Sada je: 18 tra 2024, 06:36.
Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Što koristitie za pisanje dokumenata?

Anketa je završila: 01 kol 2014, 09:13.

LibreOffice Writer
26
68%
Calligra Words / KWord
0
Nema glasova
AbiWord
0
Nema glasova
KingSoftOffice
0
Nema glasova
Latex/Lyx
3
8%
M$ Office Word
4
11%
Ostalo
5
13%
 
Ukupno glasova : 38

Stiglo je ljeto i polako bježimo od računala, ali svejedno smo pripremili ljetnu anketu za vas.

U puno poslovnih i privatnih situacija primorani smo pisati razne dokumente: dopise, životopise, žalbe, molbe, tužbe, ispričnice, ljubavna pisma, prijetnje.. Do prije par godina MS Word je za tu namijenu bio alat bez konkurencije. Budimo iskreni, vjerojatno je još uvijek najbolji ali ima puno alternativa koje su dovoljno dobre, a još su k tome opensource i free.

Što vi koristite?
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Da li je pitanje što koristimo uz MS Office, ili je pitanje što koristimo szbunjen

I zašto se nemre glasati za dva?
Ovako sam glasao za LOW, ali njega koristim doma i možda 5% na poslu, ostatak ja M$ Office..

Jbg, ovako anketa ispadne da nitko ne koristi MS Office kaj naravno nije istina, pa koji je onda smisao MS Officea kao mogućnost izbora.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11346
Site Admin
Postovi: 11346
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Dobro veliš, Bertone. Treba poništit rezultate i omogućit izbor svih i/ili jednog.
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6757
Moderator
Postovi: 6757
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 351 puta
Primio/la zahvalu: 413 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
evo ja sam zrtveno janje pa sam glasao za M$. Iskreno ne pisem dokumente :D
Avatar
Postovi: 721
Postovi: 721
Pridružen/a: 16 pro 2013, 22:51
Podijelio/la zahvalu: 31 puta
Primio/la zahvalu: 28 puta
Spol: M
OS: Opet Arch
Bertone je napisao/la:Da li je pitanje što koristimo uz MS Office, ili je pitanje što koristimo szbunjen

I zašto se nemre glasati za dva?
Ovako sam glasao za LOW, ali njega koristim doma i možda 5% na poslu, ostatak ja M$ Office..

Jbg, ovako anketa ispadne da nitko ne koristi MS Office kaj naravno nije istina, pa koji je onda smisao MS Officea kao mogućnost izbora.

Pa to znači da koristiš MS Word. Zašto tako nisi glaso? Nije bitno koji ti je draži...
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
u biti profesionalno ne pišem dokumente, ali kada nešto trebam naškrabati koristim LO.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Pa jel Open Office već toliko pao u zaborav ? Nema opcije pa sam morao "ostalo" staviti.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
@PunkBastard

Eto. Tako je to kad se stvori hype oko nečeg. A ja sam nedavno stavio baš OpenOffice
na nekoliko kompova, jer su se ljudi navikli na njega i nisu htjeli LO. I imaju pravo,
neka koriste ono što im paše.
Zato se i gubim u diskusijama. Ovaj tvoj potpis mi svaki put razbije koncentraciju.
Neuroni stvore nove veze i onda ih je teško "prežičiti". Cijele generacije su danas takve.
Dobro, vjerojatno nije samo tvoj potpis kriv, ali ...NETIQUETTE
Postovi: 116
Postovi: 116
Pridružen/a: 13 ruj 2013, 21:29
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 21 puta
Spol: M
OpenOffice, draži mi je od LO
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta
Stvarno, tu treba biti više odgovora mogućih.

Koristim Office 2013 za stvari vezane uz školu, LibreOffice da nešto nabrzinu napišem na Linuxu i uglavnom markdown/HTML za brzo pisanje dokumenata i bilješki (to je onda uglavnom Uberwriter ili Sublime Text 3).
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.