Sada je: 28 ožu 2024, 09:23.
Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Metal Music
16 srp 2019, 22:41
Za sve ljubitelje metal muzike :twisted: :thmb-up
Postovi: 271
Postovi: 271
Pridružen/a: 26 sij 2019, 20:16
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Spol: m
OS: amigaOS
Ensoph je Avant-garde, Experimental podvrsta Gothic Metala
Bend je predobar, preporuka, pogotovo album Project X-Katon


Septicflesh je Ambiental, Atmospheric podvrsta Death Metala
Preporuka albuma iz linka A Fallen Temple


Epica je Symphonic Metal
jedan od osobno najboljih bendova, preporuka svih albuma
(ova stvar je hit hitova...)
Postovi: 271
Postovi: 271
Pridružen/a: 26 sij 2019, 20:16
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Spol: m
OS: amigaOS
Legija je hrvatski Speed, Thrash Metal band sa prvim albumom, kasnije su prešli na Heavy Metal i Hard Rock
(drugim riječima, pogoršali se :lulz )
preporuka prvog albuma


Skalmold je mješavina Folk i Viking metala sa dosta Thrash metal stila


Old Man's Child je Melodic Black metal
preporuka 3, 4 i petog albuma



navalite.....
Postovi: 271
Postovi: 271
Pridružen/a: 26 sij 2019, 20:16
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Spol: m
OS: amigaOS
Nema metalaca :sokiran :dosadno
Da neupucene upoznam malo sa metalom, a upucene zainteresiram....
Postoji oko 30ak kategorija metala, ovisi o kriticaru jer mnoge te kategorije su podvrsta kategorije npr. Groove metal je podvrsta Thrash metala ali je dosta evoluirao (udaljio se od matice) pa se svrstava kao zasebna metal kategorija. Ovisi, dakle o kriticaru koliko kategorija ima i o tome kako ce ih svrstati, obicno ih svrstavamo da bi lakse nasli slicne bendove nekom dobrom bendu ili lakse organizirali kolekciju muzike ako je imamo.
Evo nekih vrsta metala (kategorije iz moje kolekcije)

slika
(1.Alternative Metal, 2.Avant-Garde (Experimental) Metal, 3.Black Metal, 4.Black Metal (melodic), 5.Black Metal (symphonic), 6.Death Metal, 7.Death Metal (melodic), 8.Death Metal (technical), 9.Doom, Sludge, Stoner Metal, 10.Extreme Metal, 11.Folk,Viking,Pagan Metal, 12.Glam Metal, 13.Gothic Metal, 14.Groove Metal, 15.Heavy,NWOBHM Metal, 16.Industrial Metal, 17.Math,Mathcore Metal, 18.Metalcore,Deathcore Metal, 19.Nu Metal, 20.Power Metal, 21.Progressive Metal, 22.Rapcore,Rap Metal, 23.Speed Metal, 24.Symphonic Metal, 25.Thrash Metal)
Zadnja izmjena: abnettaa; 28 srp 2019, 23:30; ukupno mijenjano 1 put/a.
Postovi: 271
Postovi: 271
Pridružen/a: 26 sij 2019, 20:16
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Spol: m
OS: amigaOS
Alternative Metal

je najkomercijalnija i najslusanija kategorija metala. Karaktezira ju to sto bendovi mjesaju metal sa ostalim glazbenim zanrovima (rock, funk, rap, dance, pop, jazz,...)
ako je puno zanrova istovremeno mjesano sa metalom onda to vise nije Alternative nego Avant-grande (experimental) Metal.
Neke podkategorije alternative metala su se dosta razvile pa su dobile svoj status nove metal kategorije, npr Nu Metal, Rapcore metal....
Kao sto sam naveo, u alternative metal spadaju danas vecina najpopularnijih metal bendova.
Evo nekih:

slika
slika

________________________________
A Fall to Break



ne tako poznat ali vrlo, vrlo kvalitetan bend sa odlicnim stvarima, preporuka, ostali albumi - nadje se tu i tamo dobrih stvari ali ovaj drugi (iz linkova) im je remek djelo

slika

_____________________________________
Avenged Sevenfold





Jedan od najboljih Metal bendova, imaju toliko dobrih stvari i najbitnije - svaki album im je totalno razlicit... toliko stilova. Kvalitetna svirka, vrhunski bubnjar, pjevac izuzetnih vokalnih sposobnosti, melodicni,... sve ono sto ih cini jednim od najboljih metal bendova
Prvih 5 albuma, jednostavno nema lose stvari na njima.... zadnja dva ajde nisu bas nesta ali nadje se dobrih stvari.... Ko voli metal, nece fulati s ovim bendom....

slika

_____________________________________
Chevelle




Takodjer dosta poznat i vrlo dobar alternative metal bend sa malo grunge sounda, imaju masu dobrih stvari. Osobno mi je ovaj Vena Sera najbolji album ali i ostali su dobri

slika

_____________________________________
Deftones

Isto jedan od najpoznatijih metal bendova danas, s obzirom na lagani grunge sound u zvuku, dosta su slicni predhodnom Chevelle.
Jako dobar bend, jako puno dobrih stvari.



slika

_____________________________________
Evanescence

je bend izuzetne pjevacice Amy Lee koja ima albume i u solo karijeri, osobno mi je bolja u bendu...(bolje stvari)




slika
slika

_____________________________________
System of a Down

vjerojatno najpoznatiji alternative metal bend koji se raspao ali je legendarni pjevac Serj Tankian nastavio solo karijeru, bend je stvarno bio poseban i po muzici, kvalitetnom bubnjaru a najvise po specificnom vokalu pjevaca.




Prva tri albuma su im bila remek djela, zadnja dva lagano bezveze. Pjevac je dalje u solo karijeri napravio tu i tamo koju dobru stvar ali bend je bio bend.... nisu se slagali, steta jer su muzicki bili i vise nego slozeni i uklapali se savrseno zajedno
...

slika
slika

_____________________________________
Agressive Chill

ne bas tako poznat bend ali dobar, nisu bas ni aktivni, u 12 god karijere snimili samo 3 albuma... nisu losi ali najbolji im je drugi.



slika


.... mnogo je tu jos kvalitetnih bendova u alternative metalu ali bi to previse linkova bilo.... navest cu jos one meni najbolje:
Seven Minute Silence, Drowning Pool, Faith No More, Forever Still, Godsmack, Stone Sour, Sevendust
Postovi: 271
Postovi: 271
Pridružen/a: 26 sij 2019, 20:16
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Spol: m
OS: amigaOS
Ima metalaca, tko kaže da nas nema. Samo ne vidim(o) potrebu komentirati išta pa ni ne komentiram(o). Na cijeloj ovoj listi jedino što volim poslušat' je SOAD, FNM tu i tamo koju stvar, Godsmack su mi nekako meckavi, Drowning Pool je "onako", a ostalo mi je doslovno jedan veliki meh. Eto, komentirah. :bleh
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Ima metalaca. Evo, ja imam malo žešći ukus, ali moram prigovoriti da jednostavno ne možeš pričati o metalu bez da spomeneš Slayer.
Postovi: 92
Postovi: 92
Pridružen/a: 17 lis 2015, 01:40
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Fedora Gnome
evo, malo domaće:

Postovi: 92
Postovi: 92
Pridružen/a: 17 lis 2015, 01:40
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Fedora Gnome
Smola je napisao/la:Ima metalaca. Evo, ja imam malo žešći ukus, ali moram prigovoriti da jednostavno ne možeš pričati o metalu bez da spomeneš Slayer.


Slayerrrrrrr
season in the abyss
epidemic
:thmb-up :thmb-up

nisam nikad cuo ove inverted pussyfix, neki technical death :hmm ,... od tog deatha volim melodic tipa black dahlia murder, suidakra, in flames, dark tranquillity, arch enemy,,... techinical i cisti death (brutal) mi imaju odvratne vokale... samo grovla, inace im muzika zna bit dobra..... ali to je vec stvar ukusa, 100 ljudi-100 cudi...
potrazit cu ove iz linka... dobro ce doc u kolekciju
Zadnja izmjena: abnettaa; 29 srp 2019, 12:36; ukupno mijenjano 1 put/a.
Postovi: 271
Postovi: 271
Pridružen/a: 26 sij 2019, 20:16
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Spol: m
OS: amigaOS
Cooleech je napisao/la:Ima metalaca, tko kaže da nas nema. Samo ne vidim(o) potrebu komentirati išta pa ni ne komentiram(o). Na cijeloj ovoj listi jedino što volim poslušat' je SOAD, FNM tu i tamo koju stvar, Godsmack su mi nekako meckavi, Drowning Pool je "onako", a ostalo mi je doslovno jedan veliki meh. Eto, komentirah. :bleh


nemas sta komentirat, linkaj, sheraj kao i ja.... to je bit teme....
Postovi: 271
Postovi: 271
Pridružen/a: 26 sij 2019, 20:16
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Spol: m
OS: amigaOS

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.