Sada je: 25 tra 2024, 21:48.
Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

uh, malo je gusto bilo. jedna filsystem s emal orazletio, kde se nije dobro upgradao no s obzirom da sam na ho-ruk išao sa upstart na systemd jedino se raspao kstartconfig4 (treba biti 5) u X startup skripti... ovaj kde5 je fancy. sada na detalje.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:kde se nije dobro upgradao

Naravno da se nije dobro upgradeao jer Mint 18 KDE nije ni dostupan za nadogradnju. Bit će tek za kojih mjesec-dva
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Shrike nadogradjuje i ono sto je nenadogradivo. :lulz
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6158
Moderator
Postovi: 6158
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 226 puta
Primio/la zahvalu: 338 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
Cccc, to ni Chuck Norris ne bi mogao nadogradit...
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
calisto053 je napisao/la:Cccc, to ni Chuck Norris ne bi mogao nadogradit...



bome si u pravu, ima dosta bugova kod popravaka tog kde instala :D mamicu mu njegovu...
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Iako se na ovim stranicama ne bavimo politikom, evo dobrog načina kako političare potaknuti da rade u korist zajednice koja je glasala za njih :thmbs-up
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11350
Site Admin
Postovi: 11350
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 662 puta
Primio/la zahvalu: 1018 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
http://www.dedoimedo.com/greatest_sites.html

Up until now, the Greatest sites section has been reserved to English-language pages only. Not any more. I have decided to expand and include a variety of international cuisine, because a) success is not limited to the Commonwealth and former rebel colonies, and b) we will be having more such candidates soon. Our first one is Linux Za Sve, a Croatian domain dedicated to Linux.

Anyhow, Linux Za Sve is a portal dedicated to open-source news, Linux reviews, rumors and hot stories in the technology world, and other related topics. Not unlike so many other sites, but the content is written with style, dedication, accuracy, and significant length, indicating more than just a lukewarm attempt to grab views. There's real passion involved, and it shows. If you're looking for a refreshing new angle about Linux, without the usual Silicon Valley hype, then you might want to give this site its due look. Struggling? Use a translator. There.


Btw ne znam je li itko primijetio, ali Dedoimedo je uvrstio Linux Za Sve u svoje Greatest Sites :-D
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Naravno, to je stara vijest. Ipak je on naš član :D ;)
Nekad (čitaj: kad su članci i recenzije bili česti) smo se redovito pojavljivali na distrowatchu
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
calisto053 je napisao/la:Naravno, to je stara vijest. Ipak je on naš član :D ;)
Nekad (čitaj: kad su članci i recenzije bili česti) smo se redovito pojavljivali na distrowatchu


Onda ja nisam naletio to prije :-D
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
S obzirom na trenutne državne praznike, slušam na netu hrvatske budnice i zapela mi za oko teta na lijevo (ova sa crnom kosom i u crnom), ali nemam ni blage ideje tko je. kak se zova ta cura (sada već žena u godinama)?

slika

Iz čitavog spota prepoznajem tek svega nekoliko ljudi :( Kaj je nagore, više njih dosta živopisno djeluje... ko da bi ih trebao znati ali nula bodova (tipa ovaj lik dolje u prugastoj majci, djeluje mi poznato ali ne znam kako se zove ili ovaj u plavom, ili crvena ženska ).
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.