Sada je: 25 tra 2024, 22:06.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
Re: zastita
17 ruj 2014, 20:41
JH-IM je napisao/la:
calisto053 je napisao/la:Pa gdje ti radis, covjece, u domacoj poslovnici NSA?! :sokiran


Trolltech d.o.o.


:lulz Pozz.
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1025
Postovi: 1025
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 52 puta
Spol: M
OS: Xubuntu,Kubuntu 24.04
Re: zastita
17 ruj 2014, 20:47
http://www.blackarch.org/download.html

jel se ovaj moze instalirati na hard ili se pokrece samo sa dvd-a?
pojmaneam o linuxu
Avatar
Postovi: 8
Postovi: 8
Pridružen/a: 17 ruj 2014, 11:52
Lokacija: kutina
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: m
OS: w7
Re: zastita
17 ruj 2014, 22:02
Za rad bilo koje vrste su ti bitni alati a ne operativni sustav. Tehnički gledano, i u photoshopu na windowsima i u gimpu pod linuxom se može remek djelo napraviti ako znaš raditi u photoshopu ili gimpu, a operativni sustav je tu samo podloga i poveznica prema hardweru.

Hoću reći da odabir aplikacija je možda bitniji glede onoga što misliš raditi, a manje više sve te poznatije aplikacije se vrte na svim linux baziranim operativnim sistemima.

Tako da nema greške koju god distru instalirao i krenuo proučavati. Izgled desktopa je pitanje osobnog ukusa i nebuš znao dok ih sve ne probas pa onda odlucis koje ti najviše leži i u kojem se najlakše snalaziš, dal kde dal gnome dal mate ili pak unity.. I opet dodjemo da je za izgled desktopa os manje bitan jer sve te izglede i alate možeš dobiti na svim skoro distrama...
:-)

Provala u računalni sistem, cak i ako nije zaštićen, i po našem zakonodavstvu je kazneno djelo, i da bi rusi ili bilo tko baš tebi ciljano išao upadati, morao bi imati jako bitne političke ili korporativnr podatke. Hoću reći da nema 1000 % zaštite ako ti se baš neko namerači, jer često budu provaljeni i sistemi kartičarskih kuća koje su milione uložile u zaštitu.

Za po doma ti je čisto dosta ažurni os sa svim nadogradnjama i bazični fw. A ako štititi trebaš jako bitne podatke, mogu te uputiti na tvrtke koje testiraju ranjivost mreznih i poslovnih sustava te otklanjaju manjkavosti koje pronadju i ta radnja traje oko mjesec dana i košta oko 100 000 kn plus pdv.
Max Bunker
Max Bunker
Re: zastita
17 ruj 2014, 22:07
Gdje sam ja rekao da instaliraš Knoppix szbunjen
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11350
Site Admin
Postovi: 11350
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 662 puta
Primio/la zahvalu: 1018 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Re: zastita
17 ruj 2014, 22:42
ne ti Bertone,netko je napisao.sry na nesporazumu.
tex,alati me i zanimaju.posebno za zastitu.i da ne moram unositi neke "kodove",nego instalirati program i postelati ga kako meni pase.a sa vremenom doci cu ja i do tih "kodova".jos nisam ni poceo sa linuxom.

daj mi molim vas recite,jer ne kuzim.da li su ovo samo alati ili os koji mogu instalirati na hard?
http://www.blackarch.org/download.html
Zadnja izmjena: k1z+; 17 ruj 2014, 22:51; ukupno mijenjano 1 put/a.
pojmaneam o linuxu
Avatar
Postovi: 8
Postovi: 8
Pridružen/a: 17 ruj 2014, 11:52
Lokacija: kutina
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: m
OS: w7
Re: zastita
17 ruj 2014, 22:49
What is BlackArch Linux?
BlackArch Linux is a lightweight expansion to Arch Linux for penetration testers and security researchers.

The repository contains 1057 tools. You can install tools individually or in groups. BlackArch is compatible with existing Arch installs
Max Bunker
Max Bunker
Re: zastita
17 ruj 2014, 23:23
ok.hvala svima!!!!

theme closed :udri
pojmaneam o linuxu
Avatar
Postovi: 8
Postovi: 8
Pridružen/a: 17 ruj 2014, 11:52
Lokacija: kutina
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: m
OS: w7
Re: zastita
18 ruj 2014, 10:19
k1z+ je napisao/la:ne ti Bertone,netko je napisao.sry na nesporazumu.
tex,alati me i zanimaju.posebno za zastitu.i da ne moram unositi neke "kodove",nego instalirati program i postelati ga kako meni pase.a sa vremenom doci cu ja i do tih "kodova".jos nisam ni poceo sa linuxom.
l


kodovi.... ne, takvih alata nema ni za jednu platformu. Ti "kodovi" koje ti tako zoveš su upravo poštelavanje kako tebi paše, a ako to ne znaš ... jeb***. nemreš napraviti siguran sustav bez da razumiješ što radiš.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Re: zastita
18 ruj 2014, 13:36
Baš sam pričao s jednim vojnim licem u penziji koji mi kaže iz prve ruke da su HR obavještajne službe 100% na windozama. Kaže šta su tražili to su i dobili. da CIA ima uvid u svako državno računalo preko win backdoor-ova. Ja mu rekoh, ne samo CIA već cijeli svijet. pface
"Hodor bre foobar"
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.