Sada je: 27 tra 2024, 13:57.
Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Obrisani postovi
22 stu 2013, 09:12
Dakle obrisani su mi postovi, koji nikoga nisu vređali i bili su moj stav po pitanju openSUSE distribucije, i što je još gore, bili su tačni zaključci, što se polako i dokazuje. Kako ovde na forumu (a biće još dosta takvih stavova), tako i po drugim raznim nezavisnim blogovima i forumima
E sad pošto se admin (Stefan) tog dela podforuma nije slagao s mojim stavom, on je jednostavno obrisao moje postove. Da li je to sloboda? Dal se i openSUSE zajednica vodi tom praksom? Ili je jednostavno zabanjeno skretanje paznje na najveće probleme?
Molim da se Stefan opomene zbog svog ponašanja. Jer napominjem, nikoga nisam vređao i izneo sam svoj stav o distribuciji, a komentari su obrisani zbog citiram:
stefan je napisao/la:
gMajstor je napisao/la:Pa prebrisite. Ko vam brani. Tako se i gusi sloboda govora i pravo na sopstveno mišljenje.
A dal samo ja koristim Kubuntu, ajde samo malo bolje pogledaj ;) Stvar je u tome što Kubuntu radi, a openSuse u svojih zadnjih par izdanja NE RADI.

Ne, nitko ti ne brani da govoriš. Napiši članak koliko je Kubuntu bolji od svemira i završiti će na naslovnici.
Ali teme koje ja administriram nećeš trollati. Jer tvoje bauljanje a da ni ne znaš o čemu pričaš (sam kažeš da nisi probao) je ništa drugo nego trollanje par excellence.

EDIT: pobrisani svi postovi neargumentirane rasprave.


Inače za Kubuntu sam bio prozvan, pa je spomenut. A o openSUSEu sam pričao uopšteno, jer zaista ima previše problema da bi ih pojedinačno navodio i duplirao na temi spomenute probleme (pošto ima 17 stranica sa problemima). I da obrisao je i svoj post u kom mi preti da će prebrisati postove.
gMajstor
gMajstor
Re: Obrisani postovi
22 stu 2013, 10:07
Postovi su pobrisani zajednickom odlukom vise moderatora jer su ocjenjeni kao trolanje.
Nema to nikakve veze sa slobodom govora, vec sa kulturom dijaloga i argumentiranom raspravom.
95% tvojih teza su nepotvrdjene argumentom ali i nepotvrdjene ili opovrgnute od strane drugih korisnika.
Ne zelim nikakvu svadju, ali zaduzen sam za openSUSE podforum i trudim se da rasprave budu argumentirane, tocne i korsne. Dio koji je pobrisan nije bio takav.

Kao sto je napomenuto, svoja misljenja objedini u jedan clanak i on ce biti objavljen.
Ali ne mozes spamati forum porukama o distribuciji koju nisi ni probao.

Ovo je "forum za sve", ali to ne znaci da cemo dopustiti da se pretvori u index.hr ili sl... Profesionalizam je sigurno cijenjen od strane nasih korisnika.

Na kraju, pruzam ruku i sa iscekivanjem cekam tvoj osvrt "Zasto openSUSE nije dobar izbor". Clanci su peer reviewd (recimo), pa se pobrini da tvoje tvrdnje budu potkrepljene dokazima. Ili bar u vecoj mjeri nego pobrisani postovi.
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Re: Obrisani postovi
22 stu 2013, 11:19
je istina gmajstor je skroz neargumentirano ili sa glupim argumentima kritizirao ali ne mozete biti takvi sa dvostrukim mjerilima...

kada se negdje prica o ubuntuu imamo uvjek masu slicnih postova ljudi koje nitko nikada nije brisao niti nece... jedino administratori opensusea cim je najmanji offtipic odmah se bune pa eto cak se i brisu postovi

dakle bilo bi lijepo da u buduce imate iste kriterije za sve a ne ovako :kava
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Re: Obrisani postovi
22 stu 2013, 11:37
Ne stignem pratiti druge podforume niti ih moderiram. Različiti moderatori su pa vjerojatno su i kriteriji nešto različiti.
Upravo zbog takvih "rasprava" ne pratim Ubuntu teme. I, u skladu sa mojim ovlastima, spriječiti ću takve bezvezarije u openSUSE forumu.

Slažem se da mi moderatori možemo poraditi na tome. I trebamo!
Ali... mi smo samo djelomično odgovorni za sadžaj na forumu. Što je sa ljudima koji pišu te postove i trolaju do besvjesti? Neki hodaju po žici.. i mogli bi biti banirani. Tada će kriteriji biti isti za sve?

Mislim da je manja kazna da smo pobrisali postove nego da smo ga (sam umetni korisničko ime) banirali.
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Re: Obrisani postovi
22 stu 2013, 11:46
nemam ja nista protiv moderatora samo kazem da ne mozete imati drukcije kriterije ovisno o pod forumu o kojem se radi jer kao sto i sam kazes vise njih se slozilo da se obrise a ne samo ti a vjerojatno i ti isti moderatori koji su se slozili da se brise na drugom mjestu to toleriraju...

i istina je da je postalo mucno citati bilo kakvu temu koja ima i najmanje veze sa ubuntuom jer odmah pocnu oftopicariti i pricati uvjek jedno te iste "fore"... puno prije bi trebalo to moderirati nego sto na opensuse podforum svake prijestupne netko trola malo :)
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Re: Obrisani postovi
22 stu 2013, 11:49
Stefane, šta će ti više argumenata od 17 stranica na kojima su samo problemi vezani za openSuse13.1? A ja sam samo to objedinio u par postova. A s druge strane, obrisao si i postove u kojima se vidi da sam jako dobro upucen u problematiku openSUSEa. Jedini openSUSE koji nisam probao je baš ovaj 13.1, a zašto, pa rekao sam ti, nema svrhe, kad pogledam kolko problema ima, džaba i truda i instalacije istog. 17 stranica problema (ne radi ovo, ne radi ono, raspalo se ovo, raspalo se ono ... ) sve govori o jednoj distribuciji. Možeš ti da me brišeš ili ne , ali to je istina, openSUSE kao distribucija ima u zadnje vreme velikih problema. I prihvati i negativne kritike kad je reč o openSUSEtu. A da sam trolao nisam, jer sam pisao upravo o openSUSE13.1 i mom stavu prema njemu. Ili svoj stav ne sme da se iznese na vašem podforumu? Čudno.
I da nije se više njih složilo, već samo Stefan i Sumski (ili kako mu je već nick), jer ne zele da prihvate da nešto NE RADI.
gMajstor
gMajstor
Re: Obrisani postovi
22 stu 2013, 11:59
uvijek se vode iste glupe prepirke nekom neka distribucija radi dobro nekom ne i sta onda treba je crniti, koristi drugu distru i zdravo djaci, meni su sve distribucije tu negdje i nisam je nasao savrsenu i bez mana.
Postovi: 228
Postovi: 228
Pridružen/a: 07 ruj 2012, 16:12
Lokacija: BIH
Podijelio/la zahvalu: 16 puta
Primio/la zahvalu: 12 puta
Spol: M
OS: Debian - Win7
Re: Obrisani postovi
22 stu 2013, 12:07
Zaključavam temu jer je Stefan obrazložio brisanje postova i daljnja rasprava nije potrebna.

Rasprave oko openSuse-a nastavite u odgovarajućoj temi.
Avatar
Site Admin
Postovi: 2074
Site Admin
Postovi: 2074
Pridružen/a: 07 pro 2007, 16:30
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 174 puta
Primio/la zahvalu: 278 puta
Spol: Ž
OS: ubuntu 12.04

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.