Sada je: 19 tra 2024, 20:02.
Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Koji DE/TWM je vama najomiljeniji?

Anketa je završila: 01 tra 2014, 17:51.

KDE
14
18%
Gnome 2
5
6%
Gnome 3 (Gnome shell)
8
10%
Cinnamon
12
15%
Mate
9
11%
XFCE
12
15%
LXDE
1
1%
Unity
4
5%
Enlightenment
0
Nema glasova
Ostalo (Pantheon, Tiling window manager, "Čista" konzola i dr.)
15
19%
 
Ukupno glasova : 80

I ja sam sve živo probao, ali jedino što mi je blizu KDE-u je Cinnamon, ostali mi nikako ne leže. Nisam jednostavno ljubitelj gtk engine-a, posebno ne dvojke, trojka se i može lepo "našminkati". Ali zato KDE mogu da prolagodim baš onako kako hoću, i šta god probao uvek mu se vraćam. :thmb-up

JH-IM je napisao/la:Još da srede fontove na njemu i probleme vizualne prirode sa nekim GTK aplikacijama bio bi puno bolji.

Ne znam na čega misliš pod tim da srede fontove? Ja koristim oxygen font i baš mi lepo paše. Što se tiče gtk-a, osim u LibreOffice-u, na ostalim aplikacijama ne primetim razliku ozmenju qt i gtk aplikacija, podjednako lepo izgledaju. :) A kome ne odgovara oxygen, tu je qtcurve sa svojih gomilu tema. ;)
Avatar
Postovi: 551
Postovi: 551
Pridružen/a: 15 stu 2011, 01:03
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: Arch KDE / LMDE Cinnamon
kde - dobar
xfce - dobar ali sa jednom nogom u devedesetim
unity - ok
cimet - nikako mi nije sjeo
gnome 3 shell - zabavan
gnome 2 - proslost
mate - ok ali bez compiza nije to to a ne slazu se najbolje
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
blast beat je napisao/la:Ne znam na čega misliš pod tim da srede fontove? Ja koristim oxygen font i baš mi lepo paše. Što se tiče gtk-a, osim u LibreOffice-u, na ostalim aplikacijama ne primetim razliku ozmenju qt i gtk aplikacija, podjednako lepo izgledaju. :) A kome ne odgovara oxygen, tu je qtcurve sa svojih gomilu tema. ;)


Nikada mi nisu toliko lijepi, čisti i oštri kao na Unityju sa hintingom na full. Na Unityju, i dobrim dijelom na Gnomeu, fontovi su nekako "unificirani", sve ima nekako ujednačen izgled, KDE fontovi sistemski imaju veće varijacije u dimenzijama i odnos sistemskih fontova i fontova u browserima mi se ne sviđa kao ni općeniti rendering fontova, nemam jednostavno taj dojam da mi je sve lijepo, čisto i usklađeno, uvijek mi nešto iskače, nisam jedini, na netu ima masu stranica na temu kako poboljšati fontove u KDEu da ne ispadne da ja jedini nešto prigovaram :hihi Fontovi su subjektivna stvar, neki vole ovakve ili onakve, ali meni rad u KDEu zamara oči koliko god ga pokušao podesiti.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Fontovi generalno ili samo default font? Meni je Hinting na full, oxygen, a sam promenim par veličina fontova koje mi ne odgovaraju pošto volim veće. Ne zamara oči. Možda je to samo slučaj sa default fontom. Ili jednostavno ja nisam kompetentan oko toga, nisam baš osoba koja primećuje detalje. :)
Avatar
Postovi: 551
Postovi: 551
Pridružen/a: 15 stu 2011, 01:03
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: Arch KDE / LMDE Cinnamon
blast beat je napisao/la:Fontovi generalno ili samo default font? Meni je Hinting na full, oxygen, a sam promenim par veličina fontova koje mi ne odgovaraju pošto volim veće. Ne zamara oči. Možda je to samo slučaj sa default fontom. Ili jednostavno ja nisam kompetentan oko toga, nisam baš osoba koja primećuje detalje. :)


I generalno i defaultni, kada njega promijenim i podesim malo antialiasing onda je nešto bolje ali mi i dalje to nije to. Ali fontovi su stvarno stvar ukusa pa to ne treba puno komentirati, mnogima su KDE fontovi sasvim ok, ja ih ne mogu podnijeti na duže vrijeme. Sreća ima izbora pa može svatko odabrati desktop environment koji hoće i podesiti si fontove na njemu.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Naravno, iako ne volim tu izreku, moram priznati da su stvarno ukusi različiti. ;) I svako obraća pažnju na neku drugu stvar.
Avatar
Postovi: 551
Postovi: 551
Pridružen/a: 15 stu 2011, 01:03
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: Arch KDE / LMDE Cinnamon
Šteta što se ne može glasati za više radnih sučelja.
Inače:
1. GNOME3
2. XFCE
3. Unity
Dok radi, ne diraj!
(If it ain't broken, don't fix it)
Postovi: 222
Postovi: 222
Pridružen/a: 01 stu 2009, 18:40
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 24 puta
Spol: M
A Hy-d-v1 okruženje?
KDE mi nikako nije legao - imam osjećaj kao da se poteže, glomazan, brrr ...
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Ste glasali svi? Ne mogu vjerovati da su društvene mreže atraktivnija tema ankete od DE-a!
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
To ti je zato kaj društvene mreže koristi više ljudi nego kaj ih koristi linux.. da si dodao još ispod ostalog "DE nekog drugog OS-a" vidil bi ko bi imao najviše glasova :-D

PS. Nemam dokaz za tu tvrdnju, no ako uzmemo google analytic i LZS, pretpostavka ipak drži vodu:

slika
Zadnja izmjena: bertone; 07 ožu 2014, 18:56; ukupno mijenjano 1 put/a.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11348
Site Admin
Postovi: 11348
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1016 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.