Sada je: 18 tra 2024, 17:51.
Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Koji DE/TWM je vama najomiljeniji?

Anketa je završila: 01 tra 2014, 17:51.

KDE
14
18%
Gnome 2
5
6%
Gnome 3 (Gnome shell)
8
10%
Cinnamon
12
15%
Mate
9
11%
XFCE
12
15%
LXDE
1
1%
Unity
4
5%
Enlightenment
0
Nema glasova
Ostalo (Pantheon, Tiling window manager, "Čista" konzola i dr.)
15
19%
 
Ukupno glasova : 80

Pa postoji "Ostalo" :)
A tvoja teza objašnjava zašto ima najviše glasova ;)
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Dobro, neki smo primorani da koristimo win nekada kada nismo pri svom kompu, da se odmah opravdam. :D
Avatar
Postovi: 551
Postovi: 551
Pridružen/a: 15 stu 2011, 01:03
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: Arch KDE / LMDE Cinnamon
Ovo bi bila moja top 3:
1. Cinnamon (oku ugodno i funkcionalno)
2. Gnome 3 (uz malo privikavanja jako funkcionalno)
3. XFCE (apsolutni car za stara računala)
Uglavnom ih koristim bez puno podešavanja, out of the box.
Postovi: 101
Postovi: 101
Pridružen/a: 05 vel 2012, 13:12
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
stefan je napisao/la:Pa postoji "Ostalo" :)
A tvoja teza objašnjava zašto ima najviše glasova ;)


Ma htjedoh reći da od onih 32% na winu + oni kaj kaj koriste face.. barem 70% nema pojma kaj je DE :)


blast beat je napisao/la:Dobro, neki smo primorani da koristimo win nekada kada nismo pri svom kompu, da se odmah opravdam. :D


ma i ja kad sam na poslu, ak mi se ne da paliti lap idem prek win7.. a i znaš kak se kaže, statistika je skup netočnih podataka ;)
Zadnja izmjena: bertone; 08 ožu 2014, 01:15; ukupno mijenjano 1 put/a.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11346
Site Admin
Postovi: 11346
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
onaj mali postotak sa Symbianom sam sigurno ja :D :D :D

ja sam si i na poslu bio maknio Windowse i stavio Debian + Cinnamon; imao sam Windowse u virtualci i palio ih jaaaaako rijetko (najčešće zbog pristupa videonadzorima, jer svi zahtijevaju IE :S)
Avatar
Postovi: 38
Postovi: 38
Pridružen/a: 25 vel 2014, 14:17
Lokacija: Nuštar, HR
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
OS: Debian Stretch, Cinnamon
Ipak KDE? :)
Rezultat je tijesan i anketa je još svega par dana otvorena... Tko nije glasao neka to učini! :)
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Gnome 2 ali i Mate po novome... šteta kaj nisam mogao za dva glasat pa sam dao glas G2 a ne Mati. Jel se glasovi Gnome 2 i Mate zbrajaju? :hmm
Avatar
Postovi: 179
Postovi: 179
Pridružen/a: 15 stu 2011, 09:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 16 puta
OS: Debian 11
Spider je napisao/la:Gnome 2 ali i Mate po novome... šteta kaj nisam mogao za dva glasat pa sam dao glas G2 a ne Mati. Jel se glasovi Gnome 2 i Mate zbrajaju? :hmm

Trebalo bi, Gnome 2 se više (moram dodati nažalost) ne koristi na GNU/Linuksima, čak je i RHEL 7 RC na Gnome 3 Calssicu.
Takođe, pristalica sam Gnome 2.3.x ali pošto više nije podržan, onda je tu Mate, mada radim u svim okruženjima (imam ih 12 na jednoj distribuciji) sem u Juntiju.
Gnome 2 mislim da može da se "podigne" na FreeBSDu i Solarisu.
Avatar
Postovi: 14
Postovi: 14
Pridružen/a: 23 ožu 2012, 16:01
Lokacija: Srbija
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Slackware, Debian, Fedora
za DE prvo se zapitam kako jednostavno promijenim, font, temu, ikone? tu KDE-u nema premca. u ostalim ili moraš imat aplikaciju trećih strana ili moraš downloadirat pa temu, ikone, fontove kopirati u određen folder. kde network manager u 4.13 je bolji i od onog na windowsima. airplane i mobile mode, neviđeno na ovim prostorima ;) i još vam KDE pita da pomognete u rasporedu menija u settingsima http://user-prompt.com/re-sort-kde-control-modules/

drugo što KDE odvaja od ostalih je dolphin. toliko opcija, dok ostali smatraju da korisnici trebaju imati što manje izbora. micanje F3 i opcije split file manager prozora je pucanje u stopalo. pa npr. kreatori GNOME3 smatraju da paneli na rubu ekrana nisu baš korisni. i s tom predposta s kojom su se slagala nekolicina dizajnera, oni su smatrali da tako misli većina. da bi onda nakon godinu i pol dopustili ekstenzijama da se paneli vrate na staro
http://www.datamation.com/open-source/gnome-and-the-gigo-principle.html

najnovija slična priča je priča o geditu http://www.itwire.com/opinion-and-analysis/open-sauce/63960-gedit-shows-that-gnome-wants-to-drive-users-away

kde nedostaci po meni su mršavi default fontovi na LCD ekranu kod malih veličina, nemogućnost editiranja kickoffa (ovo je baš čudno, sve se može editirat al kickoff nikako. opcija manjih ikona ili bez ikona bi bila dobro došla), nepomuk (uskoro će biti zamjenjen), amarok mi je po defaultu loše složen, te rušenja programa su češća nego na drugim DE. npr. na novom kubuntu, ako na X zatvorim prozor od USB disk creatora, aplikacija se sruši.

često probam druge, al se vraćam na kde. a desktop efekti i indeksiranje diska se lako isključe, a oni zadaju 90% problema onima koji viču da je pretežak.
Postovi: 286
Postovi: 286
Pridružen/a: 05 stu 2008, 14:40
Podijelio/la zahvalu: 38 puta
Primio/la zahvalu: 32 puta
hrvooje je napisao/la:često probam druge, al se vraćam na kde. a desktop efekti i indeksiranje diska se lako isključe, a oni zadaju 90% problema onima koji viču da je pretežak.


Nije težak, na dva gigabajta se vrti sa svim efektima. Naravno, ostaje taman prostora za normalan red, ne za vrtit blender u blokadi.

Kreno sam s gnomeom 2, pa onda fluxobx skroz do pred koji dan - kde sa svim efektima. nakon surovo-sirovog fluxboxa,s kde-om se osjećam ko pravo raskalašenjak :navija
Avatar
Postovi: 57
Postovi: 57
Pridružen/a: 16 srp 2013, 13:03
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.