Sada je: 29 ožu 2024, 06:05.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
a šta ja znam, ja bi početnicima preporučio distre koje se ne unište same i da su relativno lagane za održavat. a deepin to nije.
to što imaju neke novotarije, super ako sve skupa radi ko sat, ali ako nije, onda imamo problem. naime, puno je teže dovuć 1 čovika na linux i da bude zadovoljan nego 10 njih odvratit od linuxa sa ovakvim smećem kao što je deepin.
o tome se radi. opći se meni za deepinom i tome šta imaju ili nemaju, ali kako nekoga ko je probao deepin, i ovaj mu eksplodira u facu, uvjerit da je linux zapravo dobar?
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Nebi ga ni ja preporučal za svakodnevno korištenje, još je daleko od toga.
Ali kad bude stabilniji, ako niš drugo, bit će dobra alternativa za Unity.
One OS to rule them all, one OS to find them.
One OS to call them all, and in salvation bind them.

In the bright land of Linux, where the hackers play.
Avatar
Postovi: 48
Postovi: 48
Pridružen/a: 08 tra 2014, 09:20
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 5 puta
Spol: M
OS: Archlinux KDE
I ja se slažem, ovo nikako nije distro za početnike. Lepo je shicy spomenuo ovo sa dovlačenjem novih korisnika. Kada jednom iskuse takve neprijatnosti, poistovetiće sa svim Linux distribucijama i ode jedan korisnik u nepovrat. Lepo je što oni guraju nešto drugačije sa HTML5, ali malo je neozbiljno da se ovako ponaša distro navodno namenjen za početnike. Jedino što im skidam kapu je ekstremno jednostavan installer. User name, šifra i da klikneš mišem na sistemsku particiju, to je sve što ima, veoma jednostavno. :)
Avatar
Postovi: 551
Postovi: 551
Pridružen/a: 15 stu 2011, 01:03
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: Arch KDE / LMDE Cinnamon
ma lako za tog jednog, ali taj 1 će reć svim svojim prijateljima, ili nedaj bože objavit na fejsari, i aj ća :D
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Iskreno, ja nisam imal nikakvih problema sa recimo surfanjem, slušanjem muzike, i ostalim stvarima koje zanimaju prosječnog (čitaj windows) korisnika. Sje*bo sam ga do temelja tek kad sam se išel igrat po grub config fajlovima..
One OS to rule them all, one OS to find them.
One OS to call them all, and in salvation bind them.

In the bright land of Linux, where the hackers play.
Avatar
Postovi: 48
Postovi: 48
Pridružen/a: 08 tra 2014, 09:20
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 5 puta
Spol: M
OS: Archlinux KDE
Deepin 14.2 je puno stabilniji koristim ga već jedan mjesec i čini mi se za sada perfektan..Dosad mu je najlošija karika bio Deepin Store koji je neobično sporo downloadiso sad ide europejski!Za običnog internetana je jednostavan,a dizajn je meni za peticu.U Wine sam instaliro Photoshop 5 CS,PhotoFXlab i još neke grafičke programe koje koje koristim za izradu Linux Wallpapera,ako nekog to interesuje više možete naći pri kraju stranice:
http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?t=97080
Postovi: 8
Postovi: 8
Pridružen/a: 07 stu 2013, 18:49
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
Jel stvarno ovako neresponzivan kao što je dedoimedo napisao? Znam da je bio ali sam očekivao da će se to vremenom popraviti.
http://www.dedoimedo.com/computers/deep ... eview.html
Avatar
Postovi: 551
Postovi: 551
Pridružen/a: 15 stu 2011, 01:03
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: Arch KDE / LMDE Cinnamon
Deepin 2014.3 objavljen s velikim brojem nadogradnji i ispravaka.

Deepin 2014.3 is the revised version. This version is the achievement after we comprehensively fixed bugs in the system and applications in the last version and optimized the performance of the last version. Meanwhile, the system features and UI interfaces have been adjusted slightly. In terms of the languages the system supports, deepin 2014.3 has increasingly supported 23 languages. In addition, deepin has relatively complete community documents and nearly 70 mirror sites worldwide, allowing users all around the world to be able to experience the infinite charm of the deepin system. This time, we focused on fixing and optimizing Dock and Control Center to make the experience and stability of deepin 2014.3 greatly improved.


http://planet.linuxdeepin.com/deepin-20 ... ant-garde/


slika

slika
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
calisto053 je napisao/la:Deepin 2014.3 objavljen s velikim brojem nadogradnji i ispravaka.

.. dobro, .. i što još čekaš? :hihi :zvizdi
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Nemam ni slobodnih giga, niti hrabrosti :bleh
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.