Sada je: 18 tra 2024, 02:56.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
Re: Gentoo Linux
19 lip 2015, 12:31
korisničko_ime je napisao/la:
shrike je napisao/la:efikasnost algoritama u proračunima 0(n)=0


Wtf?
objasni..


Kako dode do 0? :D
Avatar
Postovi: 408
Postovi: 408
Pridružen/a: 15 lis 2013, 01:42
Lokacija: BiH, Kakanj
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 30 puta
Spol: M
OS: Arch / Manjaro / #!
Re: Gentoo Linux
19 lip 2015, 12:40
Ti imaš ozbiljnih problema stari moj. Molim te da ne lažeš i ne modificiraš moje "citate" jer se lijepo vidi da sam napisao O(n)=n!
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Re: Gentoo Linux
19 lip 2015, 14:03
Ako se nešto bitno vrti na Intelovom hardwareu isplati se isprobati icc koji je besplatan za Linux, samo program mora biti C/C++ ili FORTRAN.

Na Gentoo je zgodno što se preko package.env i /etc/portage/env/*xyz*.conf može narediti compiler, compile/linker flagovi itd. za svaki paket posebno. Ovakvu razinu tweakanja nije moguće postići niti na jednoj drugoj distri osim ako se sve ručno ne udara ;P
kk
Postovi: 60
Postovi: 60
Pridružen/a: 30 stu 2014, 16:38
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 5 puta
Spol: M
OS: Gentoo
Re: Gentoo Linux
19 lip 2015, 14:34
shrike je napisao/la:Ti imaš ozbiljnih problema stari moj. Molim te da ne lažeš i ne modificiraš moje "citate" jer se lijepo vidi da sam napisao O(n)=n!


I ja te lijepo pitam Šta ti to znači. Možeš li se izjasniti ili imaš ti problema?
zaboravio si da optimizacija najvise ovisi o tome kakav si kernel napravio a najmanje o optimiziranju aplikacija kompilerom.
Zadnja izmjena: korisničko_ime; 19 lip 2015, 14:43; ukupno mijenjano 2 put/a.
Avatar
Postovi: 45
Postovi: 45
Pridružen/a: 15 vel 2015, 20:36
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: sve po malo
Re: Gentoo Linux
19 lip 2015, 14:36
kk je napisao/la:Ako se nešto bitno vrti na Intelovom hardwareu isplati se isprobati icc koji je besplatan za Linux, samo program mora biti C/C++ ili FORTRAN.

Na Gentoo je zgodno što se preko package.env i /etc/portage/env/*xyz*.conf može narediti compiler, compile/linker flagovi itd. za svaki paket posebno. Ovakvu razinu tweakanja nije moguće postići niti na jednoj drugoj distri osim ako se sve ručno ne udara ;P


I još puno toga.. Ni tvikanje sa useflagovima nema niti na jednoj drugoj distri, ni patchiranje kernel sourca nije nigdje toliko elegantno, ... puno toga.
Avatar
Postovi: 45
Postovi: 45
Pridružen/a: 15 vel 2015, 20:36
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: sve po malo
Re: Gentoo Linux
19 lip 2015, 14:48
I ja te lijepo pitam Šta ti to znači. Možeš li se izjasniti ili imaš ti problema?

Pa da pratiš thread vidio bi da praktički znači "sve moguće kombinacije" ili kako se po seljački kaže, "brute force".
"Hodor bre foobar"
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
Re: Gentoo Linux
19 lip 2015, 15:02
opet priče o optimizaciji kernela i superiornosti gentooa u pogledu iste ::bravo
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Re: Gentoo Linux
19 lip 2015, 15:50
korisničko_ime je napisao/la:
shrike je napisao/la:Ti imaš ozbiljnih problema stari moj. Molim te da ne lažeš i ne modificiraš moje "citate" jer se lijepo vidi da sam napisao O(n)=n!


I ja te lijepo pitam Šta ti to znači. Možeš li se izjasniti ili imaš ti problema?
zaboravio si da optimizacija najvise ovisi o tome kakav si kernel napravio a najmanje o optimiziranju aplikacija kompilerom.


Navodno ti treba superoptimizacija jer radiš matematičke proračune a ne znaš što je O(n) notacija kompleksnosti algoritama. Doslovni dokaz da si trol. Tema ide sada na lock.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.