Sada je: 25 tra 2024, 20:08.
Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

http://www.vidi.hr/Sci-Tech/Znanost/Gotovo-citav-ljudski-mozak-uzgojen-u-laboratoriju - Uzgojilo ga :geek:
All work and no play makes Jack a dull boy
Avatar
Postovi: 60
Postovi: 60
Pridružen/a: 22 ruj 2014, 20:22
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Debian
Dok sam još bio dijete, maštao sam da kada porastem imam djevojku, koja će mi kasnije biti žena, a kada se zaposlimo da onda imamo kuću, djecu i tako dalje. Ispočetka sam tražio običnu djevojku. Više od te male mi se svidjela druga osjećajnija, ali bila je toliko nestabilna, da bi joj se lica zarumenila na svaku sitnicu. Svaki čas je plakala i brinulo me da si nešto ne napravi. Nakon toga mi se sviđala swatka mawa, koja je bila stabilnija od prošle, ali s njom je bilo dosadno i ljubiti se, pa sam onda pokušao uhvatiti korak s uzbudljivijom, ali nisam uspio, jer loodachica je prebrzo mijenjala svoje mišljenje i planove, nakon čega sam potražio pametniju djevojku. Ispočetka sam mislio da je pametna, ali princeza je ustvari bila lukava, pa me odmah primila za guz i ubrzo odjurila nekakvome koji se preseravao svojim bogatstvom. Bio sam razočaran, pa sam krenuo u slastičarnu na kolače, tako da se malo razvedrim, ali kada sam posegnuo u stražnji džep za novčanik, bio je prazan. Nakon toga mi se svidjela djevojka s velikim grudima, ali imala je lažan osmjeh. Osim toga, bojao sam se da bi me po noći šamarala balonima, pa da se ujutro ne probudim s masnicama. S vremenom su sve postale lukavije i tražile bogatije i žnjoratije dečke ili su se primile pravljenja dječurlije. Većinu vremena se selfaju ili pregledavaju tuđe selfove. Ako im poklonim buket cvijeća, onda se naljute. Kada vide čokoladu, onda počnu vrištati kao da sam ih primio dolje. Ako ih se primi dolje, onda se stidljivo smješkaju. Ako im se pruži kuhača, onda počnu udarati s njom. Ako im se da motika, onda ju prime, naguze se i tverkaju. Ako im se dadne metla, onda odlete. Čudno neko vrijeme. Sada sam stariji i malo pametniji nakon puno grešaka, pa živim sigurnije. Nije mi dosadno jer slobodno vrijeme trošim na hobije. Kraće vrijeme sam razmišljao da probam potražiti pametnu linuxašicu, pa da zajedno programiramo. Mislio sam da kasnije probamo nešto ozbiljnije, kao što je na primjer slaganje clustera, ali većina voli samo milovati tanke tapkalice, pa sam odustao i vratio se u vrijeme kada su postojale kliketuše, kojima se kretalo kroz CLI na CRT-ovima. Mmm...
Postovi: 458
Postovi: 458
Pridružen/a: 19 stu 2012, 19:21
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Palac gore Staromodan.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6158
Moderator
Postovi: 6158
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 226 puta
Primio/la zahvalu: 338 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
Ideš.. pored toliko žena on se odlučio za IBM model M.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11350
Site Admin
Postovi: 11350
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 662 puta
Primio/la zahvalu: 1018 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:Ideš.. pored toliko žena on se odlučio za IBM model M.


Meni to uopće nije neobično. Vjerujem da bi i moj dečko iz požara prije spasio jednu takvu tipkovnicu nego mene :kava rofl
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Staromodan je napisao/la:Dok sam još bio dijete, maštao sam da kada porastem imam djevojku, koja će mi kasnije biti žena, a kada se zaposlimo da onda imamo kuću, djecu i tako dalje. Ispočetka sam tražio običnu djevojku. Više od te male mi se svidjela druga osjećajnija, ali bila je toliko nestabilna, da bi joj se lica zarumenila na svaku sitnicu. Svaki čas je plakala i brinulo me da si nešto ne napravi. Nakon toga mi se sviđala swatka mawa, koja je bila stabilnija od prošle, ali s njom je bilo dosadno i ljubiti se, pa sam onda pokušao uhvatiti korak s uzbudljivijom, ali nisam uspio, jer loodachica je prebrzo mijenjala svoje mišljenje i planove, nakon čega sam potražio pametniju djevojku. Ispočetka sam mislio da je pametna, ali princeza je ustvari bila lukava, pa me odmah primila za guz i ubrzo odjurila nekakvome koji se preseravao svojim bogatstvom. Bio sam razočaran, pa sam krenuo u slastičarnu na kolače, tako da se malo razvedrim, ali kada sam posegnuo u stražnji džep za novčanik, bio je prazan. Nakon toga mi se svidjela djevojka s velikim grudima, ali imala je lažan osmjeh. Osim toga, bojao sam se da bi me po noći šamarala balonima, pa da se ujutro ne probudim s masnicama. S vremenom su sve postale lukavije i tražile bogatije i žnjoratije dečke ili su se primile pravljenja dječurlije. Većinu vremena se selfaju ili pregledavaju tuđe selfove. Ako im poklonim buket cvijeća, onda se naljute. Kada vide čokoladu, onda počnu vrištati kao da sam ih primio dolje. Ako ih se primi dolje, onda se stidljivo smješkaju. Ako im se pruži kuhača, onda počnu udarati s njom. Ako im se da motika, onda ju prime, naguze se i tverkaju. Ako im se dadne metla, onda odlete. Čudno neko vrijeme. Sada sam stariji i malo pametniji nakon puno grešaka, pa živim sigurnije. Nije mi dosadno jer slobodno vrijeme trošim na hobije. Kraće vrijeme sam razmišljao da probam potražiti pametnu linuxašicu, pa da zajedno programiramo. Mislio sam da kasnije probamo nešto ozbiljnije, kao što je na primjer slaganje clustera, ali većina voli samo milovati tanke tapkalice, pa sam odustao i vratio se u vrijeme kada su postojale kliketuše, kojima se kretalo kroz CLI na CRT-ovima. Mmm...


:sokiran je ovo?
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Sad se osjećam kao gad.. imam i ženu i IBM model M :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11350
Site Admin
Postovi: 11350
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 662 puta
Primio/la zahvalu: 1018 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
IMB, a? To je nekakav traktor? :-D
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6761
Moderator
Postovi: 6761
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 353 puta
Primio/la zahvalu: 416 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Cooleech je napisao/la:IMB, a? To je nekakav traktor? :-D

rofl2 a što da ti kažem, nije virtualna tablet tipkovnica za moje ćevape :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11350
Site Admin
Postovi: 11350
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 662 puta
Primio/la zahvalu: 1018 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Pa di ste bećari.... Jesu gotovi ti godišnji..idemo delat ,kak bi rekel bandić...hehehhehe :-D

Ni me dugo bilo pa sad samo kratko da se osvrnem na nekaj :

trzalica je napisao/la: Tko će cendrati neka cendra negdje drugdje, tko ima višak vremena (vrlo vjerojatno ništa pametnoga niti ne radi) pa se voli svađati i ponižavati ljude koji vrlo vjerojatno imaju puno više informatičkog znanja (zvao se on/ona x ili y sasvim nebitno) taj neka potraži neki drugi forum. :kava


Poštovani kolega trzalica , bez obzira kome ste uputili ove riječi , moram vas podsjetiti da je ta vaša floskula zasnovana na čistim pretpostavkama jer vi nemate nijedan pouzdani način da precizno utvrdite za članove ovog foruma koje imaju diplome i licence te što i kako rade i koliko zarađuju ukoliko vam oni to sami ne omoguće. A pretpostavka je majka većine zajeba na ovoj planeti. Ako ste tako sigurni u te svoje tvrdnje, uplatite mi 5000 kn na tr , i ja ću ovdje javno objaviti svoje diplome i licence, a po urudžbenim brojevima ćete lako provjeriti da su legalno izdane po ustanovama koje stoje u zaglavlju svakog od tih dokumenata. i sve su u hr pa su lako provjerljive. A ako niste spremni na takvu provjeru onda se suzdržite od tvrdnji koje nemožete potkrijepiti jer ovako kako ste vi to iznijeli ima prizvuk blaćenja i vrijeđanja.

:kava

No ajde...nisam zlopamtilo pa kaj je bilo je bilo....


Ima li ovdje neki pravi linux gamer ? Naime, pripremam hardverski test pa nikako nemogu naći 3d testove koji bi bili istovrsni i za linux i za windowse tj da daju identične brojke koje se daju usporediti....


..............
Max Bunker
Max Bunker

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.