Sada je: 29 ožu 2024, 12:04.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
jurastublic je napisao/la:
Micko je napisao/la: A posle Arch-a ono što je sigurno je da ću probati slackware. Po mom mišljenju, te dve distre te i najviše teraju da gledaš "ispod haube" .


Distra ko distra. na kraju ćeš otkriti da je sve to isto ispod haube, samo je razlika u par dijelova (uglavnom malo drugačije komponente, upravljanje paketima, neke konfiguracijske datoteke).
Kad shvatiš taj zajednički nazivnik, ostalo su sve varijacije na temu.

Tako da, i na Mintu možeš naučiti sve što i na Archu (jer Arch te "tjera" samo na početku - dalje radi k'o sat), samo je pitanje možeš li sam sebe "tjerati" u istraživanje linuxa. BTW za to je dobro imati baš komad diska (test distru) koji ti služi za te stvari.


Pa kad sam rekao da te dve distre te nateraju da procackas, mislio sam na to da te ne cekaju spremljene za rad. Treba bukvalno svaku stvar konfigurisati, a tako i dosta naucis. A sa tobom se slazem u potpunosti, svaka distra je koliko toliko ista, od tebe zavisi koliko ces hteti da naucis. I isto to kazem ljudima kao sto si ti napisao kada mi postave ono uobicajno pitanje " E koja je najbolja disribucija? " :-D . Linuks je to, sve ostalo je stvar ukusa sta se kome svidja :thmb-up
Avatar
Postovi: 39
Postovi: 39
Pridružen/a: 07 pro 2016, 14:22
Podijelio/la zahvalu: 10 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
Spol: M
OS: Arch,xfce...
JH-IM je napisao/la:
jurastublic je napisao/la:
Distra ko distra. na kraju ćeš otkriti da je sve to isto ispod haube, samo je razlika u par dijelova (uglavnom malo drugačije komponente, upravljanje paketima, neke konfiguracijske datoteke).
Kad shvatiš taj zajednički nazivnik, ostalo su sve varijacije na temu.

Tako da, i na Mintu možeš naučiti sve što i na Archu (jer Arch te "tjera" samo na početku - dalje radi k'o sat), samo je pitanje možeš li sam sebe "tjerati" u istraživanje linuxa. BTW za to je dobro imati baš komad diska (test distru) koji ti služi za te stvari.


Točno to, sve su distribucije iznutra iste i može se iz njih naučiti isto, instaliranje Gentooa tri dana može biti zabavno i da netko nauči nešto iz toga, ali sve ovisi koliko netko ima vremena za nešto, Linus Torvalds je napisao da on kada sjebe distribuciju jednostavno je reinstalira jer je popravljanje gubitak vremena :hihi


Haha znam, pre sam mislio drugacije kada sam tek usao u svet Linuksa. Citao rasprave izmedju ljudi i nikad mi nisu bili jasni zasto se prepiru oko toga ko koje okruzenje ili distru koristi, kad je to generalno sve to isto. Terminal je isti u svakoj distri :thmbs-up
Avatar
Postovi: 39
Postovi: 39
Pridružen/a: 07 pro 2016, 14:22
Podijelio/la zahvalu: 10 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
Spol: M
OS: Arch,xfce...

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.