Sada je: 18 tra 2024, 18:41.
Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Što ja ne nađoh takvu priliku pface odnosno, na vrh glave mi je ta okrutnost prirode (baš kad sam tu)... tako da, nema tu velike razlike .... :ljut2
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
@vision, nisam baš shvatio što želiš reći. Nije priroda okrutna, nego upravo suprotno. Već predugo trpi okrutnost čovjeka prema njoj. Životinje ne napadaju ako nisu životno ugrožene, uvijek pokušavaju izbjeći sukob sa čovjekom (čak i poskok). Znam za samo jedan ugriz otrovnice, ali i taj je sretno završio jer je čovjek na vrijeme primio serum. Mogu ti na pp opisati taj događaj, a nije bila kriva zmija nego opet čovjek.
Strah od zmija je neutemeljen iako se rijetko tko može ugodno osjećati u njihovom društvu. Meni se one više gade, nego što ih se bojim iako sam probao konzumirati fine kolutiće koji imaju okus između ribe i žabe negdje.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6155
Moderator
Postovi: 6155
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 225 puta
Primio/la zahvalu: 337 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
Strah od zmija je prirodjen vecini primata. Usadjen nam je u genetski kod jer su otrovne zmije jako opasne zivotinje.
Tako da strah od zmija nije nista neobicno. Ne polazi od racionalnog, nego dolazi iz onih primitivnih djelova mozga koji su nam prije cuvali zivot u divljini.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Moj komentar nema baš veze sa strahom, ne bojim se nešto posebno zmija...dok sam bila mala, išli smo po šumama svaki vikend, naišli na hrpu zmija...postoji ajmoreć "protokol" :D kako se treba ponašati kad naiđeš na zmiju u divljini, i ako se toga držiš, u 98% slučajeva ti se ništa neće dogoditi. Zmija će nastaviti svojim putem, ti svojim i nema žrtava :D

Ja ne volim zmije iz istog razloga iz kojeg ne volim sve ostale hladnokrvne životinje - ljigave su mi i ružne. Kornjače, iguane, ribe...sve mi je to fuj. Eto, simple as that. Mogu ih pogledat u zoološkom, ali nikad ih ne bih držala doma, trošila novac na hranu i održavanje... Volim mekane, flafi životinje :D koje možeš zagrliti i koje te griju :D a takvih su, nažalost, puni azili. Radije bih onda spasila nekog od njih nego kupovala skupe gmazove.

Veliko <3 za tvog psa, vision :D krasan je, i dva <3 <3 za tvoju ekipu, kova-ng :)
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Vl@do je napisao/la:Imao sam priliku vidjeti na Velebitu kako konj poštuje zmiju i obrnuto.

Na ovo se odnosilo, i samo je jedan slučaj bio sa zmijom,

Abz, hvala, dovoljno je vidjeti na ulice napuštene životinje, a azil ... e tu treba biti jak i spasiti jednu ili dvije, a pomisliš na ostale.

Ne bojim se zmija, mogao bih je držati, ali ti neće uzvratiti kao mačka ili pas.
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Nije ni meni jasno zašto se netko boji zmija a ne boji pauka npr., zmiju vidiš, bila otrovna ili ne, ne možeš promašit, osim ako si u nekoj đungli pa gmiže po stablu i zaskoči te s leđa, a pauci su već druga stvar, nikad ne znaš kad ti se može spustiti na vrat i ugristi i ne ne znaš dali je otrovan ili ne, dok nije kasno, dok je pauk daleko dobro je, ali kad je blizu na oko 1m, 0.5m ne okrećem leđa jer ako se planiram zadržati na tom mjestu i okrenem leđa a kad se okrenem nazad njega nema, postoji opravdana zabrinutost i oprez. Lako je reći da pauka samo zgaziš i mrtav je, ali kakvih sve ima i što skaču i što su vrlo agilni, nije mi svejedno, a da ne govorim o letećim kukcima koji se u zadnje vrijeme pojavljuju.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
Napravio sam kuću i dao ju na besplatno korištenje jednoj mnogobrojnoj obitelji.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6155
Moderator
Postovi: 6155
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 225 puta
Primio/la zahvalu: 337 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
ako je ovo na prvoj slici iza tvoje dvoriste, odlicno izgleda. Taman za jedan LZS rostilj i okupljanje :P
Avatar
Postovi: 721
Postovi: 721
Pridružen/a: 16 pro 2013, 22:51
Podijelio/la zahvalu: 31 puta
Primio/la zahvalu: 28 puta
Spol: M
OS: Opet Arch
http://dnevnik.hr/vijesti/zanimljivosti ... 44056.html
Arturo je polarni medvjed koji živi u argentinskom zoološkom vrtu. većinu vremena provodi na užarenom betonu dok vani griju temperature više i od 40 stupnjeva.

Peticija
https://www.change.org/en-CA/petitions/ ... -in-canada
slika
Avatar
Postovi: 1594
Postovi: 1594
Pridružen/a: 09 srp 2008, 09:49
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 20 puta
Spol: M
OS: Debian
:O :I jadni medo :( fakat ga treba maknuti od tamo ili mu dati normalne uvjete za njega.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 3 gostiju.