stare (prosilver special edition), vjerojatno ne bi više ni dolazio na forum, jer ne volim nepregledne i agresivne teme za forume, a isto tako mi se ne bi dalo učiti gdje što stoji, ispočetka, mislim na opcije profila i ostalog koje su ipak na drugim mjestima na stranici... Fontovi su preveliki, a postovi su odjeljeni modrim blokovima, što mi sve djeluje (uz te velike fontove), kao da mi je netko otvorio sms poruke na iphoneu i stavio mobitel 5cm ispred očiju.

Na prvu, djeluje ko oni "gejmerski" forumi za football manager ili nešto slično, samo sam čekao mediafire download linkove na patcheve i modove...

Također, nisam fan ovog "soundcloud waveforma" u podnožju svake stranice, nit ima funkcionalnu vrijednost, nit izgleda lijepo, ali zato modri stupići stoje preko svih 1920px širine ekrana.

Ne mogu se sjetiti čime sam zaslužio javnu opomenu, ali ako nisam za trešanje KDE-a dobio nikad nikakvu packu, zašto sam dobio za ovo? Pa nije tema umjetničko djelo paćenog umjetnika grupe Gorgona, da će se netko uvrijediti.

Evo upalio sam novu temu da joj dam šansu, ako nađem još štogod pozitivno il negativno, javim.

Suko je napisao/la:Raspravljajte argumentirano. Svaka kritika će se uvažiti, ali imajte na umu da su neki ljudi izgubili nekoliko tjedana da bi kreirali ove dvije teme. Pa imajte i malo poštovanja prema njihovom trudu.
Ne moraju vam se sviđati nove teme. Ima još uvijek i starih tema pa si odaberite. Ali, ako vam se ne sviđaju, a želite nešto iskomentirati na tu temu, bar se potrudite biti pristojni i malo argumentirati svoje mišljenje.

Uređivao sam phpBB forume prije i to nije forma koja postoji tjedan dana, gotovih tema ima u zadnjih 5 godina, da ti srce stane, nije li lakše stavit par komada još u opcije za svakog korisnika, a ne radit halabuku oko defaultne teme i ljudi koji su izgubili nekoliko tjedana oko toga?

Da se razumijemo i prosilver djeluje ko da ga je odabrao netko tko nije upalio računalo od 1999. ali bar je neagresivan s bojama i pregledan, ali u isto vrijeme bespotrebno preuzak.
Avatar
Postovi: 473
Postovi: 473
Pridružen/a: 08 tra 2009, 09:33
Lokacija: Jastrebarsko
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE
@Branimir - kada imaš toliko prijedloga i kritika zašto jednostavno nisi ponudio svoju pomoć pri izradi novih tema? Ljudi koji vode ovaj forum/portal i tako volontiraju pa si im i ti mogao pomoći, vjerujem da bi prihvatili pomoć. Najlakše je biti "pametan" i stalno nešto brundati iz prikrajka i bacati "pametne" prijedloge... Ako već imaš iskustva u uređivanju foruma kako si rekao i ako voliš ovaj forum, zašto nisi ponudio pomoć??
Sorry ali takva pametovanja me malo živciraju!
Postovi: 805
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 vel 2012, 23:18
Podijelio/la zahvalu: 83 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Spol: M
Za ljude kojima nove teme nisu dobre:

Kako nove teme mijenjaju situaciju kod njih? Stare koje su koristili jos uvijek su tu, tako da nikako.

Al ne, idem da pljujem po necijem radu iako ne koristim temu, i nemam razloga za to. pface
Avatar
Postovi: 408
Postovi: 408
Pridružen/a: 15 lis 2013, 01:42
Lokacija: BiH, Kakanj
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 30 puta
Spol: M
OS: Arch / Manjaro / #!
trzalica je napisao/la:@Branimir - kada imaš toliko prijedloga i kritika zašto jednostavno nisi ponudio svoju pomoć pri izradi novih tema? Ljudi koji vode ovaj forum/portal i tako volontiraju pa si im i ti mogao pomoći, vjerujem da bi prihvatili pomoć. Najlakše je biti "pametan" i stalno nešto brundati iz prikrajka i bacati "pametne" prijedloge... Ako već imaš iskustva u uređivanju foruma kako si rekao i ako voliš ovaj forum, zašto nisi ponudio pomoć??
Sorry ali takva pametovanja me malo živciraju!
Jesam napisao argumentirano što mi se ne sviđa? Jesam. Ne valja kad netko napiše da je ružno, ne valja kad netko napiše zašto mu je ružno i nepraktično? Da se samo javljaju ljudi kojima je sve super i odlično?

Prvo i osnovno što ne valja kod ovog pristupa "redizajniranja" foruma je to što su se svim korisnicima resetirale postavke na tu "defaultnu", koju su marljivi korisnici "dizajnirali" tjednima. Ok, mene ne zanimaju teme, niti izmjene, niti dizajniranje, niti mi je što falilo s ovom koju sam se navikao koristit, ali ne - netko se sjetio da treba sve bacit prvo na tu novu pa onda si dalje mijenjajte.

Ako netko ima volje i živaca, neka pogleda kad sam zadnji put postao uopće u ovaj podforum. Vjerojatno nikada. Nisam imao potrebe, većinom sam se zadržavao na Debian i ostalim podforumima, jer čini mi se da je poanta ovog foruma ipak linux i distribucije nego lamentiranje o broju smajlića ili tema za forume, ali čim sam se ulogirao (nakon promjena), prvo što sam vidio je - da je netko promijenio moju zadanu temu foruma i automatski me izživciralo i išao sam potražiti zašto je to tako, eto me sad tu.

Ne razumijem količinu neprijateljstava koja vladaju spram ljudi koje ne zanimaju ni teme niti izmjene niti to što je netko čačkao po nekom templateu da omogući sms style postova ili ikonu za privatnu poruku.

Kažete "ako vam se ne sviđa, koristite drugu ponuđenu temu". Hvala bogu, tako je bilo cijelo vrijeme, dok niste resetirale te postavke za sve korisnike na ovu defaultnu temu. To me smeta, igrajte se s tim temama, al nemoje dirat postavke korisnika, sumnjam da će se netko buniti, tj vjerojatno pola ljudi neće ni primjetiti... Koga zanima neg se prebacuje na novu temu.

Naravno, ako se ne varam, kad se postavlja defaultna tema za forum, vjerojatno automatski skripta resetira svim korisnicima zadane teme na tu defaultnu... Možda i ne? Ne sjećam se više jel phpBB ima opciju da se automatski "override-a" custom setting korisnika.

I ne, ne zanima uređivanje foruma, niti dodavanje tema, da li to znači da ne mogu reći ništa o temi i forumu? Samo automehaničari mogu komentirati kako je loš mjenjač u Daciji?
Avatar
Postovi: 473
Postovi: 473
Pridružen/a: 08 tra 2009, 09:33
Lokacija: Jastrebarsko
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE
@Branimir

Maloprije si dobio PP s obrazloženjem brisanja posta isto kako ga je dobio i član foruma @redundant.
Ukratko ću ti ponoviti, mišljenje i kritika je jedno, a vrijeđanje i obezvređivanje nečijeg rada nešto sasvim drugo.

Što se tiče defaultne teme, od nekidan je LZS tema defaultna i to je tako, za sve.. kome se ne sviđa vratiti će se na staru i gotovo.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Ne vidim neku potrebu za svom halabukom koja je nastala oko resetiranja teme na forumu. Nekome je ružna, nekome lijepa, no to je stvar ukusa. Cilj je bio da stvorimo nekakav brand koji će biti prepoznatljiv za promo materijale, DVD-e, linading page, forum, itd.
Evo primjera (nemrem naći sliku covera za dvd i košljuljicu, ak netko ima pri ruci nek stavi):
http://info.linuxzasve.com/
http://info.linuxzasve.com/majice/

Layout teme je ostao skoro isti (osobito oko djela korisničkih postavki te mjesta promjene same teme) kao u prosilveru ili Artodia koja je do sad bila default. Zapravo su samo dodani elementi. Svaki put do sada kad smo aktivirali novu default temu su svi korisnici bili prebačeni na novu temu uz opciju vraćanja na staro. Ako vam je light verzija blještava, možete probati dark verziju ili stavit neku drugu temu.

Ako nekoga ne zanima izrada teme, smajlići, boje, ikone, itd., vratite si staru temu, preskočite izradu nove (pa i pljuvanje jer neprestano ponavljanje kako vam je tema ružna, bez prijedloga kako da se poboljša i nema nekog smisla) i svi sretni i zadovoljni.

I retoričko pitanje, gdje se možete bunit kad vam facebook, google, njuškalo i ostali portali promjene layout? Gdje se tamo mogu mjenjat teme?

EDIT: LZS DVD
slika
Avatar
Site Admin
Postovi: 2074
Site Admin
Postovi: 2074
Pridružen/a: 07 pro 2007, 16:30
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 174 puta
Primio/la zahvalu: 278 puta
Spol: Ž
OS: ubuntu 12.04

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.