Sada je: 14 svi 2024, 22:49.
Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Za puno ideja koje su radili mladi sam cuo tek kada vise nisu postojale, a kod manjeg dijela njih sam na neki nacin bio prisutan dok su bile pri kraju, tj. tren prije nego se odustalo. Necu detaljnije o tome, ali zanimalo me nesto drugo.

Hocete li napisati svoje misljenje jel bi nastavili raditi na necemu sto vjerojatno nece uspjeti tako da bude koliko-toliko lijepo dok traje ili bi odmah odustali i nastavili se baviti samo svojim interesima?
Postovi: 458
Postovi: 458
Pridružen/a: 19 stu 2012, 19:21
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Ili da drukcije postavim pitanje: sto je smislenije, prvo ili drugo?
Postovi: 458
Postovi: 458
Pridružen/a: 19 stu 2012, 19:21
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Čuj, kad u postu napišeš: "Neću detaljnije o tome" i onda općenito i pomalo filozofski zatražiš ljude da komentiraju ili iznesu svoja razmišljanja o nečemu "što bi bilo kad bi bilo", rezultat u količini komentara vidiš i sam ;)
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11359
Site Admin
Postovi: 11359
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 665 puta
Primio/la zahvalu: 1023 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Mladi su se udruzili pa pokusali nesto napraviti (mislim na "uradi sam", umjetnost i slicno tome, a ne nerede). Znalo se dogoditi da su svi nesposobni za ono sto rade, ali je nekako funkcioniralo jer su se trudili, a gdje je bio makar jedan sposoban tada su napredovali. Vrijeme je pokazalo da su postojali drugi razlozi (neki su se trudili da odustanu) zbog kojih su odustajali od toga, pa sam zato napisao da necu detaljnije o tome, nego sam pitao nesto posve drugo, tj. sto je smislenije. Nastaviti u takvim okolnostima dokle traje ili odmah odustati?

p.s. trebao sam napisati da trazim e-curu pa bi tada bilo vise komentara.
Postovi: 458
Postovi: 458
Pridružen/a: 19 stu 2012, 19:21
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Pa, ako se zna da neće uspijeti, onda se radije prihvati nećeg drugog nego mlatit praznu slamu. :-D
Avatar
Postovi: 624
Postovi: 624
Pridružen/a: 25 stu 2011, 17:12
Lokacija: vanjski otok
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Manjaro Mate,Mint 17.3
U redu. Hvala na odgovorima.
Postovi: 458
Postovi: 458
Pridružen/a: 19 stu 2012, 19:21
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Staromodan je napisao/la:...jel bi nastavili raditi na necemu sto vjerojatno nece uspjeti...

Nisam baš mlad, ali često nastavljam, iako sam unaprijed osuđen na neuspjeh. Od svakog neuspjelog pokušaja nešto čovjek nauči i stekne nekakvo iskustvo. A onaj mali postotak uspješnosti me ipak veseli.
Staromodan je napisao/la:...ili bi odmah odustali i nastavili se baviti samo svojim interesima?

Odustati od određenog projekta ne znači da bih se bavio samo svojim interesima. Pokušavao sam svašta u životu, a većina toga baš nije dala neke posebne rezultate. Ja tako razmišljam i još uvijek mi se dogodi da me ponese znatiželja, nešto novo iako ne očekujem veliki uspjeh u svemu čime se bavim.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6162
Moderator
Postovi: 6162
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 228 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
Pametan odgovor.
Postovi: 458
Postovi: 458
Pridružen/a: 19 stu 2012, 19:21
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Ovisi o stvari. ako se radi o nečem što mi se sviđa ili je u slaganju sa mojim stavovima onda ću nastavit dok ide. Jer iako stvar ne uspije, možda će ipak biti svrsishodna u nekom smislu. Možda samo izgubim bitku ali pobijedim rat. Možda samo trebam biti uporan.

Ako se pak radi o čisto praktičnim stvarima onda nema problema sa odustajanjem.

Treba se znati kada je najbolji trenutak za odustajanje, a on je niti prerano a niti prekasno.
>get pc with linux preinstalled
>notice windows sucks
>stay on linux
>???
>PROFIT
Avatar
Postovi: 430
Postovi: 430
Pridružen/a: 06 stu 2012, 13:55
Lokacija: Njemačka
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
OS: Debian + i3wm

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.