Switch to full style
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Pravila foruma

U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
Odgovori

Kernel Makefile

15 lip 2014, 15:35

Koji docno dio u Makefile trebam editirat za cflags kojima ce se kompilirati kernel ?
Ova datoteka je totalno nepregledna i ne snalazim se

Re: Kernel Makefile

15 lip 2014, 15:50

napravi make menuconfig kada dekompresiraš kernel, ili make xconfig (ali taj zahtiejva neke pakete čiju nomenklatoru za arch ili gentoo ne znam).

Re: Kernel Makefile

15 lip 2014, 15:54

Nisam to mislio, u make menuconfig ne mogu u potpunosti definirati kojim ce se flagovima kompilirati kernel
To mogu u Makefile ali tu ima tisucu CFLAGS linija i ne znam u koju da upisem svoje opcije

Re: Kernel Makefile

15 lip 2014, 16:50

abcdefghijkl je napisao/la:Nisam to mislio, u make menuconfig ne mogu u potpunosti definirati kojim ce se flagovima kompilirati kernel
To mogu u Makefile ali tu ima tisucu CFLAGS linija i ne znam u koju da upisem svoje opcije


Kao prvo, nisi napisao što točno želiš napraviti jer u kernel sourceu imaš 100 makefilea. Jesi li provjerio da neka od opcija u menuconfigu ne postavlja taj flag koji želiš.
Ali ako nema a npr. ako misliš postaviti flag za kompiliranje čitavog sustava a ne samo nekog dijela onda imaš u glavnom makefileu KBUILD_CFLAGS pa tamo dodaj među već postojeće ili ako hoćeš posebno:
KBUILD_CFLAGS += taj_i_taj_flag

Re: Kernel Makefile

15 lip 2014, 23:29

pa rekao sam odma tako, nema veze

hvala
cemu onda sluze CFLAGS_BUILD_KERNEL i CFLAGS_KERNEL linije ?
ja bih najprije to editirao u ovoj zadnjoj, sto sam i napravio prije no si odgovorio u poruku, vec je kompiliran :hmm

Re: Kernel Makefile

16 lip 2014, 04:16

Za build_kernel znam koliko i ti. cfglags_kernel je samo za dio kernela koji se po defaultu učitava u memoriju, znači nije i za module i ostatak kernelskog sustava. Probat ću malo eksperimentirati s tim raznim varijablama jednom kad budem imao više vremena a ti javi ako šta doznaš.
Odgovori