Sada je: 18 tra 2024, 19:33.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
Re: SabayonOS
08 ruj 2017, 10:00
probaj proučavat malo gentoo pa možda skužiš i sabayon ....
Avatar
Postovi: 708
Postovi: 708
Pridružen/a: 15 stu 2011, 20:41
Lokacija: Bjelovar i okolica
Podijelio/la zahvalu: 48 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
OS: Debian 12
Re: SabayonOS
08 ruj 2017, 13:59
exithus lethalis je napisao/la:Namjerno sam izmjenio temu jer VeltOS ne koristim ali sabayon koristim i još uvijek je stabilan..dakle ono što je u peppermintu lshw i takve neke općenite naredbe ovdje ne vrijede..a osim komande vezane za entropy i portage ne mogu ništa naći kako da vidim u terminalu svoj hardware i tako to :hmm

Sabayon već ima ovdje lijepu veliku temu u kojoj ima puno lipih stvari za pročitati. Među njima je i lshw. Isprobaj pretragu.
viewtopic.php?f=20&t=9252

BTW, pogledaj važnu komandu apropos. uvijek dobro posluži kad imaš neku uopćenu ideju a ne znaš točno što i kako dalje.
Ja bi tu napisao ovo dolje i vidio što mi predlaže:
Kod: Označi sve
apropos hardware

Vjerujem da će ti pokazati i lshw. Onda ili nije instaliran pa instaliraš ili staza do njega (PATH) nije dostupna trenutnom korisniku (probaj kao root)

PATH možeš dodati u neku od korisničkih bash startup skripti ili u /etc/environment za cijelo računalo.
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
Re: SabayonOS
09 ruj 2017, 12:16
jurastublic je napisao/la:
exithus lethalis je napisao/la:Namjerno sam izmjenio temu jer VeltOS ne koristim ali sabayon koristim i još uvijek je stabilan..dakle ono što je u peppermintu lshw i takve neke općenite naredbe ovdje ne vrijede..a osim komande vezane za entropy i portage ne mogu ništa naći kako da vidim u terminalu svoj hardware i tako to :hmm

Sabayon već ima ovdje lijepu veliku temu u kojoj ima puno lipih stvari za pročitati. Među njima je i lshw. Isprobaj pretragu.
viewtopic.php?f=20&t=9252

BTW, pogledaj važnu komandu apropos. uvijek dobro posluži kad imaš neku uopćenu ideju a ne znaš točno što i kako dalje.
Ja bi tu napisao ovo dolje i vidio što mi predlaže:
Kod: Označi sve
apropos hardware

Vjerujem da će ti pokazati i lshw. Onda ili nije instaliran pa instaliraš ili staza do njega (PATH) nije dostupna trenutnom korisniku (probaj kao root)

PATH možeš dodati u neku od korisničkih bash startup skripti ili u /etc/environment za cijelo računalo.


ma da instalirah ali vidim da se gentoo mora proučavati ali ovak za daily use plus malo entropya je zaista jako zahvalno..dosad najjači meni comand-line support i nema problema s paketima i dohvaćanjem ili brisanjem bilo ćega..
exithus lethalis
exithus lethalis

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.