Sada je: 18 tra 2024, 02:31.
Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

http://www.imdb.com/title/tt1241317/?ref_=tttr_tr_tt

Death note iz 2017 od Netflixa. Veze sa originalnom mangom ima u tome što se pojavljuju likovi koji se zovu isto, tema je ista i osim par istih scena radnja je potpuno drugačija. Ako tko očekuje drito adaptaciju, teško će se razočarati ali kao samostalni firm "inspiriran" mangom može proći. Note: anime i japanske filmske adaptacije nisam gledao, samo sam pročitao strip.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Nakon katastrofa desete sezone (šest epizoda) evo najave da snimaju jedanaestu (od deset epizoda) :hmm


https://www.youtube.com/watch?time_cont ... Rdrt8nPyy8

Usput (nevezano za X-Files), panjevi iz Kanade su ugasili "Dark Matter" nakon treće sezone pface :place

Da post ne obojim u crno, dobra stvar je da se snima treća sezona "The Expanse"
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11346
Site Admin
Postovi: 11346
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
meni je bila ok 10 sezona dosjea X, drago mi je da snimaju 11u. dark matter mi je super serije, baš wtf da ju gase (killjoyse i ne bi previše žalio), ali bar theexpanse ide dalje (super serija).
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Daždevnjak je napisao/la:Tko nije gledao preporučam True Detective, ima pravih dragulja u Cohlovim monolozima (bar za nas nihiliste). :bleh

Npr.

I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law. We are things that labor under the illusion of having a self; an accretion of sensory, experience and feeling, programmed with total assurance that we are each somebody, when in fact everybody is nobody. Maybe the honorable thing for our species to do is deny our programming, stop reproducing, walk hand in hand into extinction, one last midnight - brothers and sisters opting out of a raw deal.



Jao True Detective je meni jedna (nakon House MD) od najboljih serija. Ali samo prva sezona jer druga je skroz bezveze. Ok je cijela ta priča, ali kad nakon prve ideš gledat ovu drugu onda je to nekako sve bezveze.
Postovi: 31
Postovi: 31
Pridružen/a: 14 lis 2017, 10:15
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: Ž
OS: LinuxMint
Novi Bladerunner je sasvim solidan filmski uradak... ima neočekivani twist na kraju filma, samo toliko da vam ne kvarim. Meni najfora detalj je s origami papirnatom ovcom...
The electric things have their life too. Paltry as those lives are.
Avatar
Postovi: 121
Postovi: 121
Pridružen/a: 01 vel 2014, 00:39
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Linux Mint 18.1 Cinnamon
alis_005 je napisao/la:Jao True Detective je meni jedna (nakon House MD) od najboljih serija. Ali samo prva sezona jer druga je skroz bezveze. Ok je cijela ta priča, ali kad nakon prve ideš gledat ovu drugu onda je to nekako sve bezveze.


Ja nisam ni gledao drugu, pogledao sam recenzije pa si nisam želio kvariti--- fali ono što prvu sezonu čini posebnom, tj. Cole i njegovi biseri.
The electric things have their life too. Paltry as those lives are.
Avatar
Postovi: 121
Postovi: 121
Pridružen/a: 01 vel 2014, 00:39
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Linux Mint 18.1 Cinnamon
Komentar napišem kasnije, sad idem ispeći kokice :-D

:zvizdi
[+ Prikaži] Valerian And The City Of A Thousand Planets
slika



https://www.youtube.com/watch?v=amI3RuOvPwM

EDIT: A što reći, kao ljubitelju stripa kojeg sam u osamdesetima čitao u Stripoteci film je razočarenje... kad maknem tu komponentu ostaje dva sata zabavne space opere :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11346
Site Admin
Postovi: 11346
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Taman se vratio iz kina. Gledao sam Novine. Ne mogu vjerovati kako mi je brzo prošlo vrijeme. O glumi Meryl Streep ne treba posebno govoriti.
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2209
Postovi: 2209
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 96 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
bertone je napisao/la:
[+ Prikaži] Valerian And The City Of A Thousand Planets
slika


EDIT: A što reći, kao ljubitelju stripa kojeg sam u osamdesetima čitao u Stripoteci film je razočarenje...

Volim temu svemir, ali ga je Luc Besson loše napravio :(
Inače je odličan redatelj, njegova Lucy mi je dobra ;)
http://m.imdb.com/title/tt2872732/, dobra akcija i SF.

A što se tiče svemira i SF imam potrebu predložiti Passengers, da izliječimo rane uzrokovane Valerianom,
http://m.imdb.com/title/tt1355644/?ref=m_nv_sr_2
Dvaput gledao, fantastičan soundtrack (pravi svemirski zvukovi, kao da ga je Vangelis napisao po zlatnom rezu :D ) , radnja skoro original (vuče malo na voljenu knjigu Robinson Crusoe), vizualno odličan. Nekima je kraj filma malo sklizak, što bi se moglo reći za hrpu filmova.
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 163 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
WIND RIVER (2017) (Tragovi u snijegu)



Scenarist filmova Sicario i Hell or High Water ovoga puta se našao u ulozi redatelja i donosi nam film koji nam daje uvid u problematična američka društvena pitanja.

Kada Cory Lambert otkrije tijelo u divljini Wind River Indian rezervata, FBI šalje svoju agenticu Jane Banner kako bi istražila ubojstvo. Budući da ona nije spremna za uvjete zime u Wyomingu zamoli Coryja da joj pomogne u istrazi.

LP b4sh :thmb-up
"The quieter you become, the more you are able to hear...."
Avatar
Postovi: 440
Postovi: 440
Pridružen/a: 04 tra 2012, 21:31
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 39 puta
Spol: M
OS: Debian

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 17 gostiju.