Sada je: 16 tra 2024, 05:27.
Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

NoMaam je napisao/la:Afera s Debianom je za vikend neslavno završila. Adata s102 pro stick je dao život za slobodu :-D . Nešto mi ga i nije žao jer se grijo ko šporet.

Danas mi je "zube" pokazao i ssd sa Xubuntu :nee . Nekako mi miriši na odlazak u trgovinu pface .

Pozz


Ako će te utješiti, jučer sam išao provjeriti WD 640 black iz 2008. godine i nakon testa sam dobio da ima četiri bad sektora :(
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11345
Site Admin
Postovi: 11345
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 658 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:
NoMaam je napisao/la:Afera s Debianom je za vikend neslavno završila. Adata s102 pro stick je dao život za slobodu :-D . Nešto mi ga i nije žao jer se grijo ko šporet.

Danas mi je "zube" pokazao i ssd sa Xubuntu :nee . Nekako mi miriši na odlazak u trgovinu pface .

Pozz


Ako će te utješiti, jučer sam išao provjeriti WD 640 black iz 2008. godine i nakon testa sam dobio da ima četiri bad sektora :(


Ahhh, veliš iz 2008 godine :-D . Prije se pravilo da što dulje traje a danas...
Imam lg dvd/hdd rekoreder kupljen oko 2005/06 godine. Hdd je 80 Gb i ne znam dali ima bad sektore ali radi i dan danas bez problema. A što reči, bit će bolje :-D

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1024
Postovi: 1024
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 50 puta
Spol: M
OS: Xubuntu,Kubuntu 24.04
Bas tak malo razmisljam uz kavu. Di su ljudi nestali i di je nestal gumb za klasican forum izgled?
Dal je moguce napraviti web stranicu bez bizilijun javascript skripta u pozadini, bez miljardnu popupova, slidera, ostalih skripta, menia kao dodatnih prozora i bez prozdiranja terabajt bandwita ili je posalo nemoguce napraviti jednostavnu responzivnui stranicu?
Avatar
Postovi: 130
Postovi: 130
Pridružen/a: 02 tra 2019, 12:58
Lokacija: Nymphenburg
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Gentoo, xmonad
Lutherus je napisao/la:Bas tak malo razmisljam uz kavu. Di su ljudi nestali i di je nestal gumb za klasican forum izgled?
Dal je moguce napraviti web stranicu bez bizilijun javascript skripta u pozadini, bez miljardnu popupova, slidera, ostalih skripta, menia kao dodatnih prozora i bez prozdiranja terabajt bandwita ili je posalo nemoguce napraviti jednostavnu responzivnui stranicu?


Gumb je tamo gdje je i bio - Profil > Postavke > Stil foruma > pa staviš Artoida ili Prosilver SE (ovisi u kojem si stoljeću zapeo) :-D
Za ljude ne znam... možda ih je borg asimilirao... i da, dobro se vratio ;)
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11345
Site Admin
Postovi: 11345
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 658 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:
Lutherus je napisao/la:Bas tak malo razmisljam uz kavu. Di su ljudi nestali i di je nestal gumb za klasican forum izgled?
Dal je moguce napraviti web stranicu bez bizilijun javascript skripta u pozadini, bez miljardnu popupova, slidera, ostalih skripta, menia kao dodatnih prozora i bez prozdiranja terabajt bandwita ili je posalo nemoguce napraviti jednostavnu responzivnui stranicu?


Gumb je tamo gdje je i bio - Profil > Postavke > Stil foruma > pa staviš Artoida ili Prosilver SE (ovisi u kojem si stoljeću zapeo) :-D
Za ljude ne znam... možda ih je borg asimilirao... i da, dobro se vratio ;)


To! Kul! Natrag onaj original izgled

Hvala Bertone.

p.s.

tipkusa ke jos ziva, zena ju je stavila zajedno sa orginalnom u vitrinu.

EDIT

Zali mi se frend arap kak je kod njih spora birokracija i kak uvijek pizdi kad mora u gradski ured. Sve je gotovo za par sati ili najduze 1 radni dan....nemaju pojma kaj je spora birokracija. pface
Avatar
Postovi: 130
Postovi: 130
Pridružen/a: 02 tra 2019, 12:58
Lokacija: Nymphenburg
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Gentoo, xmonad
@Luth, dark tema foruma se nosi i najljepše stoji uz Arch. Zeleni font u terminalu i to je to.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6153
Moderator
Postovi: 6153
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 225 puta
Primio/la zahvalu: 333 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
moral bi ja i .Xresources promijeniti. Samo ga vucem sa sistema na sistem a nepase mi vise za oci. Izgleda da samo ostaril.
Avatar
Postovi: 130
Postovi: 130
Pridružen/a: 02 tra 2019, 12:58
Lokacija: Nymphenburg
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Gentoo, xmonad
Lutherus je napisao/la:Bas tak malo razmisljam uz kavu. Di su ljudi nestali i di je nestal gumb za klasican forum izgled?
Dal je moguce napraviti web stranicu bez bizilijun javascript skripta u pozadini, bez miljardnu popupova, slidera, ostalih skripta, menia kao dodatnih prozora i bez prozdiranja terabajt bandwita ili je posalo nemoguce napraviti jednostavnu responzivnui stranicu?


Inače je ova nova tema pisana u Angularu, sav sadržaj se dohvaća dinamički i ima jedno 17 tracking skripti: od Google Analyticsa do Intercoma jer prodajemo Vaše podatke na crnom tržištu. Plati jednu kavu u tri tjedna, pa se onda mi iz uredništva svađamo čija je ovaj put. /s

Ako ne računamo slike, cjelokupan payload za ovu stranicu (html, css i javascript) ima (prema Chromeu) 207,4KB. 207.4 << 1000000000 KB

Stvarno smo se trudili da ova stranica bude optimizirana, ali eto, budemo posrani što nije pisana u asembleru valjda.

Otvorenog je koda, pa slobodno pomozi napraviti ju boljom.
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
Ma nije ovo islo LZS stranicu vec generalno. Vecina stranica na netu pogotovo od konferencija brejka net

Recimo imali zaposlenog web developera u firmi koj nije znal raditi bez adobea. One pager landing page je na kraju iznosil, pazi sad, 1230MB na disku. Why? Zasto pobogu? vecina pageva konferencija i sajmova ima miljardu skocnih prozora, cak su i meniju skocni prozori a neke jos koriste flash. Nisam znal da se flash jos koristi.
Avatar
Postovi: 130
Postovi: 130
Pridružen/a: 02 tra 2019, 12:58
Lokacija: Nymphenburg
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Gentoo, xmonad
iweb je napisao/la:Ako ne računamo slike, cjelokupan payload za ovu stranicu (html, css i javascript) ima (prema Chromeu) 207,4KB. 207.4 << 1000000000 KB


KAJ!!! tako puno.... @iweb, odi se sad kazni jednim pelinom i sreži to na 150KB :hihi
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11345
Site Admin
Postovi: 11345
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 658 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.