Sada je: 29 ožu 2024, 05:58.
Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Rasprave o politici
05 stu 2010, 01:04
Svi znate da je korištenje otvorenog softvera u državnim institucija političko pitanje. zato vam sada postavljam jedno takvo...

Ima li među vama onih koji bi htjeli uletit u politiku da bi promovirali Linux (i još štošta drugo što ih zanima).

Vjerujem da 90% nema takvih želja, ali ciljam na onih 10%... jel ima takvih ovdje? :DD
"Microsoft asks us to imagine a world with no walls. Well then why would we need Windows?"
Avatar
Postovi: 468
Postovi: 468
Pridružen/a: 03 pro 2009, 21:32
Lokacija: /home/Špansko/
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Mint 9/Google Chrome
Re: Linux i politika
05 stu 2010, 01:23
nisam neki meštar od matematike, al mislim da si se debelo precijenio s ovih 10%
I won't pull out, I just came
I want all of the blame
Avatar
Postovi: 1388
Postovi: 1388
Pridružen/a: 01 lip 2008, 12:48
Lokacija: Belišće / Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 9 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.10
Re: Linux i politika
05 stu 2010, 09:31
... pitanje razbijanja monopola korporacija je političko pitanje, ako se nitko od vas ne želi upustiti u borbu, morat ćemo trpiti microshrot još dugo vremena... (na neodređeno)... al eto kako vam je po volji
"Microsoft asks us to imagine a world with no walls. Well then why would we need Windows?"
Avatar
Postovi: 468
Postovi: 468
Pridružen/a: 03 pro 2009, 21:32
Lokacija: /home/Špansko/
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Mint 9/Google Chrome
Re: Linux i politika
05 stu 2010, 09:55
Kada imam noćne more, sanjam da sam birokrat ili političar. Kada imam noćne strave sanjam da sam birokrat u političkoj stranci.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Re: Linux i politika
05 stu 2010, 11:22
Jedan dan u saboru ili Kako je Lončar pao s bicikla
Avatar
Postovi: 1594
Postovi: 1594
Pridružen/a: 09 srp 2008, 09:49
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 20 puta
Spol: M
OS: Debian
Re: Linux i politika
05 stu 2010, 11:30
nek svatko koristi OS koji mu je bolji, ja nemam s tim problema što većina koristi windows iako jako puno mojih frendova u zadnje vrijeme počinju se interesirati za linux i traže savjete savjete i pomoć u vezi linuxa i ja im rado pomognem, al da sad nemćem da svi koriste linux, nepada mi napamet.
People say nothing is impossible. But I do nothing every day.
Avatar
Postovi: 1225
Postovi: 1225
Pridružen/a: 22 lip 2009, 23:04
Lokacija: Katoličke Čaire
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Archlinux
Re: Linux i politika
05 stu 2010, 12:50
Slažem se sa kova-ng. Živi i pusti da žive:D
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Re: Linux i politika
05 stu 2010, 12:56
ovdje cu se slozit sa glaskoncILLom kad je rekao da su linuxasi najagresivniji ljudi. bome jesu! ne kazem da smo to mi s foruma, al recimo, primjer wallpapera koje samo nadjete okolo kada trazite samo pod "linux"... puno ih se odnosi kako pingvin udara po logu windowsa ili grize jabuku. meni to vise lici na anti-reklamu linuxa.
daj mi molim te reci i kada bi dosao u politiku s linuxom, koja bi ti bila prva recenica :D
DebianResources
DebianHandbook
devil je napisao/la:nije neka tamo kanta pametnija od nas tu.
Postovi: 1464
Postovi: 1464
Pridružen/a: 12 kol 2008, 00:06
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
Re: Linux i politika
05 stu 2010, 13:17
The Acacia Strain je napisao/la:daj mi molim te reci i kada bi dosao u politiku s linuxom, koja bi ti bila prva recenica :D


Smrt Microsoftu, sloboda narodu! Živila KPh... pardon, Živio Linux!!!! Kad će mi saborska mirovina?
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Re: Linux i politika
05 stu 2010, 13:27
Niste mi jasni.
Covjek se zeli politickim putem izboriti za vece prisustvo otvorenog softvera u drzavi, a vi ste ga ismijali.
Ideja mu nije losa, a osim toga on ima vec poprilicno iskustva u politici i definitivno zna s ljudima.
Mlad je i ambiciozan. A jos nije iskvaren.
Znaci, njegov prijedlog je sasvim realan. Doduse, tesko ostvariv, usporedivo s "zelenim strankama", ali svejedno ima smisla.
Da ne znam kako je ljigav i pokvaren svijet politike, rado bi mu se pridruzio.
Ovako mu zelim srecu u plivanju s piranama nase politike.
I nadam se da ce naci jos istomisljenika kojima nije tesko uci u ovu igru.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 20 gostiju.