Sada je: 25 tra 2024, 19:57.
Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Kao i prošle godine, LZS biti dio štanda HrOpena na Info sajmu koji će se održavati od 14. do 16. studenog. Istovremeno sa Info sajmom održavaju se Interliber, Educa.hr, Inova salon inovacija te Sajam glazbe i multimedije. Više informacija o sajmu možete naći na http://www.zv.hr/?id=3370


Trenutno radim na landing pageu na koji će letak linkati i treba mi teksta (prikupljam s wikija i sličnih izvora, ali mislim da možemo bolje :D). Tekst bi trebao biti pisan privlačno i donekle jednostavno.

Teme:
1. Što je Linux?
trenutni tekst je napisao/la:Linux je besplatan i slobodan operativni sustav za računala koji dopušta potpunu kontrolu. Sve leži na otvorenom kodu koji se može slobodno koristiti, modificirati i davati ga svakome.

2. Zašto Linux?
(zasad ništa)
3. Što mogu koristiti na Linuxu?
Većina programa na koje ste navikli ili ima svoju vlastitu verziju za Linux ili jako dobre alternative. Ako vam baš neki program nedostaje, možete ga pokrenuti putem Winea ili virtualne mašine.

4. Kako to izgleda?
(screenshoti raznih grafičkih sučelja i objašnjenje što su grafička sučelja)
5. Kako nabaviti Linux?
(upute za skidanje distribucija i stvaranje instalacijskih medija)
6. Kako je nastao Linux?
(skraćena verzija teksta s wikija)
7. O nama
(nešto o LZS-u)

Bit će naravno još tema i teksta, no trebamo složiti nekakav osnovni tekst. Što bi dodali/izmjenili? :)
Isto tako, radimo na letku, a dijelit ćemo i CD-ove posjetiteljima štanda :)
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
OK ti je skica.
Možda bi mogao malkice doraditi onu prvu točku u kojoj se govori što je Linux. "nikada ga nećete morati platiti" baš ne stoji. Ima distri koje se plaćaju. ;)
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Ima, ali što se kod njih ne plaća support? :pogled_dolje
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
Zna se pronaći i komenrcijalnih distri. Npr. Xandros si morao kupiti. Mandriva je isto bila takva. Ako si htio profi verziju, morao si ju kupiti. Ima još takvih distri. Nisu česte, ali ih ima.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Osnovna ideja je dostupna na http://iwebhub.github.io/lzsinfo2013/ :D
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
Nije loše, jedino ovaj dio gdje ima najviše teksta razlomiti, ljudi ne žele čitati dugačke tekstove. Također, predložio bih neki drugi izbor fonta, malo više boja (ili se odlučiti na jednu, recimo plavu, ali je dodatno istaknuti) i ubaciti naš, kao i HOW te HrOpen logo.

my 50cents
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Site Admin
Postovi: 7631
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
OS: openSUSE TW
Ono volontiranje (nisam siguran dali je to pravi izraz u ovome kontekstu...) na sajmu, kao predstavnik na LZS štandu, ima li neki topic ili mjesto gdje se o tome raspravlja, zainteresiran sam pa da vidim malo što i kako ?
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
Pa, isto ko i prošle godine. Bude se na štandu. Priča se s posjetiteljima. Promovira Linux i FLOSS.
Ako jesi za to, prije sajma javi koje dane možeš prisustvovati, pa ćemo te uključiti u raspored na štandu.
Možeš slobodno u ovoj temi.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
14., 15., 16. su baš datumi uff, ako budem mogao i još zagrijan za to onda bi možda mogao 15. a 16. sigurno samo ako bi išao vlakom netko bi me trebao čekati na kolodvoru jer nisam bio samostalno u Zg nikada, a i kako čujem velik je kolodvor pa tko zna gdje bi završio, mislim da bih se lakše autom snašao.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
Nista. Ti razmisli pa javi kad mozes. Za Zagreb se ne brini. Budemo skemijali da te netko pokupi.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.