Sada je: 19 tra 2024, 06:47.
Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Nista samo bih se probudio. :P
"Simplicity is prerequisite for reliability." Edsger W. Dijkstra
Avatar
Postovi: 98
Postovi: 98
Pridružen/a: 29 stu 2012, 02:32
Lokacija: $PWD
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
OS: p9
eloop je napisao/la:Nista samo bih se probudio. :P


ROFL

Kvalitetan ubuntu sa dobrom/boljom podrskom za business i gaming industriju plus android moze m$-u pobrkat racune.
Nije sloboda radit ono sto hoces, nego da ne radit ono sto neces.
Avatar
Postovi: 324
Postovi: 324
Pridružen/a: 30 kol 2011, 04:14
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Pročitavši naslov, prvo sam pomislio da je to neka sprdnja, pa odustao od čitanja.
Kasnije sam se sjetio da sam prije nekoliko godina čuo glupost, da bi se linux mogao zatvoriti ili postati nedostupan.
Ostvarile su se kojekakve gluposti, pa me ni ta ne bi iznenadila.
Pitanje nije sanjaju li, nego hoće li androidi i dalje sanjati električne ovce.
Ja se vidim u nekoj vukojebini za računalom kako nastavljam razvijati linux (ili ga bar održavati), radi sebe, da ne obraćam pažnju na zombije.
Otpor me ne zanima, uzaludan je.
Ako računala tada ne budu radila, nema veze, nakon nekoliko flaša će proraditi.
Kada bi se dogodilo obratno, tada bih se kraće vrijeme prisjećao početaka na računalu, pa nastavio čeprkati po linuxu i računalima, da ne obraćam pažnju na zombije.
Postovi: 458
Postovi: 458
Pridružen/a: 19 stu 2012, 19:21
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Staromodan je napisao/la:Pročitavši naslov, prvo sam pomislio da je to neka sprdnja (...)


Ovo i nije tako daleko od istine :D Ovdje se uglavnom nagađalo u stilu "što bi bilo kad bi bilo"; to bi morao biti zbilja izopačen svijet kad bi jedna kompanija išla uništavati cijeli pokret/zajednicu, odnosno projekt otvorenog softvera.
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Dobro da ne živimo u takvom svijetu :)
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Avatar
Moderator
Postovi: 3293
Moderator
Postovi: 3293
Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
Lokacija: Nova Gradiška
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 157 puta
OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
Markec je napisao/la:Nvidiu sam spomenuo onako bezveze, oni su navodno sklopili dogovor sa microsoftom ako se budu uopče prodavali onda će ga jedino microsoft kupiti. Dakle ako se to desi onda grafičke nebudeju podržavale linux.

Grofe nisam zaboravio na servere ali negdje se pročitao
Najveća prednost ARM-a umjesto x86 procesora iz Intela i AMD-e je njihova izuzetno mala potrošnja energije, malo zagrijavanje i bolja mogućnost skaliranja procesorskih resursa u serverima.


A sto se tiće android i win 8 ja sam uvjeren da će android početi polako opadati. Zato jer su večina korisnika već naučeni na windows i govorit će nesto tipa android je sranje a ovo sa windows 8 je kao na pravom kompu bla bla.

Ja sam ovu temu iz zajebancije pokrenuo, a i priča je prenapuhana to ste i sami skužili. No i niste mi odgovorili što da se nešto takvo desi, di se vi vidite. Možete li sve to mirno gledati kako brod tone ?

Ispričavam se na pravopisu :)

da se vratim na android/WP, jednostavno rečeno, android je jeftiniji i ljudi ga kupuju zbog "tačskrina", to je ono "jao vidi mobitel ispod 1000 kuna s touchscreenom" tak da bi jedini konkurent androidu eventualno bio iphone da je jeftiniji.....................ali nije
i za ostatak iz teme: NONSENSE
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
drone je napisao/la:Dobro da ne živimo u takvom svijetu :)

Jedino ako je ovo slučaj :D
slika
“Small shifts in your thinking, and small changes in your energy, can lead to massive alterations of your end result.”
Avatar
Postovi: 2232
Postovi: 2232
Pridružen/a: 29 lis 2012, 07:57
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 21 puta
OS: SLCKWR 14.1
eloop je napisao/la:Nista samo bih se probudio. :P

rekao bi: Fu** yeah! i nastavio spavat :D
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
drone je napisao/la:Dobro da ne živimo u takvom svijetu :)


Da...

slika
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Pet godina kasnije, niko se više ne boji uefija, a androjidi su se probudili i vataju pokemone...
Postovi: 458
Postovi: 458
Pridružen/a: 19 stu 2012, 19:21
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.