Sada je: 18 tra 2024, 17:31.
Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Vl@do je napisao/la:
calisto053 je napisao/la:Vl@do, koliko dugo se šaran pekao?

Nisam gledao na sat, ali slušao sam majstore, da kada počne curit tekućina s druge strane (cca 40 min. mislim). U stvari, ovisi o jačini vatre, a i vidi se kad meso potamni s druge strane, koža je gotova.
NItko ne može reći točnu minutažu, jer ne možemo niti temperaturu regulirati. Ali okvirno 40 minuta koža, 20 minuta unutrašnjost i po potrebi još zapeći obje strane.

Ova verzija mi se više sviđa, mogao bih i ja šarana okrenuti. Inače sam čuo da se šaran na rašljama satima mora sušiti i dimiti. Čak spominju 4 do 6 sati.
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 163 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
jeste probali sušenog šarana? super je.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Jeremija je napisao/la:...da se šaran na rašljama satima mora sušiti i dimiti. Čak spominju 4 do 6 sati.

Ima puno dobrih "inačica". Vjerujem da je i ta odlična. Treba sve "distre" probati zavrtit.
shrike je napisao/la:jeste probali sušenog šarana? super je.

Nisam, ali budem.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6155
Moderator
Postovi: 6155
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 225 puta
Primio/la zahvalu: 337 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
Puniti je lakše uz pomoć medicine. :lulz

slika

slika
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6155
Moderator
Postovi: 6155
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 225 puta
Primio/la zahvalu: 337 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
S čime točno puniš? ja obično stavim kombo sir+pršut, tako da me ovo sa injekcijom fascinira
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:S čime točno puniš? ja obično stavim kombo sir+pršut, tako da me ovo sa injekcijom fascinira

Pršut, sir, krakovi ovih lignji i dodaci (peršun, kurkuma...). Možeš i malo maslinovog ulja ili po želji nekog drugog.
Injekciji moraš odrezati vrh jer ne ide kroz iglu smjesa baš. :lulz
Puno je lakše napraviti smotuljke od pršuta i sira pa onda samo umetnuti, ali ja ne bih bio ja kad ne bi nešto zakomplicirao. :lulz
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6155
Moderator
Postovi: 6155
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 225 puta
Primio/la zahvalu: 337 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
znači, ti si treći u ovom timu: https://www.imdb.com/title/tt0841929/?ref_=nv_sr_1 :D :D :D znaš kaj, baš bum probal tu ideju sa injekcijom i začinima. Čini mi se da bi se moglo bolje smiksat i stavit. Hvala na ideji :)
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Uh, predobre su (bile). :lulz
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6155
Moderator
Postovi: 6155
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 225 puta
Primio/la zahvalu: 337 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
Da je velika, velika je. Da ima 3 kata, ima. Jedina joj mana, što je nejestiva. :lulz
PS ,ali odjenut ću joj večeras jestivo odijelo (pršut, sir, masline...) i zaliti sa vinom.

slika
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6155
Moderator
Postovi: 6155
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 225 puta
Primio/la zahvalu: 337 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
Relativno pristojan ručak ili večera u samo par minuta: "Pasta in Bianco", uz prilog salata a i ne mora.
U lonac s kipućom vodom dodati malo običnog ulja, sol, papar, po želji kocku za juhu i nešto bijelog vina. Zatim staviti paštu (naravno Barilla) i kuhati ni sekund više od onoga koliko piše u uputama. Kad je gotovo, paštu procijediti ali ne previše tako da pokoja kap vode ipak ostane u njoj. Zatim je vratiti nazad u lonac i dobro preliti s isključivo maslinovim uljem te u njoj miješanjem rastopiti čitav onaj maleni kvadratni maslac. Po želji možete dodati malčice začina poput origana, basilika i kurkume. Još vruću paštu potom rasporediti u tanjure i ne štediti posipanjem je s ribanim sirom (najbolje Grana Padano).

Hladna pašta.
Skuhana Barilla pašta izvadi se u veliku posudu, potom se dobro zalije s maslinovim uljem. Zatim se unutra umiješaju sir mozzarella izrezan na sitne kockice, masline izrezane na sitne komadiće, peršin i nešto origana, one malene najmanje rajčice također izrezane na sitne komadiće skupa sa sitno izrezanim crvenim radićem. Potom sve u frižider da se ohladi, a onda narode dobar tek :)
Avatar
Postovi: 12
Postovi: 12
Pridružen/a: 23 sij 2019, 16:43
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: Ž
OS: Solus Budgie

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.