Sada je: 28 ožu 2024, 09:37.
Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

shrike je napisao/la:Samo ne Vakula, taj sve fula. Jedino pravo pitanje je kako taj tip nije već dobio otkaz.

Mislim kako mu je žena bila prva osoba koja je skontala kako mulja za centimetre :hihi
Lista gnjavatora:
Bunker (16.11.2018.-9.9.9999.)
Avatar
Postovi: 193
Postovi: 193
Pridružen/a: 27 sij 2015, 19:52
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 42 puta
Primio/la zahvalu: 23 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE
shrike je napisao/la:Samo ne Vakula, taj sve fula. Jedino pravo pitanje je kako taj tip nije već dobio otkaz.


Joj da, prije par godina sam imao nešto za odraditi na terenu i lik najavi u večernjem dnevniku da nas sutra ujutro očekuje velika promjena temperature, odnosno da će sa 0°C temperatura otići na 16°C i ja budala se ujutro lakše obukao da mi ne bude vruće... jbt, lik je zaboravio u najavi reći da će biti -16°C i smrzo sam se ko p***a pface
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Da nisu to drevni van-zemljaci?
I am the one and only....
Avatar
Postovi: 706
Postovi: 706
Pridružen/a: 16 ožu 2008, 20:47
Lokacija: NG
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 9 puta
Spol: M
OS: BugTraq
bertone je napisao/la:Zakon :-D


Link (ako se ne vidi pred pregled): https://www.youtube.com/watch?v=SoA1UwMRfVk

Ha, ha, koji lik :) Da globalno je u pravu, nije bitno tko glasa, bitno je tko broji glasove. Ali nema potrebe u demokracijama za takvim muljažama ima lakših načina.
Tko je sudjelovao u nekom lokalnom odboru za glasanje i sl. zna da je u nas u RH sve transparentno, svaki glas se brižno pregledava i tu nema muljaže da netko zaokružuje ili prepravlja. E sada što po potrebi glasaju mrtvi kao i par tisuća stranih državljana to je OK :D
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 162 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
jurastublic je napisao/la:
oldman je napisao/la:A šta kažeš na na ovaj uradak ?
https://www.youtube.com/watch?v=hXS3JHz2gNU

pface Žalosno je da i danas postoje ljudi koji zaozbiljno "lajkaju" takav video. Čovjek koji ga je snimio posve očito navlači ljude za nos, one koji ne znaju najosnovnije osnove, a u komentarima je samo jedan kojemu je to smiješno i njega svi napadaju. Žalosno.

Ukratko, čovjek tvrdi da su za održavanje vakuuma potrebni zidovi debeli par metara te čelična konstrukcija i da je zato nemoguće da tanka astronautska odijela to mogu podnijeti, tako da su astronautski pothvati izmišljotina.

Vodi gledatelja prema pogrešnom zaključku da što je viši vakuum, to je potrebna proporcionalno jača stijenka ("Ako je vakuum 10e-6 (deset na minus šestu), zamislite kolika je to sila kad je vakuum 10e-17!".)

U stvari nije uopće bitna "rijetkost" vakuuma, bitna je razlika vanjskog i unutarnjeg pritiska. Ako je vani vakuum kao i unutra, razlike pritiska nema i stijenka mjehurića od pjene može izdurati najveći vakuum. Čovjek živi u pritisku od oko 1000hPa (1 bar, 760 mmHg- što je 760 Torr u videu). Kako znamo, autoguma ili boca pjenušca mogu izdurati dva, tri, sedam bara tlaka. Stakleni ekran CRT televizora unutra ima vakuum od 10e-9 mmHg, elektronske cijevi oko 10e-6 mmHg. Bitno je samo da mogu izdržati vanjski normalni atmosferski pritisak koji prognozira Vakula.


Evo moja žarulja već godinama svijetli, a tanka stijenka stakla drži žarnu nit u vakuumu :) Uh sreća pa nije pukla do sada, može vakuum iz žarulje usisati i mene :D

Nevjerojatno kako je mnogim ljudima teško povjerovati da čovjek može ići u svemir :/ Čoeče već pedeset godina smo tamo, stotine astronauta je bilo gore. Ali ne, svi astronauti zajedno sa svojim vladama lažu. Rusi, Kinezi, Tereškova, Armstrong, Collins, a Gagarin je najveći lažov :D
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 162 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
abnettaa je napisao/la:bio je npr eksperiment sa majmunima na dva totalno izolirana otoka gdje nije bilo prirodne hrane za majmune pa su ih hranili ljudi.
zatim su im hranu namocili u blato i majmuni su se mucili, strugali... ribali po travi na oba dva otoka mjesecima sve dok jednom majmunu nije pao komad hrane u vodu pa se blato ispralo, svi su majmuni krenuli prati hranu u vodi ali zanimljivo je i to da su u isto vrijeme majmuni sa drugog otoka gdje ni jedna jedinka nije skuzila sama pranje hrane, poceli odmah prati hranu
totalno izolirani daljinom bez kontakta...
jer im je svijest povezana... cim su na jednom otoku skuzili, entiteti kao petlje elektricnog polja, to polje je provelo informaciju u podsvijest entitetima drugog otoka
to znaci da dusa majmuna nije u njihovim tijelima vec se rasprostire cijelim svemirom i nije jedinka vec je cijeli svemir jedna elektricna dusa a svaki entitet je njena zasebna petlja
na kraju krajeva, to i kvantna fizika govori... kvantna isprepletenost, oblak vjerojatnosti u prostoru... jedan elektron nije niti tu niti tamo. u svakom trenutku vremena on se prostire cijelim svemirom i on je materija samo kad ga mijerimo, inace je cista energija
mi si sami stvaramo stolicu u glavi kad na nju sjednemo, ta stolica ne postoji, samo je stolar energiju svemira spetljao u njen oblik i nase oci to vide kao materiju na koju ce sjest.... materiju koja ne postoji

OK, ali kvantni svijet se lako dokaže na malim uzorcima (kvantni eksperimenti) i materije se čudno ponašaju ovisno o nadgledatelju (npr. onaj eksperiment da li je foton val ili čestica ili oboje...), ali izvan kvantne fizike još uvijek Einstein vlada, ma da je sve klimavija teorija.
Kako da objasnim, eto stolar napravio stolicu, kažeš stolica ne postoji. Ali neka u eksperiment uđe Pero koji ne zna za stolara i stolicu, i kada opizdi nogom o tu stolicu, stolica postoji i noga boli. Tu možeš reći da je Peri kvantna petlja prikazala stolicu u glavi. A hebi ga onda nema ništa smisla, a pogotovo odmoriti umorne noge na stolici, a noge i dalje bole.

Sve ono što si napisao o piramidama i drevnim civilizacijama priznajem može biti. Ali moje nekakvo mišljenje o tome je da smo prije bili dosta inteligentniji i znali svašta napraviti kao piramide i ostala čuda, a da smo sa lagodnijim životom otupili i zaboravili mnoge zanate i mudrosti. Recimo današnji "majstori" ne znaju napraviti kip Franji Tuđmanu :D
I tako kroz tisuće godina smo sve gluplji i gluplji, uskoro i uz vaservagu nećemo znati vodoravnu plohu napraviti. Kao u onom filmu Idiokracija ili crtiću WALL E.
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 162 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
Jeremija je napisao/la:Evo moja žarulja već godinama svijetli, a tanka stijenka stakla drži žarnu nit u vakuumu :) Uh sreća pa nije pukla do sada, može vakuum iz žarulje usisati i mene :D


Nisam htio spominjati obične žarulje jer se već jako dugo pune dušikom umjesto vakuuma. Još sam kao mali naučio snagu vakuuma kad sam bacio kamenčinu na neki stari ekran televizora. Čudo je da nisam ostao bez očiju.

edit: Snagu atmosferskog pritiska. :hihi pface
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
jurastublic je napisao/la:
Jeremija je napisao/la:Evo moja žarulja već godinama svijetli, a tanka stijenka stakla drži žarnu nit u vakuumu :) Uh sreća pa nije pukla do sada, može vakuum iz žarulje usisati i mene :D


Nisam htio spominjati obične žarulje jer se već jako dugo pune dušikom umjesto vakuuma. Još sam kao mali naučio snagu vakuuma kad sam bacio kamenčinu na neki stari ekran televizora. Čudo je da nisam ostao bez očiju.

edit: Snagu atmosferskog pritiska. :hihi pface


Ha, ha, sreća nisi usisan u taj ekran, kako tvrdi onaj stručnjak vakuum je opak :D

Prvi glas za dušik u sijalici... eto čovjek uči dok je živ i na kraju umre glupav. Čak i wikipedia ne spominje N u žarulji, ali ni vakuum, nego zrakoprazan prostor :)
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 162 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
Jeremija je napisao/la:OK, ali kvantni svijet se lako dokaže na malim uzorcima (kvantni eksperimenti) i materije se čudno ponašaju ovisno o nadgledatelju (npr. onaj eksperiment da li je foton val ili čestica ili oboje...), ali izvan kvantne fizike još uvijek Einstein vlada, ma da je sve klimavija teorija.
Kako da objasnim, eto stolar napravio stolicu, kažeš stolica ne postoji. Ali neka u eksperiment uđe Pero koji ne zna za stolara i stolicu, i kada opizdi nogom o tu stolicu, stolica postoji i noga boli. Tu možeš reći da je Peri kvantna petlja prikazala stolicu u glavi. A hebi ga onda nema ništa smisla, a pogotovo odmoriti umorne noge na stolici, a noge i dalje bole.


pa da, ali ispod povrsine, kvantna fizika je to sto cini nas svijet. Samo mi ne znamo vezu nje i "makro" fizike,
obje su totalno razlicite fizike i protive se jedna drugoj. zakoni makro fizike ne dozvoljavaju svijet kakav postoji u kvantnoj fizici i obrnuto.
zapravo je foton val, ne cestica... mi ga cinimo cesticom, ne samo foton, dualnost je dokazana na svim cesticama od protona do elektrona... sve su one valovi.
i tu je ta caka jer mi ne razumijemo logiku koja val pretvara u cesticu, bolje reci kamuflira, prikazuje ga kao cesticu.
eter je bio na dobrom putu da se to razumije ali je trebao petu dimenziju kako bi se uklopila gravitacija i neopravdano je pobijen. Danas je teorija struna na dobrom pragu da poveze kvantnu i makro fiziku a u principu vrlo je slicna eteru.
kod teorije struna postoji, prema kvantnoj fizici, energija nulte tocke, apsolutni vakuum u kojem fluktuacije stvaraju energiju koja se prazni u prostoru u obliku struna razlicitih oblika, svaki oblik strune predstavlja jednu cesticu. strune su rasporedjene u dimenzijama pa bi npr graviton bio u dimenziji izmedju opna, opna je isto slozeniji oblik strune,
graviton bi djelovao izmedju dvije opne a unutar njih bi djelovao samo njegov eho pa zato mi unutar svojih dimenzija mjerimo gravitaciju kao najslabiju silu.
teorija struna podrazumjeva 11 dimenzija, 9 prostornih i dvije vremenske.
vrlo zanimljiva teorija, gotovo savrsena u masti...al joj je matematika apsurd od apstrakcije...
kog zanima vise, dobra je npr knjiga "elegantni svemir" brian greene koja se bavi tom teorijom.
sve u svemu bila teorija struna ili eter, postoji ta neka nulta energija koja stvara petlje u vakuumu iz kojih nekako vec nastajw nas opipljivi svijet
ali ne smijemo zaboraviti da je to elektricna energija i da je nas mozak elektricni organ i nasi dozivljaji ovise samo o njegovim karakteristikama
sto znaci da svijet oko nas ne postoji onakav kako ga mi dozivljavamo, nas dozivljaj je samo splet okolnosti elektricnih petlja.
Sav nas svijet i sva nasa cula kojima ga mijerimo su samo projekcije vanjske energije u nasem mozgu
na isti nacin funkcionira i crna rupa, sve ono unutar nje je nepostojece, nema ni prostora ni vremena, rascijepani su... sve sto udje u njen horizont dogadjaja projektira se u unutrasnjost kao informacija
zanimljiva je i teorija da je cijeli svemir crna rupa... i nase svijesti da su crne rupe negdje u nama...
takav svemir bi hranio sam sebe i izvjegla bi se pitanja tipa kako, kada, od cega....
nema materije, samo energija i informacija...

tako da, da.... ne postoji stolica... kad je udarimo boli noga ali ne zato sto smo udarili materiju nego jednostavno zato jer je nas mozak reagirao osjecajem boli dok je energija naseg tijela (noge) udarila u energiju stolice, to su dvije razlicite petlje energije, ne noga i stolica...
tesko je zanemariti urodjene osjecaje... ali oni su iluzija... sve je energija i informacija, nema materije ni niceg dodirljivog , vidljivog

Jeremija je napisao/la:Sve ono što si napisao o piramidama i drevnim civilizacijama priznajem može biti. Ali moje nekakvo mišljenje o tome je da smo prije bili dosta inteligentniji i znali svašta napraviti kao piramide i ostala čuda, a da smo sa lagodnijim životom otupili i zaboravili mnoge zanate i mudrosti. Recimo današnji "majstori" ne znaju napraviti kip Franji Tuđmanu :D
I tako kroz tisuće godina smo sve gluplji i gluplji, uskoro i uz vaservagu nećemo znati vodoravnu plohu napraviti. Kao u onom filmu Idiokracija ili crtiću WALL E.


sve je moguce
ljudi su nekad mirnije zivjeli, sporije im je vrijeme prolazilo, shummanova rezonanca planeta je bila niza i automatski su impulsi u mozgu sporije tekli... pa su imali vremena ne samo razmisljati o bitnim stvarima vec i osjecati, mi smo danas izgubili mnoga cula upravo zbog porasta shumannove rezonance a i sustava u kojem zivimo
ali sad da su bili pametniji... tesko pitanje, cak ne bih rekao... danas pored svih stvari sa kojima se prosjecan covjek nosi, obican radnik sa osnovnom skolom je vjerojatno pametniji od znanstvenika iz 15 stoljeca....
mozgovi su danas vrlo aktivniji... ali je i pitanje sto to znaci biti pametniji..... cime definiramo pamet.
mi smo pametniji, oni predci su bili mudriji i osjecajniji
u daljoj povijesti, prije 12+ 000 god je druga prica... i ja mislim da je tad bila civilizacija daleko inteligentnija od nas ali se promijenila fizika planeta pa time i fizika zivota i osjecaji, mozgovi....
Postovi: 271
Postovi: 271
Pridružen/a: 26 sij 2019, 20:16
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Spol: m
OS: amigaOS
Mirnije? jok stari moj, živjeli su sporije to da, ali radikalno nemirnije.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 10 gostiju.