Sada je: 28 tra 2024, 07:08.
Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Re: Linux i politika
05 stu 2010, 13:28
shrike je napisao/la:Kada imam noćne more, sanjam da sam birokrat ili političar. Kada imam noćne strave sanjam da sam birokrat u političkoj stranci.


:lol: :thumbs

ipernar je napisao/la:ako se nitko od vas ne želi upustiti u borbu, morat ćemo trpiti microshrot još dugo vremena... (na neodređeno)... al eto kako vam je po volji


Ispravite me ako griješim, ali mislim da ne moramo ništa 'trpiti'; štoviše, ja ne osjećam da trpim Microsoft - naprosto ne koristim njihove proizvode, koristim Linux, i manje-više ignoriram novosti iz njihovog svijeta. Nema tu nikakve osobne trpnje koju bi pojedinac morao preuzeti na sebe...jednostavno svatko za sebe može odlučiti da neće koristiti njihov OS ili što već, bez ikakve političke 'borbe'. Jedino što moramo trpjeti jest ljudska glupost...
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Re: Linux i politika
05 stu 2010, 13:32
Suko je napisao/la:Niste mi jasni.
Covjek se zeli politickim putem izboriti za vece prisustvo otvorenog softvera u drzavi, a vi ste ga ismijali.
Ideja mu nije losa, a osim toga on ima vec poprilicno iskustva u politici i definitivno zna s ljudima.
Mlad je i ambiciozan. A jos nije iskvaren.
Znaci, njegov prijedlog je sasvim realan. Doduse, tesko ostvariv, usporedivo s "zelenim strankama", ali svejedno ima smisla.
Da ne znam kako je ljigav i pokvaren svijet politike, rado bi mu se pridruzio.
Ovako mu zelim srecu u plivanju s piranama nase politike.
I nadam se da ce naci jos istomisljenika kojima nije tesko uci u ovu igru.


Vidiš, ja ne mislim da su ga ismijali. Doduše, nisu objeručke prihvatili prijedlog, koji možda i nije loš, ali je...hm...u ovom društveno-političkom kontekstu neostvariv. Dečki su naprosto "realni", odnosno shvaćaju kako stvarnost funkcionira i ja to cijenim. A i ne volim miješati politiku baš u sve...Linux "filozofija" je već dovoljno komplicirana...samo pogledaj onaj topic o Android softwareu gdje se jjj i glaskoncILLa već duže vrijeme ne mogu složiti oko definicije open sourcea. :|
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Re: Linux i politika
05 stu 2010, 14:48
OK.
Al, covjek se voli baviti politikom pa mu zelim uspjeh. :)
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Re: Linux i politika
05 stu 2010, 15:58
Abzeenth je napisao/la:ja ne osjećam da trpim Microsoft - naprosto ne koristim njihove proizvode, koristim Linux, i manje-više ignoriram novosti iz njihovog svijeta.


Blago tebi, al neki od nas ipak nemaju tu slobodu izbora nego htjeli ili ne moraju koristiti proizvode od Microsofta.

A što se tiče ovog prijedloga, mislim da je na mjestu. Svi bi mi htjeli da se neke stvari u našem društvu promijene, al se one neće promijeniti same od sebe. Imamo izbor: ili barem pokušati nešto promijeniti ili šutjeti, trpiti i s vremena na vrijeme izjadati se na foumu.
Avatar
Postovi: 445
Postovi: 445
Pridružen/a: 18 svi 2010, 22:06
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 14.04
Re: Linux i politika
05 stu 2010, 16:05
The Acacia Strain je napisao/la:ovdje cu se slozit sa glaskoncILLom kad je rekao da su linuxasi najagresivniji ljudi. bome jesu! ne kazem da smo to mi s foruma, al recimo, primjer wallpapera koje samo nadjete okolo kada trazite samo pod "linux"... puno ih se odnosi kako pingvin udara po logu windowsa ili grize jabuku. meni to vise lici na anti-reklamu linuxa.


Kad bi se ovo pitanje agresivnosti pokušalo postaviti recimo na političkoj razini, onda su linuxaši čista nula u odnosu na MS (i neke druge) i njihove što legalne što nelegalne metode.
Avatar
Postovi: 445
Postovi: 445
Pridružen/a: 18 svi 2010, 22:06
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 14.04
Re: Linux i politika
05 stu 2010, 16:48
znam da jedan ogranak hsls-a koristi isključivo ubuntu ali i da se ubunu širi tom strankom
Lutherus
Lutherus
Re: Linux i politika
05 stu 2010, 16:51
ma šta mislite kako bi to izgledalo.

jadranka voli ubuntu. barba luka pak opensuse. šeks, alternativac, voli arch. dok je ivo fan freebsd-a.

bože mili, pa samo oko toga bi sjedičili bar po' godine.

uf, bolje ne.
I'm a Paladin with 18 charisma and 97 hit points. I can use my helm of disintegration and do one D4 damage as my half-elf mage wields his plus-five holy avenger.
Avatar
Postovi: 1410
Postovi: 1410
Pridružen/a: 31 sij 2009, 23:37
Lokacija: rijeka
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: arch | 7
Re: Linux i politika
05 stu 2010, 17:26
simke je napisao/la:ma šta mislite kako bi to izgledalo.

jadranka voli ubuntu. barba luka pak opensuse. šeks, alternativac, voli arch. dok je ivo fan freebsd-a.

bože mili, pa samo oko toga bi sjedičili bar po' godine.

uf, bolje ne.


Ja mislim da je to odlično.
Sav novac koji bi uštedili na softveru mogli bi usmjeriti na svoje povećanje plaća.... rofl rofl
Dropbox, jednostavno možete otvoriti račun i besplatno dobijete 2 GB http://db.tt/OioEmCb Ukoliko prilikom registracije koristite navedeni link oboje dobijemo 500 MB gratis.
Avatar
Postovi: 959
Postovi: 959
Pridružen/a: 02 stu 2010, 15:14
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 13.10 /Windows 8.1
Re: Linux i politika
05 stu 2010, 18:08
Suko je napisao/la:Niste mi jasni.
Covjek se zeli politickim putem izboriti za vece prisustvo otvorenog softvera u drzavi, a vi ste ga ismijali.
Ideja mu nije losa, a osim toga on ima vec poprilicno iskustva u politici i definitivno zna s ljudima.
Mlad je i ambiciozan. A jos nije iskvaren.
Znaci, njegov prijedlog je sasvim realan. Doduse, tesko ostvariv, usporedivo s "zelenim strankama", ali svejedno ima smisla.
Da ne znam kako je ljigav i pokvaren svijet politike, rado bi mu se pridruzio.
Ovako mu zelim srecu u plivanju s piranama nase politike.
I nadam se da ce naci jos istomisljenika kojima nije tesko uci u ovu igru.
Suko, ja znan da ti mene nevoliš, al moran te pohvaliti za ovaj ppost. Svaka čast začetniku teme, na dobrom je putu. Ja san umirovljenik i nema za mene mista u politici i prepošten san za političara. Usto san komunist (nema nikakve paralele između mene i SKJ) i ko takav ne mogu u politiku. Moran priznati da san prije bija HSLSovac, al kad su počeli lizati pozadinu HDZ-u zgadili su i se.
Definitivno treba politički djelovati u korist Linuxa i svakom ko krene tim putem želim svako dobro, a ujedno ga i žalim. Nije to uvridljivo žaljenje, nego pretpostavljam kakve će neprilike imati. Začetna ideja je dobtra i triba je podržati.

Usput jeste li primjetili sklonost HDZ-ovaca prema M$, a nas komunista Linuxu? Kako to komentirate?
Gigolo
Gigolo
Re: Linux i politika
05 stu 2010, 18:22
Sklonost HDZa ili političra općenito prema MS se najlakše može objasniti parama.Licence za MS koštaju.Koliko se samo love zgrabi na jednoj školi ili jednome fakultetu.A di su tu sve ostale državne i javne službe,uredi,instituti,vladine organizacije,razna saborska tijela?A svi znamo da dobar dio softwera je i kod njih piratiziran.A ipak licence se plačaju.Znači da lova biježi.Kao i svugdje sigurno i tu ima velike korupcije.
Ipak je ovo Hrvatska!
Lutherus
Lutherus

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.