Sada je: 29 ožu 2024, 05:57.
Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Stažiranje
12 sij 2018, 16:05
S obzirom da je topic politika zaključan, jednostavno sam htio podijeliti s vama kao što sam podjelio i sa grupom na fejsu koja broji 40.000 članova (približno) :https://www.facebook.com/medicinske.sestre/
Kada je zakon donešen, da HZZO neće sufinancirati pripravnike medicinskog usmjerenja, donešena je mjera iz resora ministartsva rada i soc skrbi gdje će se doprinosi izdvajati iz HZZ-a ustanovi u kojoj osoba dobije staž i minimalna naknada/nagrada 1600kn mjesečno.

Bio sam prvi u republici RH koji je sa završenim studijem to odradio kao prvostupnik radne terapije.No kako nakon faksa sam naočale ružičaste skinuo i zamjenio realnim htio sam realizirati i prvo zanimanje med.tehničara..No evo bug, mjera je jednokratna i zaista je to jedna zavrzlama od jednostavnog nerješenog pitanja ne samo mene nego govorim o ovećem broju ljudi neovisno o koja dva zanimanja se radilo.

Zanima me da li netko od forumaša uz mene ima takav/sličan slučaj te koliko vas je medicinara ili drugih struka da imate dva zanimanja a jedno ne možete realizirati jer morate polagati stručni ispit a stručno i ostale mjere ste ispucali a volonterstvo je skuplje za ustanovu i za Vas ;)
linux mint 21.1 (Vera) xfce
Postovi: 232
Postovi: 232
Pridružen/a: 25 kol 2017, 15:13
Lokacija: Dragalić
Podijelio/la zahvalu: 24 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: LM 21.2 xfce
Ček, jesi ti onaj tip koji je postao prvi "medicinski brat" i onda je ispalo da se ne možeš registrirati ili nešto takvo jer su sve prijavnice ženskog roda, a kako nisi žensko ispada da uopće ni ne možeš dobiti dozvolu za rad? Pa je onda netko komentirao da je slučaj obrnuti (da žena ne može dobiti muški posao) bi to bio prvorazredni skandal i promijenjeno u par dana ovako nikome ništa?
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:Ček, jesi ti onaj tip koji je postao prvi "medicinski brat" i onda je ispalo da se ne možeš registrirati ili nešto takvo jer su sve prijavnice ženskog roda, a kako nisi žensko ispada da uopće ni ne možeš dobiti dozvolu za rad? Pa je onda netko komentirao da je slučaj obrnuti (da žena ne može dobiti muški posao) bi to bio prvorazredni skandal i promijenjeno u par dana ovako nikome ništa?


Ne ali znam na kaj aludiraš, mislim da si ti to zamjenio sa odgajateljem..Uglavnom ja sam 30 godina nenavrešnih star a tolko nekako ako ne i više postoji srednja medicinska u VŽ gdje sam i išao.Završio sam 2008, godinu dana kasnije civilni vojni rok kao medicinski tehničar a nakon te godine uisao studij i diplomirao 22.02.2012. te iste godine počeo staž i završavam ga 2013.te..negdje u siječnju 2014 polažem stručni,dobivam licensu za samostalno obavljanje posla ali kao prvostupnik radne terapije dok kao medicinski tehničar ostajem zakinut jer kao što spomenuh da je jednokratna mjera stručnog osposobljavanja bez zasnivanja radnog :http://mjere.hr/mjere/strucno-osposobljavanje-rad-bez-zasnivanja-radnog-odnosa/
linux mint 21.1 (Vera) xfce
Postovi: 232
Postovi: 232
Pridružen/a: 25 kol 2017, 15:13
Lokacija: Dragalić
Podijelio/la zahvalu: 24 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: LM 21.2 xfce
*možda* bi vl@do mogao znati ponešto. Naglasak na možda.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Upoznat sam sa tim nebulozama našeg zdravstvenog, obrazovnog i svih ostalih sustava.
@exithus lethalis, šaljem ti pp
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6141
Moderator
Postovi: 6141
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 224 puta
Primio/la zahvalu: 329 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 20 gostiju.