Sada je: 28 ožu 2024, 09:38.
Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

kak sam već jedno vrijeme u fazi štednje za oldtimer najvjerojatnije ću ljeto provesti radeći 2 posla + vikendom konobarenje.
Lutherus
Lutherus
odin je napisao/la:kak sam već jedno vrijeme u fazi štednje za oldtimer najvjerojatnije ću ljeto provesti radeći 2 posla + vikendom konobarenje.


Se smije znati koji oldtimer?
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
:D ovako nešto.http://www.autoscout24.hr/Details.aspx?id=bje1cpjecozm
nemora biti nužno taj model,no konkretno za ovaj mi fali još 3 soma eura a neđa se i 308 dino gt4 se zna naći već od 5 000€ a mondial od nekih 7500.Kak su to modeli sa 4 sjedala nisu baš previše omiljeni među frikovima no entuzijasti ih cijene.
Lutherus
Lutherus
Treba to znati servisirati.
Talijanski auti.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
nemora biti.takvi auti su većinom služili kao drugi auto i za preseravanje tako da i nisu pretjerano voženi.a i imam iskustva već sa nekim kućama z Kassela koje se bave preprodajom starih auta,nitko od njih ne traži dio love unaprijed(kao recimo francuzi i nizozemci) već zahtjevaju da ti osobno dođeš kod njih i osobno pogldaš auto prije kupnje.ako ti se svidi i to je ono koje tražiš ide potpisivanje ugovora.
sad,nebi ulazil u to koliko se kužim u aute,dovoljno reć da odrastal sa autima u autoservisu i autokući i eto igrom okolnosti radim sa autima. :D

@suko
sam svoj majstor :D
Lutherus
Lutherus
Uf, servis i dijelovi mora da su zanimljiviji. A kako stoji sa novim euro normama? Inače, neki dan sam vidio originalnog minija!
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Ma uzivancija! Potpuno te razumijem.
Ja osobno bi radije kupio Porshea. Desetak godina starog.
Porshe mi je san.
Al, za sada sam kratak s tolikom lovom.
Valjda kad budem stari debeli kenjac onda cu si moci priustiti.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
@shrike
Po Njemačkim propisima auti stariji od 25 godina su oldtimeri a stariji od 30 imaju pravo na tzv. H broj i oslobođeni su ekotestova.Kod nas je situacija slična + ako je i egzotičan auto netreba ni homologaciju.
Već pokupil sve potrebne informacije.Trentno je najveća zapreka carina koja zna biti od 47 do 170% vrijednosti auta pa sljedi dokazivanje vrijednosti i procjena i čekanje da ministarstvo financija vrati razliku u lovi.No kad uđemo službeno u europu nema carina.

@suko
10 godina stari porsche još drži cijeno.no oni od 1975 do 1989 su dosta jeftini i pristupačni a uskoro im počinje cijena rasti. ;) a ti zarađivati
Lutherus
Lutherus
malo je sve otišlo :offtopic ali kad smo već kod oldtajmera,
ovo mi je super, nevjerovatni auti, a od čega, ružnog pačeta, iliti spačeka, dijane...
http://www.burtoncar.com.hr
Ubuntu-do yaya -- Zagorje-do Mexika :D
Avatar
Postovi: 189
Postovi: 189
Pridružen/a: 09 ruj 2008, 22:31
Lokacija: Krapanj (otok pored Šibenika)
Podijelio/la zahvalu: 9 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Ubuntu, gnome
al to možeš sam.ako imaš prostor,alat i znanje unutar 3 godine si gotov (svaki auto projekt koj traje duže od 3 pune godine je propao i bezveze je bačen novac).čak da uzmeš bazu bube,ima kvalitetnije šasiju.
Lutherus
Lutherus

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 13 gostiju.