Sada je: 19 tra 2024, 03:52.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
Re: zastita
17 ruj 2014, 19:18
Ma baš tako. KDE je površno sličan Windowsima. Isto kao i Cinnamon.
Pravi MATE, i Gnomešel na primjer baš i nisu pa zato svi i spominjemo KDE.
Iako moramo se isto tako ispričati korisnicima KDE-a jer Windowsi nisu niti desetinu toga prilagodljivi i prepuni opcija.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Re: zastita
17 ruj 2014, 19:33
jurastublic je napisao/la:Ispričavam se kizo što ti upadam u thread ali zanima me zašto ljudi govore da je KDE najsličniji windowsima od svih desktopa i u čemu se to ogleda. Sa svim tim stvarima koje KDE ima a windows nema, osim površne sličnosti desktop tema ne vidim ništa zajedničko. Čak i je file manager "različitiji" od win explorera u KDE nego onaj u gnome desktopu.


Windows korisnicima se čini najsličniji, barem prema mojem iskustvu, većina Windows korisnika kojima sam ja instalirao Linux su odabrali KDE kao najsličnije iskustvo, ima sličnu paradigmu kao Windowsi, taskbar dole, donekle sličan start izbornik, postavke se nalaze u nečem sličnom Windows Control Panelu itd. I još jedan bitan detalj je konfigurabilnost KDEa, jer sa njim dobivaju nešto slično Windowsima ali opet nešto podesivo prema vlastitim željama sa masu tema za taskbar, window decorationa, boja i ostalih vizualnih elemenata. Dobiju Windows-like experience ali ljepše što nije zanemarivo jer eye candy je bitan mnogim korisnicima. Nisu svi takvi pa neki ne žele ništa slično Windowsima pa zato odabiru Unity ili Gnome 3, XFCE i slični su rijetko popularni među preobraćenima jer imaju zastarjeli izgled, sve ovo je iz mojeg iskustva koje ne mora biti identično iskustvima ostalih. Izuzeci gdje su XFCE ili Gnome Classic prošli su oni sa starijim hardverom za koji su KDE, Unity i Gnome 3 prezahtjevni.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Re: zastita
17 ruj 2014, 19:48
ok,nema zajednickog misljenja.
netko je napisao da je knopix "anoniman",pa cu njega instalirati.i da paranoik sam kaj se interneta tice.
a sad mi je jedino bitno da mi netko ne ude u komp i mazne poker password.upadi u fejs,ogame hackeri,....me vise ne smetaju.

a firewall, rootkit detektore i slično?
bio sam na nekoj stranici i kao 5 najboljih firewallla za linux kostaju od preko 500 eura(strasno).
pojmaneam o linuxu
Avatar
Postovi: 8
Postovi: 8
Pridružen/a: 17 ruj 2014, 11:52
Lokacija: kutina
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: m
OS: w7
Re: zastita
17 ruj 2014, 20:05
k1z+ je napisao/la:ok,nema zajednickog misljenja.
netko je napisao da je knopix "anoniman",pa cu njega instalirati.i da paranoik sam kaj se interneta tice.
a sad mi je jedino bitno da mi netko ne ude u komp i mazne poker password.upadi u fejs,ogame hackeri,....me vise ne smetaju.

a firewall, rootkit detektore i slično?
bio sam na nekoj stranici i kao 5 najboljih firewallla za linux kostaju od preko 500 eura(strasno).


https://tails.boum.org/

Ovo je bliže "anonimnosti" nego što je to Knoppix. Ali mislim da ti sve to navedeno ne treba već samo dobro updateana i konfigurirana bilo koja Linux distribucija, ja koristim Linux preko 15 godina i imao sam nula upada u sustav.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Re: zastita
17 ruj 2014, 20:15
JH-IM je napisao/la:ja koristim Linux preko 15 godina i imao sam nula upada u sustav.

za koje znaš :D
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Re: zastita
17 ruj 2014, 20:16
https://tails.boum.org/
hehee tor(cia,microsoft,....).sa njima i imam problema.skinuo sam neki ruski firewall i probili ga za otp 24h.
pojmaneam o linuxu
Avatar
Postovi: 8
Postovi: 8
Pridružen/a: 17 ruj 2014, 11:52
Lokacija: kutina
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: m
OS: w7
Re: zastita
17 ruj 2014, 20:20
Pa gdje ti radis, covjece, u domacoj poslovnici NSA?! :sokiran
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Re: zastita
17 ruj 2014, 20:21
davno sam nes slicno radio.sada sam u mirovini.
pojmaneam o linuxu
Avatar
Postovi: 8
Postovi: 8
Pridružen/a: 17 ruj 2014, 11:52
Lokacija: kutina
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: m
OS: w7
Re: zastita
17 ruj 2014, 20:28
E, ljudi, firewall za sebe ne znači ništa ako ga ne znate konfigurirati. Dodatno, svaki otvoreni port koji imate je niz dodatnih problema, no u konačnici, ako je netko voljan i baš nabrijan da vam upadne u sustav on će to prije ili poslije uspjeti. Živite u iluziji ako mislite da neće.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Re: zastita
17 ruj 2014, 20:28
calisto053 je napisao/la:Pa gdje ti radis, covjece, u domacoj poslovnici NSA?! :sokiran


Trolltech d.o.o.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 20 gostiju.