Sada je: 19 tra 2024, 04:22.
Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Onda, kako otvarate poštanski pretinac?

Anketa je završila: 02 svi 2014, 14:10.

Thunderbird/Icedove
25
44%
KMail
4
7%
Evolution
0
Nema glasova
Mutt
2
4%
Alpine
0
Nema glasova
Claws Mail
1
2%
Neki drugi dektop klijent
0
Nema glasova
Samo web-sučelje
24
42%
Samo smartphone mail aplikaciju
1
2%
 
Ukupno glasova : 57

TBird me malo zacudjuje zsto vuce resurse mnogo i da to nije malo vjestije sredjen email klijent.Chromium sa 30 otvorenih tabova ne vuce RAM kao on sa 2 email accounta.Robusan je i zahtjevan, ali mu se ne moze osporit ispravan rad jer obavlja sve kako spada.Ali kao tenk je spor i tezak.


Sent from my iPad using Tapatalk
Avatar
Postovi: 101
Postovi: 101
Pridružen/a: 16 ožu 2014, 00:37
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: UBUNTU MATE (15.10) 64bit
AstorH je napisao/la:TBird me malo zacudjuje zsto vuce resurse mnogo i da to nije malo vjestije sredjen email klijent.
Sent from my iPad using Tapatalk


Koliko ti troši? Ja sam baš sad išla gledati: 136MB, sa 4 accounta, kalendarom i taskovima. Možda je do Fedore. Na njoj ništa ne troši ni RAM ni CPU (uvijek sam ispod 20-30% svega), osim Oraclove baze (tu sam prvi put vidjela kako izgleda CPU na 97%).
Those who stand for nothing fall for anything.
Avatar
Postovi: 581
Postovi: 581
Pridružen/a: 16 svi 2013, 17:48
Lokacija: direktorska fotelja
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 31 puta
Spol: Ž
OS: Fedora
Isto tako, 130-140.Od svih aplikacija TB mi je najveci potrosac.Kao da sam pokrenuo render videa, a ne email klijent sa 2 accounta. Znam da to i nije neka velika potrosnja, al znam i da na ne radi neke zahtjevne operacije.I krivulja mi je sto nema background mod na panelu, kad ga zatvorim da me obavjestava o mejlovima nego moram drzat otvoren tab


Sent from my iPad using Tapatalk
Avatar
Postovi: 101
Postovi: 101
Pridružen/a: 16 ožu 2014, 00:37
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: UBUNTU MATE (15.10) 64bit
Iskreno, meni to nije puno. Baš pogledam na poslu koliko troši na Windowsima.
Those who stand for nothing fall for anything.
Avatar
Postovi: 581
Postovi: 581
Pridružen/a: 16 svi 2013, 17:48
Lokacija: direktorska fotelja
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 31 puta
Spol: Ž
OS: Fedora
AstorH je napisao/la:Isto tako, 130-140.Od svih aplikacija TB mi je najveci potrosac.Kao da sam pokrenuo render videa, a ne email klijent sa 2 accounta. Znam da to i nije neka velika potrosnja, al znam i da na ne radi neke zahtjevne operacije.I krivulja mi je sto nema background mod na panelu, kad ga zatvorim da me obavjestava o mejlovima nego moram drzat otvoren tab


Sent from my iPad using Tapatalk

a chrome pojede meni bez problema 1,5Gb rama nakon pola dana iako imam samo 3-4 taba otvorena tako da tih 130-140Mb nije nista :)
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Meni chrome ne ide preko 150MB sa 10ak otvorenih tabova.Al dobro, ja koristim Xubuntu :bleh
Avatar
Postovi: 101
Postovi: 101
Pridružen/a: 16 ožu 2014, 00:37
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: UBUNTU MATE (15.10) 64bit
AstorH je napisao/la:Meni chrome ne ide preko 150MB sa 10ak otvorenih tabova.Al dobro, ja koristim Xubuntu :bleh


Chrome je Chrome, bio na xubuntuu, archu, debianu il bilo čem drugom...

Istina Chrome troši puno RAM-a , pogotovo spram firefoxa, al zato ima puno fancy featurea a i recimo ima "per tab" procese (ako ti se jedan tab crasha ne crasha cijeli program), nije ograničen na samo 1 procesorsku jezgru, ima ugrađeni task manager itd. ;-)
masteroman
masteroman
masteroman je napisao/la:Istina Chrome troši puno RAM-a , pogotovo spram firefoxa, al zato ima puno fancy featurea a i recimo ima "per tab" procese (ako ti se jedan tab crasha ne crasha cijeli program), nije ograničen na samo 1 procesorsku jezgru, ima ugrađeni task manager itd. ;-)


Znam da radi zasebno svaki tab, no bez obzira na to ja velim da (meni) chrome uopce ne trosi puno ram-a u odnosu na npr. TBird i Skype.Cak sam testirao Firefox i Chrome na Mintu, Ubuntuu i Xubuntuu,da se odlucim za jedan od ta dva, i na sve tri distre Chrome ima brzi odziv pokretanja i prikaza stranica dok je npr. na windowsima osjetna manja razlika u brzini u korist Chrome-a
Avatar
Postovi: 101
Postovi: 101
Pridružen/a: 16 ožu 2014, 00:37
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: UBUNTU MATE (15.10) 64bit
chrome je bizaran. uz sve što ima, nema "open with" opciju
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.