Sada je: 16 tra 2024, 19:15.
Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ja čekam da stigne T-Comova optika u moje susjedstvo :hmm
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Nije vezano za temu, ali je za firmu preko koje idemo na net.

Od 1.4.2016. (mogli su naći bolj idatum, ali ajde :hihi ) B-Net, odnosno Vip je napokon nešto ponudio i svojim starim korisnicima pa ako i dalje mislite koristiti njihove usluge ništa vas ne košta prihvatiti njihovu nemoralnu ponudu :-D

Uglavnom, prema ovome za 40 kn manje mjesečno bi imao 4,2x veći download i 9,5x veći upload... živi bili pa vidjeli što će reći kad odem idući tjedan do njih :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11346
Site Admin
Postovi: 11346
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 659 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:B-Net, odnosno Vip

Ovo je stvarno jeftino. Ja sad plaćam T-comu 215 kn (ugovor na 2 godine, telefon - nužno zlo, i superbrzi flat internet). Kakvi su sa službom za korisnike/tehničkom podrškom?
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Vip (baš Vip) je izvrstan sa korisničkom podrškom, miljama ispred kretena u HT-ovom supportu.

Nekih 130 (?valjda?) kn za 30Mbit/s down, 4Mbit/s up.
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
calisto053 je napisao/la:...telefon - nužno zlo,...

Na B-Netu (Vip-u) možeš samo internet imati za 125 kn mjesečno. Za običnog kućnog korisnika zadovoljavajuće.
calisto053 je napisao/la:Kakvi su sa službom za korisnike/tehničkom podrškom?

Dobri su, masu stvari smo riješili preko telefona. Zna se dogoditi prekid kad neko autom pokupi ormar ispred zgrade, ali uglavnom brzo rješavaju sve.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6155
Moderator
Postovi: 6155
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 225 puta
Primio/la zahvalu: 335 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
Bio sam na B-netu prije 6-7 godina u Zadru i stvarno su bili odlični. Na žalost, sad kod mene ih nema.
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
I meni je to pitanje otvoreno. Ovaj mjesec mi istiće ugovor sa Vipom a imao sam od starta problema s njima. Negdje zadnjih pola godine se stabiliziralo (nakon godinu i pol) te sam u dvojbi koga odabrati. Prije Vipa sam godinama bio na T comu, a sad se još pojavio Optima ( pod HTom), a ostali su na otoku nedostupni. Cijene su im podjednake, a razmišljam i o bežičnom, ali mi je malo GB, samo 25. Prošle godine su kroz mjesto proveli cijevi za instalacije, a između ostalog i za optički kabel. Trebali bi ga postaviti možda i ove godine, ali je to kod nas lutrija. :hihi
Do sada sam imao sa TVom , ali bi TV sad izostavio i uzeo internet i možda telefon. Ionako se uglavnom služimo mobitelom.
Cijene su od 225 d0 241kn. Ima li tko ideju za i protiv?
Avatar
Postovi: 624
Postovi: 624
Pridružen/a: 25 stu 2011, 17:12
Lokacija: vanjski otok
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Manjaro Mate,Mint 17.3
SZK im je kako na koga naletiš...

Meni su prije xy vremena prilikom nekakve nadogradnje zatvorili portove i zovem ih da mi ih ponovno otvore no curka iz SZK mi nakon 15 min razgovora kaže da mi ne može pomoći telefonom jer nemam IE :sokiran i da će poslati tehničara, i dođe tehničar za sat-dva i pita koji mi TV programi ne valjaju rofl

Nakon što sam mu objasnio da mi TV radi i da imam problem s netom, on veli da je njemu otvoren radni nalog za probleme s prijemom TV signala, ali je onda on nazvao neku drugu curku iz SZK i dao mi je na telefon, ova me sasluša i kaže: "A-ha, ... budem provjerila pa vas nazovem"... i stvarno se curka javi za 15-ak minuta i veli da su oni slučajno zaključali portove i da je sad sve OK... i stvarno sve radi :-D ... onda smo još malo popričali i nije mi vrag dao mira pa sam je pitao zakaj me nije maltretirala i uvjeravala da je problem kod mene, a one će: "Pa na Linuxu ste... a ja nisam još imala nikoga na liniji s problemom oko mreže tko koristi Linux i da je problem bio kod njega"... eto, kako na koga naletiš :-D

... inače, kod njih sam još od vremena DCM-a (bio sam valjda u prvih 100 korisnika u ZG kojemu su spojili internet) i uglavnom sam vrlo zadovoljan kvalitetom, a i ne da mi se mijenjati operater jer sam si sam podžbukno razveo instalaciju koaksijalaca po stanu pa mi se sad ne isplati trgati ili uvoditi nove žice kroz kanalice (mrzim kanalice :twisted: )

Idem idući tjedan do njihove službe za reklamacije pa da vidim kaj točno sad nude (tko je iz ZG, najbolje je otići u SZR na Velesajmu jer su tamo one stare tete iz DCM-a kaj su prije bile na Brodarskom i te znaju posao), javim kako je prošlo :)
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11346
Site Admin
Postovi: 11346
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 659 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Vl@do je napisao/la:Zna se dogoditi prekid kad neko autom pokupi ormar ispred zgrade, ali uglavnom brzo rješavaju sve.

Suze su mi došle, :lulz živa istina :hihi
O kakvim vi paketima pričate, ja ih ne mogu ni sanjati...
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 5 gostiju.